סוף סוף אפשר להפוך את כישרון הכתיבה לפרנסה, להוציא ספר אחר ספר אחר ספר ולקבל תמלוגים יפים מאמזון. הסדנא המעשית מתחילה!

איזה כיף זה להתפרנס ממה שאתה באמת אוהב לעשות? איזה אושר זה לקבל צ'ק חודשי בדולרים, או בפאונדים, ולדעת שבכל העולם יש קוראים שרק מחכים שתכתוב כבר את הספר הבא? אני יודע איך זה, ואני רוצה שעוד סופרים ישראלים ידעו. 
 
שמי לירון פיין, וגם אני, כמוך, שבעתי מרורים משוק הספרים הישראלי. לכן פניתי לאמזון, ובמהלך השנתיים האחרונות הוצאתי בעצמי שלושה ספרים שכתבתי בז'אנרים שונים, תחת שם העט L. L. Fine.
 
כיום אני מוכר בין מאות לאלפי ספרים ספרים כל חודש, זוכה לביקורות נלהבות מקוראים בכל העולם, משתמש בשירותי קידום נפלאים ונהנה מתמלוגים בסכומים שנעים בין 500 ל- 3000 דולר כל חודש.
 
הנה אחד מהספרים שלי, לדוגמא:
 
 
הנה עוד אחד:
 
 
 
 
למעשה, זו רק ההתחלה, כי  סוד ההצלחה האמיתי של הסופרים המקצועיים באמזון טמון בכתיבת מספר ספרים. ועדיף סדרה (עליה אני עובד בימים אלה).
 
 
מה ההבדל בין סופר סדרתי לסופר "רגיל"?
 
סופר "רגיל" מוציא ספר אחד פעם במספר שנים, כשכל ספר עומד בפני עצמו, ללא תכנון או אסטרטגיה. בדרך כלל, קשה מאוד להצליח כך. עד לאחרונה, רוב הסופרים היו כאלה, ואם הספר הראשון לא הצליח - הם התייאשו והפסיקו. 
 
סופר סדרתי, לעומת זאת, חושב מראש על הספרים שלו כעל סדרות. כמו "משחקי הכס", "משחקי הרעב", "50 גוונים",  "מפוצלים", "הארי פוטר", "יומני הערפד" ועוד ועוד. הוא נהנה מקהל קוראים נאמן שעוקב אחריו מספר לספר ומחכה לספר הבא שלו...
 
ומה שיפה זה שכך אפשר להצליח יפה מאוד - גם אם אין לך עדיין שם עולמי! 
 
 
עכשיו אפשר להצטרף אלי להצלחה
 
בפעם הראשונה בישראל, אני פותח סדנא מקצועית ויחידה במינה להכשרת סופרים סדרתיים באמזון.  זו סדנא מעשית לחלוטין, שבמהלכה כל אחד מהמשתתפים יעלה ספר לאמזון באנגלית - או יכתוב ספר כדי להעלות לאמזון.
 
משתתפי הסדנא ילמדו את הסודות המקצועיים הכי שמורים של י ויקבלו כלים יקרים וחשובים ביותר , שיאפשרו להם לכתוב ולהוציא ספר אחר ספר אחר ספר, ובסופו של דבר להפוך לסופרים מקצועיים, שממש מתפרנסים מהכתיבה.
 
 
בין נושאי הסדנא  
 • טרום כתיבה – בחירת הז'אנר והסגנון +  תכנון סדרה נכון ולטווח ארוך, כדי להבטיח מראש את ההצלחה לאורך זמן. נעשה את זה יחד ובהתאמה אישית לכל סופר והסגנון שלו!
 • הכתיבה, העריכה והשכתובאיך לכתוב מהר וטוב לקהל יעד אמריקאי, ואיך להתכונן  לתרגום הספר כבר בשלב הכתיבה שלו. כמה פרות קדושות עומדות להישחט כאן, אז... זה לא לעדינים.
 • אתגר " שלושת העמודים ביום". קשה, מאתגר, אבל חשוב מאין כמוהו להצלחה. מה שמבדיל בין מקצועני כתיבה לחובבנים, ומה שייקח אותך אל מעבר למחסומי הכתיבה.
 • סודות התרגום האיכותי והלא יקר לאנגלית – ולא רק לאנגלית! רק החלק הזה יחסוך לך עשרות אלפי ש"ח מדי ספרויגרום לכך שכתיבת הספר הבא והוצאתו תהיה בהישג יד. אגב, מגיע לי מזל טוב, אחד הספרים שלי מתורגם היום לאיטלקית חינם.
 • עימוד הספר הדיגיטלי והפיזי לאמזון. הקטע הטכני והמסובך, שחשוב מאוד לעשות נכון כדי להיראות כמו סופר מקצועי, ולא כמו חובבן (שאיש לא רוצה לקרוא את מה שהוא כתב).
 • עיצוב כריכה מטריפה במחיר מצחיק. החל מהתאמה לקהל היעד, דרך בניית הכריכה, בחירה מבין אלטרנטיבות שונות, וכלה בסוד שיחסוך לך מאות דולרים.
 • העלאת הספר המוכן לאמזון באופן נכון ושיווקי. החלק הזה חשוב במיוחד לסופרים סדרתיים, שמדברים אישית לקהל היעד שלהם. אם יש מפתח אחד להצלחה - כאן הוא נמצא.
 • העמדת הספרים באמזון באופן מושך (קטגוריות, מילות חיפוש ועוד). ה"לחם והחמאה" של ההוצאה באמזון.
 • אפשרויות קידום הספרים באמזון, כבודדים וכסדרה (זה לא אותו  דבר!), בין אם באופן עצמי ובין אם על ידי גורמים מקצועיים מומחים, שלשמחתנו - נגישים ונמצאים בישראל.
 • Beyond Amazon: מה עוד אפשר לעשות עם הספרים? מסתבר שאפשר... וגם צריך.
 
 
מבנה הסדנא
16 מפגשי ערב שבועיים, שעתיים וחצי כל מפגש. המפגשים עצמם יהיו מעשיים – נעשה דברים יחד, איש איש ולפטופו, נעבור את התהליכים,  נתייעץ, נשאל שאלות... ונענה עליהן. 
 
אם יש לך כבר ספר מוכן בעברית – עם סיום הסדנא הוא כבר יהיה בדרכו לאמזון, והספר שאחריו יהיה בחצי הדרך לכתיבה. אם אין לך עדיין – בסיומה סביר שכבר יהיה לך. 
 
 
מועד הפתיחה:
יולי  2014. קרוב!
 
מיקום הסדנא:
אי שם ברחוב ריב"ל, תל  אביב.
 
 
מי מוזמנים לסדנא?
 • סופרים רציניים, שכבר הוציאו ספר אחד בישראל, ורוצים לכתוב עוד.
 • Aspiring authors - מי שעדיין לא הוציאו ספר אבל יש להם את התשוקה והכישרון להפוך את הכתיבה הספרותית למקצוע, ומוכנים להקדיש זמן ומאמצים בכיוון.
  •  
אפשר פשוט להגיד שאני מחפש את ה"מאסטר שפים" של הכתיבה: אלה שיכולים להיות סופרים נהדרים ומוכרים - ופשוט לא הגיעו לזה עדיין. כי החיים, נו, מפריעים לנו בדרך.
 
  
 
כמה זה עולה
עלות הסדנא המעשית, הנמשכת על פני 4 חודשים ו-16 מפגשים, היא 2400 ש"ח לחודש.  בערך שליש מעלות הוצאת ספר אחד בישראל.
 
 
 
ויש גם אחריות מלאה וכפולה
אני כל כך בטוח שהסופרים המשתתפים יקבלו ערך כל כך עצום שיאפשר להם להוציא סדרת ספרים מצליחה באמזון, שאני מאפשר לכל משתתף לבטל את ההשתתפות בסדנא בכל רגע במהלך החודש הראשון ולקבל החזר כספי מלא (!)  ללא שאלות וללא בעיות.
 
ולמה האחריות כפולה? כי בסוף כל חודש ניתן לפרוש מן הסדנא,  ולא לשלם עד סיומה.
 
 
האם הסדנא מתאימה לך? אם כן, זה הזמן להירשם ולשריין מקום. 
אבל אולי היא מתאימה דווקא לחלק מהחברים שלך. אם כן, מומלץ לשתף אותה בפייס.  
 
 
 
FacebookShare  

הצטרפות לסדנת הסופר הסדרתי באמזון

שם פרטי *
שם משפחה *
מייל *
כמה מילים על עצמך
האם הוצאת כבר ספר?
האם יש לך כתב יד מוכן לתרגום?
האם קצב הכתיבה שלך מהיר?

הצטרפות לסדנת הסופר הסדרתי באמזון

שם פרטי *
שם משפחה *
מייל *
כמה מילים על עצמך
האם הוצאת כבר ספר?
האם יש לך כתב יד מוכן לתרגום?
האם קצב הכתיבה שלך מהיר?