מרץ 2015  ניוזלטר מס' 2
ניוזלייטר עמותת עוגן

 

בתאריך 26.11.14 השיקה הקליניקה את פרויקט "תו היושר" במרכז הבינתחומי בהרצליה, מערכת נהלים המגנה על העובד החושף ליקויים בארגון, וכן דואגת לתיקון ולטיפול בליקויים שנחשפו. לערב הגיעו חושפי שחיתויות, הנאבקים בכל כוחם למען טוהר המידות ומנהל תקין. בערב נערך פאנל בהשתתפות השופט בדימוס ומבקר המדינה לשעבר מר מיכה לינדנשטראוס, יו"ר התנועה לאיכות השלטון עו"ד אליעד שרגא, היועצת המשפטית מעמותת אומ"ץ עו"ד אליס גולדמן, עו"ד אלדד יניב ממייסדי המטה ללוחמה בשחיתות וכמובן יו"ר עמותת עוגן ומנהל הקליניקה עו"ד חי בר-אל שפועל במלוא המרץ להגנה על חושפי השחיתות.
קרא עוד
ערב השקת "תו היושר"

 

ניתוח פסק דין

 

שנים רבות עבדה ז'קלין סוויסה בשירות עיריית יהוד; לאחר שחשפה שורה של אי-סדרים כספיים ועבירות פליליות (לכאורה) בצמרת ההנהגה הפוליטית המקומית, היא התמודדה עם התנכלות מצד הממונים עליה ועם ניסיונות עיקשים לסלקה ממקום עבודתה בטענות שונות ומגוונות. המאבקים הארוכים באולמות המשפט על שמה הטוב ועל שכרה שנגזל ממנה, התנקזו כולם לפסיקה שניתנה בביהמ"ש הארצי לעבודה במרץ האחרון.   קרא עוד 

 

המיליארדר הקנדי סיימון שוליך תרם 20 מיליון דולר לטכניון, לצורך שיפוץ הפקולטה לכימיה ובניית מעבדה חדשנית. איך קרה שיותר מ-4 מיליון ש"ח הוצאו מהפרויקט באופן שנוי במחלוקת? למה הנהלת הטכניון מתעקשת שלא לפנות למשטרה? ומה עלה בגורלו של חושף השחיתות מיחידת הביקורת הפנימית?
קרא עוד

 

ראיון עם מר שאול כרמלי- אביר איכות השלטון לשנת 2003, שחשף פרשיות שחיתות רבות בנמל חיפה. שאול כרמלי שם לעצמו למטרה להיאבק למען טוהר המידות ואינו מוכן להשלים עם שחיתות ומינהל לא תקין. 
קרא עוד

 

ההיכרות עם חושפי שחיתויות הותירה בי תסכול עם נקודת אור. עצוב היה לי לגלות שיש כ"כ הרבה מן התופעה הזו במשק, והעולם שותק. משאיר טעם של אופטימיות להכיר את גיבורי השחיתות, אלה שיצאו מן המחשכים לקדמת הבמה ואמרו- "לא עוד!". עמותת עוגן, ומתוכה הקליניקה להגנה על חושפי שחיתויות, היא שחקן חשוב מאוד במלחמה על הצדק.
קרא עוד

 

בשורות משמחות! אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי אימצה את פרויקט "תו היושר".
קרא עוד

 

משטרת ישראל חשפה רשת שלמה של שחיתות מהמגזר הציבור דרך המגזר השלישי ועשרות בכירים מעורבים. בימים האחרונים נעצרו עשרות מעורבים ועל פי החשד ישנם עוד מעצרים בדרך.
קרא עוד

 

 


נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus