מרץ 2015  ניוזלטר מס' 3
ניוזלייטר עמותת עוגן

 

ראיון עם ד"ר חן קוגל- אביר איכות השלטון, שחשף פרשיות שחיתות במכון לרפואה משפטית באבו כביר. ד"ר חן קוגל שם לעצמו למטרה להיאבק למען טוהר המידות ואינו מוכן להשלים עם שחיתות ומינהל לא תקין:  "היה פה פשוט ״מחירון״ של איברים- עצמות אדם הוחלפו במקלות מטאטא, איברים פנימיים הוחלפו בסמרטוטים או ניירות טואלט. נעשתה פה תעשיה- נניח מישהו רוצה איקס איברים מסויימים ואין לך מספיק. אז המחשבה הראשונה היא ״בוא נעשה מאגרים ככה שאם יבוא מישהו נוכל למעשה לתת לו מידית״.
קרא עוד
ד"ר חן קוגל

 

ניתוח פסק דין

 

משה חזות, עובד רכבת ישראל מאז שנת 1996, התריע על כשלים ושחיתויות ברכבת.  חזות שעד רגע חשיפת השחיתות נחשב לאחד העובדים המוערכים ביותר ברכבת, רגע לאחריה ספג התנכלויות חוזרות ונשנות מצד המנהלים ברכבת אשר טענו כי הוא "אלים ומסוכן, הפורק כל עול" עד לפיטוריו באוקטובר 2004 ופתיחת הליך משפטי נרחב שנמשך כ7 וחצי שנים.  קרא עוד

 

ההיכרות עם חושפי שחיתויות הותירה בי תסכול עם נקודת אור. עצוב היה לי לגלות שיש כ"כ הרבה מן התופעה הזו במשק, והעולם שותק. משאיר טעם של אופטימיות להכיר את גיבורי השחיתות, אלה שיצאו מן המחשכים לקדמת הבמה ואמרו- "לא עוד!". עמותת עוגן, ומתוכה הקליניקה להגנה על חושפי שחיתויות, היא שחקן חשוב מאוד במלחמה על הצדק.
קרא עוד

 

כמדי שנה, סטודנטים במכללת ספיר לוקחים חלק בפרויקט הגנה על חושפי שחיתויות בשיתוף עמותת "עוגן" והיחידה למעורבות חברתית. הפרויקט מתחלק למספר תחומים שונים שיחד מעלים את המודעות למצבם של חושפי השחיתות ועובדים לשיפורו.
קרא עוד

 

"המולת בחירות" / "זכות שתיקה" – חושבים שהבחירות מיותרות ? כנראה טעיתם .. הרבה דברים צריכים ליבון לאור הבחירות שבפתח. "מס ישיר, מס עקיף, מס בלו, מס הכנסה וכו " מכעיס אתכם? , חשוב שתדעו טוב טוב לאן הכספים שלכם הולכים ועל כך בפירוט בתוך הכתבה.
קרא עוד

 

 


נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus