מרץ 2015  ניוזלטר מס' 4
ניוזלייטר עמותת עוגן

 

הוא כנראה לא האדם שהייתם מצפים ממנו שיצא כנגד הממסד, הוא לא פעיל אנטי ממסדי או רודף כותרות, הוא בסה״כ אדם שהיה אכפת לו - אכפת מהטבע ומה צופן לו העתיד ואיך זה ישפיע על כולנו. ד"ר סונין רק ניסה לעשות את עבודתו, אותה הוא מגדיר כ-״זכות גדולה״, לפי היעדים אותם הגדירו מנהליו במשרד החקלאות - אך לא צלח, פשוט כי לא אפשרו לו. תחילה ניסה במשך שבע שנים להוביל שינוי מבפנים, כמו שאולי כל אחד מאתנו היה מנסה לעשות, אך כאשר הבין שלא יצליח בכוחות עצמו ניסה לפנות לגורם הציבורי אשר האמין כי יוכל להוביל את השינוי - משרד מבקר המדינה.
קרא עוד
ד"ר אורן סונין

 

ניתוח פסק דין

 

רפי רותם עבד מאז 1984 במחלקת החקירות של רשות המיסים בת"א, בתפקידי חקירות ומודיעין. רותם, אשר זכה להערכה מקצועית רבה מהממונים עליו ומהסובבים אותו בגין כישוריו המקצועיים וניסיונו הרב בתחום החקירות, הועבר מתפקידו ליחידה אחרת של הרשות בעקבות התרעתו ב2003 על חשד לשחיתויות באגף המכס והפרת אמונים. ב2007 פוטר מהרשות, וכל זאת לאחר התנכלויות רבות שספג: תלונות על הטרדות, איומים, שימוש בלשון בוטה ועוד. סיומה של פרשייה זו הינו תקדימי, וניתן בינואר 2015 ע"י מבקר המדינה בכובעו כנציב תלונות הציבור, יוסף חיים קרא עוד 

 

מקסים דרקץ הינו בן 35, נשוי פלוס אחד, בוגר לימודי עבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת ת״א. מקסים החל את עבודתו כעובד סוציאלי בשירות בתי הסוהר בשנת2010 . בשנת2013 , עם הגיעו למתקן חדש, החל להיחשף למסכת שיטתית ומכוונת של פגיעה בזכויות העצורים אשר נוגדת לחלוטין את נהלי העבודה של השב"ס. אי סדרים אלה היו רק קדימון לאירועי שחיתות ואי-סדרים קשים בהרבה.
קרא עוד

 

מיכאל מירב, עובד בתעשייה האווירית, אשר עסק בהזמנת טובין ושירותים בהיקף של מיליוני ₪ בשנה, התריע בפני משרד הביטחון על חשש לשחיתות הכוללת מכירת מכרזים והעלמת כספים, ופוטר! מירב טוען כי לא קיבל הגנה מלאה כחושף שחיתות.
קרא עוד

 

לשמוע ולא להאמין! סיפורם של חושפי השחיתויות עורר בקרבי שאלות רבות: כיצד יתכן שהרצון לחשוף את השחיתות גורר דווקא את הגברתה, כאשר מנסים "לתפור תיק" לחושף ולנסות לפטרו מעבודתו בכדי להשתיקו? איך יתכן שאדם בעל מטרה כה נעלה "נענש" על רצונו הטוב שנועד להוביל ליצירת חברה טובה יותר עבור כולנו? היום, כאשר אני חלק מעמותת עוגן, אני מבינה את שליחותה וחשיבותה של העמותה- סיוע והגנה על אבירי היושר, שמטרתם להוביל לחברה נקייה יותר עבור כולנו!
קרא עוד

 

 


נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus