אפריל 2015  ניוזלטר מס' 5
ניוזלטר עמותת עוגן

 

דבר יו"ר עמותת עוגן
אין צורך להכביר מילים על הסכנה שבשחיתות, על הנזקים הגדולים שהיא גורמת לחברה הישראלית ולכל אחד מאיתנו. שחיתות ציבורית, שחיתות בשירות הציבורי הוא זיהום המאיים לכלות את החברה והמדינה מבפנים. זהו איום קיומי - לא פחות!
 
אם אתם מקבלים את הניוזלטר הזה, כנראה שאתם מודעים, אכפתיים ורוצים שהמצב ישתפר ושישראל תהיה מדינה טובה יותר, ישרה יותר ונקייה יותר משחיתות. קרא עוד
עו"ד חי בר-אל

 

המציל הפך לטובע - ראיון מיוחד עם יוני ברבי

 

יוני ברבי (37), נשוי ואב לשתי בנות, אגם ואלה, הוא מציל בנשמה. הוא נולד וגדל באשקלון ומגיל 14 עובד בים כעוזר מציל, הוציא את תעודת ההצלה הראשונה שלו בשנת 1994. "אוהב את המים, לא יכול לחשוב על עצמי ללא הים" הוא אומר לפני הגעתו לתל אביב עבד בחופי אשקלון מספר שנים, רשות הטבע והגנים, חוף שמשון (חוף הסלע) ועוד מספר חופים באשקלון. לפני 8 שנים הצטרף לחוזה קיבוצי, שעליו חתמו מצילי דור ב' עם עיריית תל אביב, והחל לעבוד ברוב חופי העיר תל אביב, בעיקר חוף פרישמן, חוף ירושלים וצ'ארלס קלור (חוף מערבי).
קרא עוד
יוני ברבי

 

ניתוח פסק דין

 

בפרשה זו, המכונה גם "פרשת סימנס", העובד המסור והמוערך (ע"י חברת החשמל) מורן גינוסר, אשר הוגדר גם כ"עובד ארעי" ולפיכך תנאי העסקתו היו שונים משל עובד מן המניין, החליט לחשוף כשלים טכניים במערכת אשר נרכשה בעלות של מיליארדי שקלים (מכספי משלם המיסים), מחברת "סימנס" ונקראת DMS.
 
בעקבות החשיפה, הוא פוטר מעבודתו וכעת הוא פונה לבית הדין לעבודה בת"א ע"מ לקבל הגנה שמגיעה לו. קרא עוד

 

סטודנט מספר על הקליניקה

 

באחת מהחוויות המשמעותיות במסגרת הקליניקה הצטרפתי לדיון בבית הדין לענייני משמעת של עובדי הרשויות המקומיות בו ייצג עו"ד חי בר-אל את מר יוני ברבי, חושף שחיתות בעיריית ת"א שעומד כעת מול תיק משמעתי ש"צץ" לו לאחר חשיפת הנושא.
קרא עוד

 

תמונת מצב - חושף השחיתות שוקי משעול

 

מר שוקי משעול, עובד בכיר ברשות המיסים - מנהל מע"מ ת"א, יצא למאבק בשחיתות כנגד בכירים ברשות המיסים. המאבק מתנהל כבר 10 שנים כאשר עד היום דבק מר משעול בחפותו. האישומים המיוחסים לו הם תוצאה של כישלון בחקירה הסמויה שניהלו נגדו והכספים הרבים שבוזבזו על המשפט הם כספי ציבור של משלם המיסים.
קרא עוד

 

מן העיתונות

 

אהוד אולמרט מורשע בפרשת "מעטפות הכסף" - בסוף חודש מרץ 2015, בית המשפט המחוזי בירושלים, הפך את החלטתו הקודמת בעניין אולמרט ומעטפות הכסף ביולי 2012 וקבע כי בעקבות עדותה של שולה זקן כנגדו והראיות החדשות שהצטברו, יש להרשיע את מר אולמרט בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.
קרא עוד

 

 


נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus