מידעון פרשת בא תשע"ז

 

 
ההפגנה הראשונה:
כדי לצאת ממצריים היו צריכים בני ישראל  בפרשה שלנו להפגין. להפגין בגלוי שהם מתנגדים לחשיבה המצרית האלילית. מי שגייס כוחות מבני ישראל זכה להיגאל ומי שלא, נשאר ונטמע באווירה המצרית או שמת במכת חושך. לא פשוט לעמוד מול המצרים המשעבדים ולקחת שה כקורבן. הקרבת השה הרי נחשבת בעיני המצרים להתרסה גלויה. היה צריך אומץ והרבה אמונה. מי שהיה לו את האומץ זכה להיגאל. המדרש אומר כי שכדי להוציא את ישראל ממצריים היה זקוק הקב"ה לזכות של עם ישראל. הזכות שנבחרה הייתה ברית המילה שערכו בני ישראל לפני צאתם וקורבן הפסח. למעשה בני ישראל נבחנו במבחן מעשי של אמונה.

 

אתמול והיום פונו מבתיהם תושבי הישוב עמונה שליד עפרה. הם ומאות התומכים גזרו על עצמם מאבק מורכב. להפגין, למחות אבל לא להתעמת עם המדינה שבצילה. כולנו חוסים. להישאר עם הערכים בהם אתה מאמין אבל בלי לפרום את האחדות שבלעדיה לא נוכל לחיות כאן.
היום דיברנו עם הבנים על הפינוי. על המורכבות ועל גבולות המחאה. ניסינו לקחת את הדברים לשיעור באזרחות ובאמונה. חשוב שגם אתם ההורים בשולחן שבת הקרוב תדבררו את הבנים. חשוב שהם יבינו שיש מדרג ערכים ושיש דרך להתמודד בעולם מורכב. חשוב שיבינו כי לעיתים הפסד אישי הוא ניצחון לאומי.
אולם מהצד שני חובה שלכל אחד יהיה עולם ערכי ומוסרי שעליו יהיה מוכן גם להיאבק ולמחות בדרכים האפשריות.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל 

 

אליפות 
 
באליפות התיכונים הדתיים והישיבות התיכוניות באתלטיקה זכתה הישיבה במירב המדליות ובציונים הקבוצתיים הכי גבוהים. בשכבות ז' ו- ח' זכתה הישיבה במקום הראשון וכן בשכבות גיל של ט' ו- י' מקום ראשון. רק בשכבות יא' ו- יב' זכתה הישיבה בהפרש קטן של מספר נקודות והגיעו למקום השני. הגביעים הקבוצתיים הגיעו לישיבה. יישר כוח לדוד דנין שהוביל את הנבחרת.

 

פינג פונג 
 
התלמידים הביאו אליפות גם בפינג פונג והגיעו למקום השני עם הרבה כבוד!

 

כדורסל 
 
 נבחרת הישיבה עם מאזן מצויין של ארבעה נצחונות והפסד אחד בדרך לפיינל פור....

 

מנגנים 
 
דיסק חדש של שבעת ההרכבים של הישיבה (כיתות ז' עד י"ב) ומקהלת הישיבה הוציאו דיסק חדש שבע"ה יינתן לתלמידים עם חלוקת תעודות שבוע הבא.

 

סמינריון שכבת ט' 
 
שכבת ט' חזרה משבת סמינריון בבית שאן, היה מקסים. יישר כוח לכל צוות מחנכי כיתות ט': הרב אייל, הרב פ'ראג, הרב יהודה ד' שמילא את מקומו של הרב רונן, לרב צביקה ק', לרב אורי, לעמוס, לרב גיא וכמובן לרב דוד מחנך ומנהל הבית.

 

סמינריון שכבת ח' 
 
לאחר שכולם כבר חגגו בר מצווה, יוצאת שכבת ח' לשבת סמינריון בבית שאן. ביום שישי מתוכנן טיול רגלי למרגלות הגלבוע בעמק המעיינות. שיהיה בהצלחה.

 

חסד 
 
תלמידי הישיבה מנסים לגייס כספים לטובת משפחה נזקקת מאוד. אפשר להעביר לנציגים של שכבת י"ב. כמו כן יש קופות בכל רחבי הישיבה. כל שקל יתקבל ברצון.

 

מתרימים 
 
כיתה ח' 6 לומדת בחברותות עם תלמידי שבטי ישראל בנושא "רבי זושא".

 

בית מדרש להורים מספר 2 
 
השבוע התקיים בית מדרש להורים מספר 2 בנושא האינטרנט. את הבית מדרש הזה יזם והפיק יובל כליפא. בערב היה במתכונת של פאנל עם מיטב מומחים בתחום שהציגו את הדברים מזוויות שונות. נכחו בערב למעלה מ- 150 הורים. יישר כוח ענק.

 

 

סיום מחצית 
 
סיום מחצית לוח זמנים:
יום שלישי: שכבת י"א כבר חילקה תעודות. ביום שלישי יקבלו בע"ה תעודות שכבות
ט'-י"ב למעט שכבת י"א. ביום זה נקיים מפגש שכבתי ומפגש אישי. הלימודים יסתיימו ב: 12:45. שיעורי העתודה ומגמות העל יוקדמו.
יום רביעי: למודים כרגיל.
יום חמישי: הוא יום נטיעות של בנ"ע בכל הארץ, רוב הבנים משתתפים באירוע. ביום זה נעשה יום לימוד רשות (לרוב השכבות) לקראת ט"ו בשבט. אחרי התפילה נעבור כמה שיעורים על ידי צוות הרמים והמורים הלימודים יסתיימו לאחר מנחה ב: 12:45.

 

מגן דוד אדום 
 
התחלנו השבוע קורס עזרה ראשונה לשכבת י' היה מאוד מוצלח.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus