הניוזלטר של ח״כ רויטל סויד  13 ינואר 2017
חברות וחברים יקרים,
אל משפחת השכול הצטרפו השבוע ארבע משפחות שאיבדו את ילדיהם בפיגוע בארמון הנציב בירושלים. ארז אורבך, יעל יקותיאל, שיר חג׳ג׳, ושירה צור זכרונם לברכה, היו מלח הארץ, איכותיים, מבטיחים, כל אחד בדרכו. השתתפתי בהלוויתו של ארז אורבך ז״ל ולמדתי עד כמה ערכי, עדין חייכן ואהוב הוא היה. הגעתי לניחום אבלים, בבית משפחתה של יעל יקותיאל ז״ל. יעל הייתה נחושה, מלאת שמחת חיים, יפה מבפנים ומבחוץ. שירה צור ז״ל, הייתה חכמה וחדה, תכננה ללמוד רפואה ואתגרה כל שישי בארוחת השבת את משפחתה בחידון. פגשתי את סבתה, הוריה דודי ועינת, ואת אחיה כשהגעתי אתמול לנחום אבלים. מסתבר שהתפוחים לא נפלו רחוק מן העץ וליבי כואב את גודל האובדן.
 
מבייש שאף שר לא טרח לכבד את המשפחות בנוכחתו ומביך עוד יותר הצורך בהוצאת נוהל שיחייב את השרים להתייצב להלוויות. לא צריך נוהל בשביל לרצות לחלוק כבוד אחרון. לא צריך נוהל בשביל לבוא ולחבק את המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל.

 

בהלוויתו של סג״מ ארז אורבך ז״ל, בכפר עציון

 

***

 

נתניהו תפסיק לבחוש בתקשורת- תתפטר מהתיק!
ראש הממשלה נפגש ב- 2014 עם מו״ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. אם נכונים פרטי הפרשה, כפי שפורסמו השבוע, הרי שמדובר בפרשייה חמורה ביותר. עוד מוקדם לדעת אם היא תבשיל לכדי תיק פלילי, אך על פניו ברור שראש הממשלה מצוי בניגוד עיניינים מובהק. קראתי לנתניהו להתפטר לאלתר מתפקידו כשר התקשורת. הוא אינו יכול עוד להחזיק בתיק שהוא כה אוהב, ודי ממה שנחשף בכדי להבין עד כמה הוא מעורב ובוחש בתקשורת, בעזות מצח ובניגוד עניינים. תתפטר מהתיק!

 

לצפייה בראיון עמי בתכנית פוליטיקה בערוץ 1 לחצו על התמונה

 

לצפייה בנאומי במליאה לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עמי בתכנית ״הכל דיבורים״ בנושא לחצו על התמונה

 

***

 

לא יהיה כלום כי אין כלום או יהיה הרבה כי יש הרבה- ימים יגידו
עוד מוקדם לקבוע באם יוגשו כתבי אישום בפרשיות בהן נחקר ראש הממשלה תחת אזהרה. לכאורה מדובר בחשדות חמורים המעידים בעיקר על העובדה שנתניהו שם את האינטרס האישי שלו לפני האינטרס של הציבור. זו לא הנהנתנות, הסיגר או השמפניה הורודה, זו לכאורה קבלת טובת הנאה בשווי מאות אלפי שקלים. השיטה, לאורך זמן, ועל פי דרישה מגחיכים את הטענה שמדובר ב״סתם מתנה״. רק להזכיר שיש כבר ראש ממשלה שמרצה תקופת מאסר בגין 60,000 שקלים. היועץ המשפטי חייב לחשוף את הציבור מייד לחומר הראיות ובפרט להקלטות המפגשים ולזרז את החקירה. זכות הציבור לדעת. 

 

לצפייה בראיון עמי ב"מטה המרכזי" בערוץ 10 לחצו על התמונה.

 

לצפייה בתכנית ערב חדש לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עמי ב״קול ברמה" לחצו על התמונה

 

***

 

המשטרה ה״שמאלנית״
מסע הדה- לגיטמציה שמנהלת הממשלה נגד התקשורת ונגד שלטון החוק ובית המשפט העליון עולה מדרגה. חקירות ראש הממשלה תחת אזהרה התירה את הרצועה וסימנה אויב חדש- המשטרה. במשך 50 דקות, מעל דוכן המליאה, התעמתתי עם ח״כ אמסלם מהליכוד. פתאום המשטרה ״שמאלנים״ ופתאום הם רוצים להפיל את שלטון הימין באמצעות חקירות. ״מה שקורה פה היום זו יריית הפתיחה למסע הדה-לגיטמציה נגד המשטרה״ היטחתי בו. רק החלה חקירת ראש הממשלה וההסתה נגד המשטרה בעיצומה. הפעם זה לא יעבוד.

 

לצפיה בדברי לחצו על התמונה

 

לקריאת הכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

***

 

המהפכה הדיגיטלית כבר כאן ושמירה על הפרטיות היא אתגר משמעותי. השבוע ניהלתי דיון בוועדת חוקה בו התחלנו מהפכה בתחום אבטחת המידע. תקנות חדשות שיסדירו את שמירת המידע במאגרים.  העולם מנוהל היום באמצעות מאגרי מידע, חלקם עם נתונים רגישים אודותינו. החל ב רופא השיניים, דרך קופת החולים ועד לבנקים ולחברות הביטוח. מטרת התקנות היא להגן על זכותנו לפרטיות באמצעות החלת סטנדרטים לשמירה על הנתונים על מנת שלא יגיעו לידיים לא נכונות. הדיון, בו השתתפו כל משרדי הממשלה, הבהיר שזה אינו דיון טכני, על טכנולוגיה. זהו דיון על מהות- הגנה על זכויות הפרט.

 

לקריאת הכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

***

 

ערב הועידה בפריז פגישה עם נשיא הסנאט הצרפתי
"יש לנו מחויבות חד משמעית למשפחות של הדר גולדין ואורון שאול ז״ל. אין קואליציה ואופוזיציה בנושא, סייעו לנו בהשבת הדר ואורון ז״ל. זו מחווה הומניטרית להורים שאיבדו את היקר להם מכל״.  בדברים אלו פניתי אל נשיא הסנאט הצרפתי ז׳ראר לארשה, בפגישה שקיימנו בכנסת, ח״כ יצחק הרצוג, יו״ר האופוזציה, עם נשיא הסנאט הצרפתי ומשלחת מהפרלמנט, אליה הזמנו את לאה גולדין, אמו של הדר. מחובתנו להשיבם.
בנוסף למצב במזרח התיכון, המאבק בBDS, שוחחנו גם על ההחלטה במועצת הביטחון, הועידה בפריז שאמורה להתקיים ביום ראשון, ומהלכים חד צדדיים. ״לא זו הדרך לקדם את פתרון שתי המדינות, נהפוך הוא. אתם רק מחזקים את טענות המתנגדים. אנו, המאמינים שזו הדרך היחידה, מבקשים את שיתוף הפעולה שלכם אך לא באמצעות החלטות חד צדדיות״. 

 

***

 

צאו לנו מהרחם
כל אישה אשר מגיעה להחלטה כי היא מפסיקה הריון הנובט בה לא עושה זאת בקלות דעת, לרוב זה אף יותיר אצלה צלקת. הצעת החוק של חברי הכנסת יהודה גליק ועבד אל חכים חאג' יחיא, שני גברים דתיים, להוסיף לוועדה להפסקת הריון גם איש דת, היא פגיעה קשה בזכותה של האישה על גופה. כל אישה עושה את השיקול שלה, ואם הדין הדתי חשוב לה, היא תתחשב בו ותפעל בהתאם. למה צריך ברגע הזה, שממילא מורכב, איש דת?. האם כמשגיח כשרות? זו זכותה המלאה של אישה לקבל החלטה על גופה. צאו לנו מהרחם. בדיון סוער בוועדה לקידום מעמד האישה תקפנו אני וחברותי את הצעת החוק. לא ניתן לו לעבור.

 

לצפייה בדברי בוועדה לקידום מעמד האישה לחצו על התמונה

 

***

 

תת יצוג נשי בבית המשפט העליון
מערכת המשפט בישראל היא שיוויונית. על זה אני יכולה להעיד באופן אישי. זה לא בא לידי ביטוי רק בכך שבראש המערכת עומדות נשים, נשיאת העליון, השופטת נאור ושרת המשפטים שקד, אלא גם באופן כללי בבתי המשפט, בפרקליטות ובמגזר הפרטי. יחד  עם זאת, נוצרה סיטואציה בה מתוך 15 שופטים מכהנים בבית המשפט העליון, מכהנות רק 4 שופטות. בחודשים הקרובים ימונו ארבעה שופטים חדשים לבית המשפט העליון. מן הראוי, שבבית המשפט שאמון על שוויון, לא יהיה תת יצוג נשי. אני נגד קידום מועמדים אך ורק על מנת ״למלא״ משבצות. אך מתוך 28 המועמדים לשיפוט בעליון, יש מועמדות ראויות, שלא נופלות במאומה מהמועמדים. פניתי לנשיאת העליון, יחד עם ח״כ זהבה גלאון וחברות כנסת נוספות, בקריאה למינוי שתי שופטות לפחות.

 

לצפייה בראיון עמי בתכנית ״עושים סדר״ ערוץ 2, לחצו על התמונה

 

***

 

מתאחדים בכיכר
זיו שילון, שאיבד במבצע ״צוק איתן״ את שתי ידיו, ריגש את כולנו, בפוסט שכתב לאחר הכרעת הדין במשפט אלאור אזריה. קולות הפילוג לאחר הכרעת הדין הביאו את זיו לקרוא לאחדות השבטים השונים בחברה הישראלית. אין ספק שחוסן לאומי מגיע מחוסן חברתי. ואין ספק שחוסן חברתי נבנה בין היתר מקבלת האחר והשונה. אנו יכולים להחזיק בדעות שונות, לא להסכים, אך ללמוד להקשיב זה לזה. מוצאי שבת, הגעתי עם בתי אדל, וחברים רבים מהמפלגה לכיכר. כן לאחדות, לא לפילוג

 

יחד עם זיו שילון ובתי אדל בעצרת האחדות בכיכר רבין.

 

***

 

מכינת נחשון מבקרת אותי בכנסת
השבוע ביקרו אותי בכנסת חניכי המכינה הקדם צבאית ״נחשון״. דווקא השבוע, בצל החקירות והפרשיות, היה חשוב לי להדגיש את חשיבותה של השליחות הציבורית והמחויבות שאני חשה כחברת כנסת, כלפי הציבור. חברה איכותיים, מלח הארץ, אין לי ספק שהמנהיגות הבאה תצמח מתוכם. 

 

 

 

 

 

שבת שלום חברות וחברים יקרים
 

 

שבת שלום חברות וחברים,
שלכם ולמענכם,
רויטל

עמוד הפייסבוק שלי: "רויטל סויד עו"ד / Revital Swid"
צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין, טלפון בלשכה:  02-6408192
אדר הרשקוביץ יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.
אמיר שדמי יועץ פרלמנטרי 054-7880148
להסרה מרשימת התפוצה אנא השיבו הסר
 
 

 


נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus