מידעון פרשת תרומה תשע"ז

 

 
רעיון חינוכי לפרשת תרומה
יחידות מיוחדות בצבא, הן יחידות איכותיות.  יש להם גרף אימונים מיוחד ודרישות גבוהות. מהו סוד ההצלחה שלהם?  מעבר לאיכות האנושית יש נקודה שהיא  המשמעותית ביותר. בשביל להתקבל צריך לרצות, צריך להתנדב ולהשקיע. ההתנדבות גורמת  לתחושת שייכות ומייקרת את המקום שבו נמצאים.
 
בבניית המשכן נדרשו בני ישראל להתנדב  "איש אשר ידבנו ליבו" ההתנדבות מחברת וגורמת לתחושת שייכות מלאה של כל  המתנדבים שלמרבה הפלא הרבו להתנדב הרבה מעבר למצופה.

 

כדי לאזן בין הרצון להתנדב ולתת כמה שרוצים ובין האחדות הכללית נקבע שכל אחד גם מתחייב לתת מחצית השקל. מחצית השקל קבועה לכולם. אותו סכום שהוא משותף לכולם. כך ישנו איזון בין מחוייבות כללית ובין התנדבות התלויה ברצון. גם בישיבה אנו מנסים בתוך המסגרת האחידה המחייבת את כולנו,
למצוא את הנישות הייחודיות בהם כל אחד מתנדב ומביא את עצמו לידי ביטוי. בין אם מדובר על לימוד תורה , על מגמה או על ספורט העקר שהדברים יעשו מתוך בחירה ורצון אישי. בדרך זו יש לכל תלמיד גם מקום מיוחד להתחברות וגם מקום מיוחד להתגדר בו. אנו מנסים בדרך זו לשמור על הביחד ולתת אופק וייחודיות הנובעת מתוך בחירה ורצון אישי.
 
 בברכת שבת שלום
הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

ההפיכה והמרוץ 
 
עקב הגשמים השמינית דחתה את ההפיכה.
בע"ה ביום רביעי בבוקר תהיה הפיכה ומרוץ הלפיד השלישי. ההפיכה תהיה בבוקר עד 11:00 והמרוץ יתקיים מיד אחר כך. סיום הלימודים ביום זה אחרי מנחה וחלוקת מדליות בסביבות 13:00. כל תלמיד יקבל לקראת המרוץ חולצה ומספר חזה. (היות ובבוקר הישיבה תהיה סגורה יש לקחת את התפילין יום קודם מהכיתות).

 

ההכתרה 
 
באותו יום ביום רביעי בשעות הערב בשעה 20:00 השמינית מזמינה את ההורים ואת התלמידים להכתרה. בואו בשמחה. 

 

המסע לפולין 
 
היה מסע קסום מלא בעוצמות וחוויות. זר לא יבין  זאת! תודה ענקית לצוות שהצטרף וליווה את המסע. שרית ק', ברוריה, עמוס, הרב דניאל,  הרב יהודה ד', הרב אלעד א' וכמובן לרב שריד ולרב אורן שבנו את המסע הזה לפני  חודשים. תודה גם לתלמידים של השכבה שפשוט היו מקסימים.  

 

 

שבתות ישיבה 
 
ב- 8 השבועות האחרונים הוציאה הישיבה 7 שבתות ישיבה (אחת בפולין ואחת כחלק ממסע ישראלי). ברוך ה' כל השבתות היו מאוד מיוחדות. תודה לכל הצוות על המאמץ אדיר.

 

גיבושון בדרום 
 
חט"ב חזרה מגיבושון מיוחד בדרום. הייתה אווירה מעולה. זכינו להשתכשך בעין גדי ולכבוש עם שחר את המצדה. יישר כוח לרב ארז ולכל הצוות המקסים של החט"ב וגם למורות מיכל ורוברטה שהצטרפו.

 

 

 

ראש חודש אדר - ההרקדה 
 
השמיניסטים פתחו את חודש אדר עם הרקדה מרשימה. בראש חודש התקיימה הרקדה סוחפת לכלל הישיבה. יישר כוח לשמינסטים. 

 

 
 

 

מטיילים 
 
שכבת ט' חזרה אף היא מטיול מקסים. יישר כוח לרב דוד ולכל  צוות השכבה.  בע"ה ביום ראשון ושלישי תצא שכבת י' לטיול בנגב. נאחל להם בהצלחה.

 

נבחרת הכדורסל 
 
נבחרת הכדור סל תשתתף השבוע בפיינל פור של אליפות הישיבות לאחר שסיימה את העונה עם 6 ניצחונות והפסד אחד בלבד. שיהיה בהצלחה.

 

נבחרת הרובוטיקה 
 
נבחרת הרובוטיקה של  החטיבה העליונה ה F.R.C יוצאת השבוע לתחרות לאחר שבנו את הרובוט נאחל. להם  בהצלחה. הם עובדים כבר שבועות, בעיקר בלילות. כיף לראות אותם.

 

ישיבת הסדר בשמינית 
 
ברוך ה' בשלושה שבועות האחרונים יש לשמיניסטים בישיבה  שיעורי רשות בלימודי קודש. שיעורים אילו מעבירים ראשי מוסדות והם  ניתנים לתלמידים שסיימו חלק גדול מהבגרות במקצועות הקודש. יישר כוח לרב אביאל על  התפעול.

 

תחפושות וכישרונות צעירים בחט"ב 
 
ביום שישי הקרוב נקיים בחט"ב יום תחפושות ותחרות  כישרונות צעירים בתחומים מגוונים. 

 

מסיבת פורים 
 
מוצאי שבת פורים, מסיבת פורים לחט"ב ולחט"ע בישיבה החל משעה 21:00. הרבה שמחה,ריקודים, דיבוק חברים ושמחה של קדושה. חשוב לנו מאוד שהבנים יחוו את פורים באווירהשל ישיבה. לו"ז מדוייק לקראת סוף שבוע הבא.

 

שאלון שביעות רצון מהסעדה 
 
השנה הופעלה חברת ההסעדה "נפלאות התזונה" בישיבה, זאת  לאחר בירור וחיפוש מעמיק של ועד הורים של שנת תשע"ו. היום נמנים כ 30% מהתלמידים בישיבה לארוחות ההסעדה. בחלוף המחצית הראשונה, אנו מעוניינים בחוות דעתכם על ההסעדה:
איכות המזון ,טעמו, טריות, הגעה בזמן ושביעות רצון כללית.
בנוסף לכך, אנו חפצים לקבל חוות דעת גם מהורים שבניהם אינם בתוכנית ההסעדה. נרצה לשמוע מהן הסיבות להימנעות מלהצטרף לתוכנית זו.  התשובות יכולות להיות מגוונות: איכות המנות, מחירן וכו'. אנא מלאו שאלון מצורף והגישהו עם בניכם למחנך הכיתה.
נודה לשיתוף פעולה מצדכם, 
בברכה, ועד הורים, ישיבת לפיד מודיעין

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus