מידעון פרשת תרומה

 

ועל נִסֶּיךָ שֶׁבְּכָל יוֹם עִמָּנוּ. במשכן ובפורים...
עם כניסתנו לחודש אדר מתחילים לקרוא את פרשיות המשכן. פרשות אלו עומדות לכאורה בסתירה מוחלטת לפרשיות אותן קראנו עד כה. עם ישראל יוצא ממצרים ומתעלה מעם של עבדים לעם ה'. היציאה המופלאה ממצרים, קריאת ים סוף ומעמד הר סיני הן נקודות הציון באותה עליה רוחנית. ופתאום, עם ישראל מתבקש לתרום: "... זָהָב וָכֶסֶף וּנְחשֶׁת: וּתְכֵלֶת וְאַרְגָּמָן וְתוֹלַעַת שָׁנִי וְשֵׁשׁ וְעִזִּים: וְעֹרֹת אֵילִם מְאָדָּמִים וְעֹרֹת תְּחָשִׁים וַעֲצֵי שִׁטִּים: שֶׁמֶן לַמָּאֹר בְּשָׂמִים לְשֶׁמֶן הַמִּשְׁחָה וְלִקְטֹרֶת הַסַּמִּים: אַבְנֵי שֹׁהַם וְאַבְנֵי מִלֻּאִים לָאֵפֹד וְלַחשֶׁן:" – חומרי גלם לבנין המשכן, הכלים ובגדי הכהונה. וקשה - מהתעלות רוחנית אנחנו יורדים להתעסקות בבניינים גשמיים? והתשובה בגוף השאלה! מלמדת אותנו הגמרא במגילה דף לא ע"א:  "בכל מקום שאתה מוצא גדולתו של הקב"ה, שם אתה מוצא ענוותנותו". הקב"ה אומנם התגלה אלינו בניסים גדולים, בקריאת ים סוף ובהר סיני בקולות וברקים, אך לא פחות מכך מתגלה אלינו במציאות הטבעית, הגשמית. אומנם, בניגוד למעמדות הגדולים בהם הקב"ה מתגלה אלינו באופן גלוי, במציאות הטבעית, הגשמית מציאות ה' נסתרת, ודורשת מאיתנו לעבוד על מנת לגלותה. המעבר מניסים גלויים בקולות, ברקים וענן ...לעצים, עורות ואבנים...מבטאת את 'ירידת' ה' אלינו, למציאות בה אנחנו חיים.

 

 פרשיות המשכן מגלות לנו שגם במציאות חיינו היום יומית הטבעית – ה' קיים ומתגלה אלינו, רק צריך לחפש, לראות, להקשיב. ידוע ומפורסם שבמגילת אסתר שם ה' לא מופיע, ה' נסתר. היהודים שחיו אז, בתקופת אסתר ומרדכי, לא ראו ניסים גלויים, לא ראו את ה'. רק בדיעבד, כאשר אנחנו קוראים את סיפור המגילה במלואו,קשה להתעלם מ'צירופי המקרים', מיד ה' המתגלה בדרכים הטבעיות, במציאות החיים הפוליטית, האנושית. 
ידיעה זו היא מקור  השמחה שלנו בחודש אדר, הידיעה שא' – אלופו  של עולם, ריבונו של עולם 'דר' בעולמנו, היא המקנה לנו את הביטחון והחיבור  לנצח. מי יתן ונזכה לראות  ולהודות לריבונו של עולם על "נִסֶּיךָ  שֶׁבְּכָל יוֹם עִמָּנוּ. וְעַל נִפְלְאוֹתֶיךָ וְטוֹבוֹתֶיךָ שֶׁבְּכָל עֵת. עֶרֶב  וָבֹקֶר וְצָהֳרָיִם:" במציאות חיינו היום יומית, הטבעית, ומתוך כך נבוא  לשמחה אמיתית, שמחת פורים. 
פורים שמח!
הרב פלטי גרנות 

 

הפזמונר 
 
ערב שיא של תוכנית לימודית שעסקה בנושא תרבות הפנאי והזמן. מופע  ותחרות מוזיקלית בין הכיתות שכתבו, הלחינו וביצעו בכישרון רב שירים מקוריים אשר  עסקו בניצול הזמן שלהם באופן מיטבי. אלון הלל המעבד המוסיקאלי של הישיבה התאמן עם  התלמידים במשך תקופה ארוכה כדי שהתוצרים יצאו מקצועיים. כולנו זכינו לערב מרומם,  מקצועי מלא בתוכן ומגבש של הישיבה והורי התלמידים.

 

 
 

 

טניס שולחן 
 
ברכות לנבחרת הטניס שולחן של כיתות ז'-ח' על העפלתם לגמר הארצי בטניס שולחן.
זוהי השנה השלישית ברציפות שהקבוצה זוכה באלופי מחוז ירושלים. המשיכו להביא כבוד לישיבה!

 

ביקור הנהלת מוסודת בנ"ע 
 
החודש הגיעו חברי הנהלת מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא לסיור בישיבה במקום המיועד לבניית הפנימיה ובכך התקבל התוקף מפי הנהלת המרכז להתחלת הבניה ובעז"ה גם לסיומה במועד לפני פתיחת שנה"ל תשע"ח.

 

מסע כיסופים 
 
כיתות י' יצאו דרומה למסע כיסופים. מטרת המסע לזכור את מפעל ההתיישבות של גוש קטיף. התלמידים יצאו למסע רגלי באזור אשקלון וסיימו במופע ענק מוזיקלי ענק יחד עם מאות תלמידי י' מכל הארץ.

 

משורר אורח 
 
הישיבה זכתה להשתתף במפעל 'סופר אורח' מטעם משרד החינוך. במסגרת כך, התארח בישיבה המשורר הרב יוסף עוזר. המפגש יועד לשתי קבוצות תלמידי חטיבת הביניים, 30 במספרם אשר לוקחים חלק בתכנית העשרה "אמירים", שבמסגרתה שותפים התלמידים בשיעורים שבועיים של העשרה תרבותית וסדנאות כתיבה יוצרת.
במסגרת ההיערכות לביקור, התקיימו מפגשים בהם התלמידים עסקו בשיריו תוך התנסות בכתיבה יוצרת בדיאלוג עם שיריו. המפגש עם הרב יוסף עוזר התקיים בספריית הישיבה ונפתח בשיחה מרתקת שלוותה במצגת על זוויות התבוננות, עולם היצירה וייחודו ועולמו של היוצר. הרב עוזר הציג זאת באופן כובש ומעורר התפעלות. לאחר זאת, התקיימה סדנת כיתה יוצרת (דבר אשר התלמידים מורגלים אליו מהשיעור השבועי בישיבה במסגרת התכנית) שהייתה מרגשת במיוחד וכללה את משובו המקצועי של הרב עוזר. התלמידים היו קשובים ושותפים מלאים לכל אורך המפגש. הרב יוסף עוזר, היה קשוב והתאים את המפגש לקהל היעד הצעיר תוך גילוי חשיבה מקורית ומתמסרת. הייתה זו חוויה מעשירה, מרחיבת דעת ולב.

 

 

שביל ישראל 
 
במסגרת שביל ישראל יצאו  כל תלמידי החטיבה למסלול נוסף והפעם לאורך החוף, מנתניה לכיוון הרצליה. המדריך האגדי שוקה הסביר על החולות הנודדים ועל הטבע שליד הים. הרוגע והשלווה יחד עם הגלים ליוו את המסע במשך כל היום. בפעם הבאה, בהמשך מתוכנן מסע על אופניים, מחוף תל אביב לפארק אפק.

 

יום פתוח לקראת שנה הבאה 
 
אנו עוסקים בהכנות לקראת קליטת תלמידים לשנה הבאה, תשע"ח. במסגרת זו, התקיימו בחינות וראיונות ויום פתוח עבור המתעניינים. יישר כוח לכל המסייעים איש איש בתפקידו ועל ההתגייסות הנפלאה של הצוות. שנזכה לראות את הפירות בשנה הבאה.

 

 

מסע ישראלי 
 
תלמידי השביעית חזרו במוצ"ש מלאי חוויות ממסע ישראלי של כמה ימים בעקבות הציונות הדתית. חרשו את הארץ לרוחבה ולאורכה, נפגשו עם דמויות משמעותיות מהציבור הציוני דתי בתחומי חינוך, חקלאות, התיישבות ועוד. הקינוח היה שבת מיוחדת ותורנית בחיספין. 

 

 
 

 

 
 

 

האופנר 
 
כמיטב המסורת יצאנו גם השנה למסע האופניים הישיבתי ביער בן שמן. המסע החל בתוככי יער בן שמן והסתיים בישיבה. קבוצה נוספת שלא רכבה טיילה במסלול קסום מפארק קנדה לישוב מבוא חורון. באמצע הדרך נפגשו כולם לארוחת 'על האש' מפנקת שהכינו השמיניסטים.

 

 

 

משנכנס אדר מרבין בשמחה 
 
חודש אדר נפתח בשמחה רבה בישיבה, כהכנה לחודש אדר כיתות ח' קישטו את בית המדרש באופן מקורי, הייתה תפילת ראש חודש חגיגית, הרקדה ואלו רק חלק מפעילויות רבות הצפויות לנו בחודש הקרוב!

 

מסיבת פורים 
בברכת שבת שלום

 

 

 
ישיבת בני עקיבא נר תמיד מערב בנימין    
רחוב מוריה 1 חשמונאים  
טלפון: 08-9767182  פקס: 153-89767182
דואר אלקטרוני: [email protected]
ybanertamid.org.il - חפשו אותנו בפייסבוק

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus