מידעון פרשת ויקהל פקודי תשע"ז

 

 
"קדושה, קדושה אני מבקש..." במשפט זה החזיר הרב נריה ז"ל את נשמתו לבורא עולם.
מהי קדושה? רודולף אוטו (1869 – 1937) פילוסוף גרמני הוציא ספר שלם "הקדושה" העוסק בנושא זה. לאחר ניתוח מעמיק הוא מסכם כי הקדושה היא: "פסגת האושר", פסגת האושר שאדם יכול לזכות בה.
קשה להסביר מהי קדושה אבל זו שאיפה למשהו פנימי, עמוק, קיומי שאינו מתבטא במילים או בהבנה אלא בתחושה חזקה המלווה בחוויה. את הקדושה אפשר לדמות לאהבה. אהבה בין איש ואישה אינה שכל ואינה רק רגש זוהי חוויה קיומית מרוממת. מי שחווה אהבת אמת מודע לעוצמתה. זוהי חוויה סובייקטיבית אינדיבידואלית מטלטלת החודרת לעומק הנשמה.

 

הקדושה אף היא חוויה. אי אפשר לגעת בה אפשר לחוש אותה. לא ניתן להגדיר אותה במדויק. לכן השכינה שהיא הקדושה מתגלמת בדמות ענן, ענן של הוד והסתרה.
הקדושה היא התוכן והלב של העולם החומרי. לאחר חודשים של בנייה והכנה הוקם המשכן. המשכן לא היה מגיע אל ייעודו אם לא הייתה שורה בו השכינה. המשכן התרומם מעבר למבנה המושקע של עצים, זהב כסף ונחושת רק כאשר שכן עליו הענן וכולם חשו את הקדושה של השראת השכינה.
ספר שמות מסתיים בהשראת השכינה בקדושה של הענן שירד על המשכן. מתוך החוויה הזו מתחיל ספר ויקרא היורד אל פרטי המצוות.
בישיבה אנחנו עוסקים רבות ב"חומרים". אנו לומדים: תורה, גמרא, מחשבה והלכה. אנו תפילה כי ה"חומרים" הללו והאווירה של הישיבה תביא לתחושה סובייקטיבית של קדושה והתרוממות רוח כדי שאותם פעולות יהיו גם חוויות מעצימות, חוויות של קדושה היות ובאמת אנו מזדהים עם משפטיו האחרונים של הרב נריה ז"ל  "קדושה, קדושה אנחנו מבקשים...." כי זה כל החיים!!
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל 

 

בחירה ואחריות 
 
ביום שני קיימנו ערב להורי כיתות ט' לקראת המגמות והבגרויות. הצגנו בפני התלמידים וההורים 14 מגמות ותוכניות אקדמיות לבחירה. המטרה שכל תלמיד ימצא את הנתיב המיוחד שלו.  תודה לצבי ולכל מורי המגמות על הערב המושקע.

 

תורה וחוויה 
 
ביום שלישי התקיים ערב תפילין להורי ולתלמידי כיתות ז', שהוא חלק ממהלך שלם של  שנת הבר המצווה. בערב הופיעו להקת שכבת ז' ולהקת שכבת ח' והמקהלה. במרכזו של הערב היה חידון בנושא תפילין. יישר כוח עצום לרב ארנון מנהל השכבה ולכל צוות המחנכים על הערב המיוחד הזה שכלל, לימוד וחוויה. כעת אנו מתכוננים למסע הקסום אבות ובנים בדרך לירושלים. הזוכים בחידון: אתי בובליל (ז' 6) מקום ראשון, גיל כובשי (ז' 5) מקום שני, יותם שלומי (ז' 3) ואייל בן שלמה (ז' 5) זכו שניהם במקום שלישי.

 

ישיבה מוזיקלית 
 
ביום שני להקת שכבת י"ב (אחת משני הרכבים) השתתפה בתחרות ארצית של החמ"ד. התחרות הייתה בשירים מקוריים לכבודה של ירושלים.
השיר שלהם:   "ניגון של ירושלים". הלהקה שכוללת את יהודה פרוייס, אביאל בריף, ארי יוזלביץ ואפריים זקס (מחבר השיר) זכו במקום שני. כל הכבוד להם ולזאב וינדיש שמוביל את כל ההרכבים והמקהלה בישיבה. מוזמנים לשמוע את הביצוע.

 

מדע מעולם אחר 
 
3 מתלמידי השמינית יצאו השבוע עם קבוצה של כ- 15 תלמידים מכל הארץ לשבוע בשוויץ ללמוד מקרוב ולראות את מאיץ החלקקים הנמצא מתחת לפני האדמה. התלמידים המצטיינים שיצאו הם יעקב סג, נפתלי קיטשר וגיא ברגר. בהצלחה.

 

מחשבים 
 
מתוך 400 קבוצות מתחרים זכו זאב פישמן ואורי כהן משכבת י"ב  להגיע למקום ה-16 המכובד בתחרות התיכנות והסייבר הארצית.

 

רובוטיקה 
 
רובוטיקה: חדשנות ויצירתיות: נבחרת הרובוטיקה של הישיבה ממשיכה קדימה. בשבוע הבא הם יתחרו בתחרות ארצית כאשר כבר כעת הם מעשרת הקבוצות המובילות בארץ. כדי לתרום לקהילה הם נפגשו ביחד עם הרב יהודה דומיניץ עם מנכ"ל המשרד לשיווין חברתי מר אבי כהן בהצעה למייזם "רובוטיקה בשלייקס" - לימוד רובטיקה לאזרחים וותיקים. לצפייה במפגש.

 

מתכוננים לפסח- אפיית מצות מצווה בחבורה 
 
השבוע ביום שלישי נהפך בית המדרש הגדול למאפיית מצות כשרות לפסח. כל תלמידי כיתות ז', ח' וט' עברו הכנה ובסוף גם הכינו מצות כשרות. כל תלמיד קיבל מצה בתוך קופסה. זכות גדולה לצאת במצת מצווה בליל הסדר שנאפתה בעצמך לכבוד ליל הסדר.

 

 
 

 

שיח לוחמים- 50 שנה לשחרור ירושלים 
 
ביום חמישי הגיעו לישיבה 5 מהצנחנים שלחמו במלחמת ששת הימים בקרב על ירושלים (הם כבר לא צעירים). הם עברו בכיתות ט' ו-י' וספרו את הסיפור, התחושות והמסקנות שלהם בכיבוש עיר הנצח ומקום המקדש. גם גיבור השיר הבלדה על החובש היה בין המספרים. חשוב לנו שהבנים יפגשו עם אילו שעשו היסטוריה כדי שגם הם ישאפו לעשות היסטוריה כמנהיגי הדור הבא. יישר כוח לרב יהודה.

 

חסד ועוד חסד 
 
עד כה אספו הבנים בשבועיים 2,300 ₪, במסגרת קהילה מחבקת משפחה ועזרו לזוג חסר אמצעים לערוך חתונה. תודה לתלמיד אבי לוקר שמוביל את הפרויקט בישיבה. בנוסף לפרויקט זה התחלנו לאסוף מצרכים לקמחא בפסחא. אתם מוזמנים לתרום כל מוצר מזון. אנו נארוז ונתן את המוצאים לנזקקים. יישר כוח למורה רנה שדוחפת את הפרויקט.

 

ישיבה ספורטיבית 
 
נבחרת האתלטיקה של ט' ו-י' הישיבה יצאה היום לתחרויות אזוריות עם המורה אשר ואתמול יצאו כיתות ז' ו-ח' לתחרות והביאו כמה מגמות, בהצלחה. בשבוע הבא נבחרת הכדור סל המדהימה תשתתף בפיינל פור בקרב על המקום השלישי לאחר שהפסידו בחצי גמר ב 2 נקודות.

 

ערבי כיתה 
 
היום חלק גדול מהחט"ב עושים ערבי כיתה מבורכים.

 

סדנת הורים 
גם שבוע הבא יהיה עמוס באירועים של חסד ולמידה ובסופו נקיונות לקראת הפסח. 
שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus