מידעון פרשת אחרי מות קדושים

 

"וידבר ה' אל משה לאמר, דבר אל כל עדת בני ישראל ואמרת אליהם קדושים תהיו כי קדוש אני ה' אלוקיכם" ישנן פרשיות שמתבארות מתוכנן. לא דיי בקריאת פסוק אחד כדי להבינן, יש לקרוא את הפרק או הפרשיה כולה כדי להבין.
כך היא פרשתנו, פרשת  'קדושים'. כדי להבין מה פשר הדרישה להיות קדוש, כדי להבין איך מיישמים תביעה זו הלכה למעשה יש ללמוד את הפרשה כולה.
עם זאת אבקש להתמקד בסיומה של הפרשה - "והייתם לי קדושים כי קדוש אני ה' ואבדיל אתכם מן העמים להיות לי".
פסוק זה הנמצא בחיתומה של הפרשה מוסיף נתון חשוב בדרישת הקדושה - הבדלה! כדי להיות קדוש צריך להיות עם נכונות להיבדל, להיות שונה, אחר.
עם ישראל אינו ככל העמים. מאז תחילת הופעתו על בימת ההיסטוריה הוא שונה. גם אם לעיתים שכחנו זאת - היו סביבנו שטרחו להזכיר לנו.
ההבדלה אינה התנשאות - עניינה חידוד השליחות, יצירת תודעה של משימת חיים בעולם. דרישה מתמדת לחינוך עצמנו ובנינו להעצמת הטוב בי, בסביבתי, בעמי ובעולמי - כך נזכה ל"אתה קדוש ושמך קדוש וקדושים בכל יום יהללוך סלע". נמשיך, נחזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו.
 
בברכת שבת שלום
הרב אריאל רוקח 

 

טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה 
 
לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה. קיימנו בישיבה טקס מרגש, מרשים ועוצמתי. התלמידים הקריאו קטעים שהמחישו את חשיבות הזכרון, הנחלת ההיסטוריה מדור לדור וזאת המיוחד בדורנו כשעוד נמצאים לצידנו ניצולי השואה.

 

 

 

בית העדות 
 
במסגרת ימי התשעוה, נסעו התלמידים לבית העדות למורשת הציונות הדתית וזיכרון השואה במושב ניר גלים. בית העדות הנו מוסד חינוכי ומוזיאון אשר מטרתו לתעד, לחקור ולהנחיל לדורות הבאים את זיכרון השואה, תוך למידת המורשת הציונית ועשייתה לאורך השנים. היה סיור מרתק, ממצה ומלמד.

 

 

 

ביקור בבית אבות 
 
התלמידים נסעו לבית האבות לשמח ולשוחח עם הקשישים. הייתה זו פעילות משמעותית ששימחה רבים מהקשישים ולא פחות את התלמידים.

 

 
 

 

יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 
 
תלמידי השביעית והשמינית נסעו ביום הזכרון לכפר עציון שם התקיימו מעגלי שיח וטקס מרגש ביותר בבית העלמין בכפר עציון תוך שילוב שירה וקטעי קריאה. לאחר מכן, שמעו התלמידים שיחה עם איתמר גלמן על אחיו אליאב הי"ד, שהעניק לתלמידים מסר חזק.

 

 
 

 

 
 

 

בברכת שבת שלום

 

 

 
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון
כתובת: רחוב הרב נורוק 10,ראשון לציון 75629
טלפון : 03-9511963
פקס: 03-96511870
דוא”ל:  yeshivabar@gmail.com
אתר אינטרנט: www.ybarl.co.ill

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus