מידעון פרשת שמיני תשע"ז

 

 סוד הזיכרון:
כולנו מכירים את הציווי של  " זכור את אשר עשה לך עמלק" בדברים   פרק ד' מצווה משה את העם "רק השמר לך ושמר נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך. יום אשר עמדת לפני ה' אלהיך בחרב באמר ה' אלי הקהל לי את העם...."
מדוע כל כך חשוב לזכור את העבר? מי שאינו זוכר את עברו עתידו לוט בערפל. רק מי שמחובר מסוגל להמשיך הלאה עם אותו כיוון ולהיות מחובר אל עברו ומשם אל עתידו.  מכאן החובה לזכור.
כדי  להבין את יום העצמאות אנו צריכים לזכור את חורבן בית המקדש, את חורבן השואה ואת  הנופלים מערכות ישראל. רק מתוך הזיכרון הזה תהיה משמעות מלאה ליום העצמאות.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל 

 

יום השואה והגבורה 
 
בשבוע הבא נציין ביום שני את יום השואה והגבורה. בישיבה נציין את היום הזה בטקס מיוחד של חברי המשלחת – תלמידי י"א שיספרו על סוד הזכרון שלהם בטקס ולפניכן בכל הכיתות.

 

סיכום מסע 
 
ביום רביעי שכבת י"א תערוך מפגש של סיכום ותובונות עם ההורים והצוות וסבא צבי, מהמסע שעברנו ביחד.

 

שבת זכות בשטח 
 
ביום חמישי בשעה 14:30 תצא חטיבת הלב והחטיבה העליונה לשבת שטח זכות ראשונה. כל מי שמעוניין מוזמן לבוא לשבת של דיבוק חברים בהרי הכרמל. המסע שלנו מתחיל ביום חמישי עד מוצ"ש. לתלמידים שלא יצאו יהיו לימודים כרגיל.
מצ"ב תוכנית ודף אישור הורים. עד כה נרשמו אצל הרמים קרוב ל 200 תלמידים.

 

ערב שיקוף והעצמה 
 
בע"ה ביום שלישי הקרוב בין השעות 16:00 עד 22:30 יתקיים בישיבה ערב שיקוף והעצמה. לוח זמנים למפגש שלכם עם המחנכים ישלח לכם במייל. אנו ממליצים לכם לבוא עם הבנים כדי לייעל את המפגש וכן לקרוא את גליון הציונים במשוב לפני המפגש.

 

הגנה במכשירים חכמים 
 
שוב מזכירים לכולנו את הבקשה החשובה שלנו להתחבר להגנה של נטספארק למכשירים החכמים. מצ"ב מכתב ששלחתי בנושא לפני הפסח.
 
הורים יקרים,
"וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאד לְנַפְשׁתֵיכֶם כִּי לא רְאִיתֶם כָּל תְּמוּנָה בְּיוֹם דִּבֶּר ה' אֲלֵיכֶם בְּחרֵב מִתּוֹךְ הָאש". הפסוק הזה בתורה אינו מתייחס בכלל לשמירת הגוף אלא לשמירת הנפש. התורה מצווה על האדם לשמור את נפשו ולשמור את אמונתו. יש בחוץ כל מיני פיתויים וכל מיני דברים שדרך העניים והאוזניים האדם יכול להיות מוסת מדרך האמת. אפילו מי שחווה אז את מעמד הר סיני צריך להיזהר לא לחוות חוויות שיסיתו אותו מחוויית הקודש הגדולה אל תהומות הכפירה. הציווי הזה נכתב לפני 3,500 שנה. בזמנו הסכנה הייתה בראיית עבודה זרה ובקירור החוויה הייחודית של מעמד הר סיני.
היום הציווי הזה נכון וקיים ויציב אך לא מול העבודה זרה אלא מול דברים אחרים הקשורים לתכני פורנוגרפיה ומין וסטיות אחרות הנמצאות בקליק אחד ברחבי הרשת.
מי שחושב שלבנו זה לא קורה שפשוט יקרא את הנתונים שכ85% מבני הנוער במדינת ישראל חשופים לתכנים אילו. בן נוער שנופל לשם קשה לו מאוד לצאת מזה.....
אז מה עושים?
א.מחנכים ומחנכים, בבית ובישיבה.
ב.ביחד אומרים לבנים שיש להיזהר ויש לשים גדרות כדי שלא ניפול למקומות שאיננו רוצים להיות שם. בישיבה יצרנו קשר עם חברת נט - ספרק. הכשרנו מנטורים משכבת יא', הרב אייל לקח על עצמו לרכז את הנושא. ברוך ה' עד כה הצטרפו רבים ושמו את המסנן שמאפשר גם לכם מחוץ לישיבה לסנן תכנים וזמנים כפי שאתם חושבים לנכון. אבל בראש ובראשונה הסינון מאפשר לכם להיות שקטים שהבנים אינם חשופים ישירות לתכנים לא שפוגעים בנשמה של הבנים ובחינוך שלכם.

כדי להקל על התהליך צוות המנהלה התגייס והוא גובה את התשלום עבורכם ומעביר לחברה. העלות היא 150 ₪ והיא אמורה לעלות בזמן הקרוב. זה ממש קריטי שכל הבנים ייהנו ממכשירים חכמים בעלי טכנולוגיה גבוהה אך יהיו מוגנים.
אם לחלק תהיה הגנה ולחלק לא יצא שכרינו בהפסדינו. אני מבקש בכל לשון של בקשה, עזרו לכם ולנו ליצור סביבה טכנולוגית טהורה יותר. סביבה שתאפשר לנו להתקדם אל המאה העשרים ואחת מבלי ליפול רוחנית. אנו מבקשים כי כל המכשירים החכמים בישיבה יהיו מסוננים. ניתן להעביר צ'ק של 150 ₪ למזכירות או דרך הוראת קבע ואז המחיר מתקבע גם לשנים הבאות.
זה נכון שיש עלות של כ 12 ₪ לחודש
וזה נכון שהאפילקציה הזו לוקחת קצת אנרגיה מהבטרייה
וזה נכון שבחלק מהמכשירים ( בעקר היותר ישנים) יש האטה קטנה של הגלישה כתוצאה מהסינון למרות זאת חובה עלינו שיהיה לכולנו סינון כדי שלא נפסיד את עולמם הרוחני של הבנים. זהו מוצר חובה בדיוק כמו חגורות בטיחות לרכב.
בבקשה עזרו לנו ליצור סביבה רוחנית  טובה יותר בשביל חינוך הבנים ובכלל. כך נזכה לקיים את מצוות התורה של "וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאד לְנַפְשׁתֵיכֶם...."

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus