מידעון פרשת שלח תשע"ז
השביל הזה מתחיל בחופש הגדול.
 
אחד משיאי המסע לפולין שערכנו השנה היה הביקור בישיבת חכמי לובילין שהקים הרב משה שפירא בלובלין רק ב - 1929. הרב שפירא יסד ישיבה של מצויינים והנהיג את לימוד הדף היומי לכלל האומה.
בכניסה לישיבה מתנוסס בגאון הפסוק "לכו בנים שמעו לי יראת ה' אלמדכם" כשנשאל הרב מדוע בחר דווקא פסוק זה. אמר: החינוך נמדד לא בהתנהלות של התלמיד בתוך כותלי הישיבה שם קל להיות צדיק. החינוך אצל הבנים נבחן כאשר הם הולכים הביתה.

 

רק אז ניתן לראות אם הצלחתנו ללמד אותם יראת ה' באמת. מתוך חיבור לרעיון של הרב שפירא נכתב הפסוק הזה גם בשער הכניסה לישיבה שלנו. לפני היציאה לחופשה חשוב לכולנו לזכור כי האתגר האמיתי נמצא כעת בחודשיים הקרובים. בהתמודדות עם כיבוד הורים, עם תרבות הפנאי, עם התפילות והלימוד היום יומי.
 
גיבור מהסרטים הוא אחד שמצליח ברגע נתון להתעלות להציל או להינצל ממצב מורכב. בדרך כלל הסרט מעצים את הרקע בהרבה אש ודם....מעשה אחד גדול מזכה אדם בתואר אבירות ובכבוד גדול. במציאות של ימינו סל ניצחון בסדרת גמר יכול להביא את תהילת עולם. בני ישראל כאשר עמדו לפני מעמד הר סיני התרוממו לרגע אחד לנבואה. ביחד הם צעקו בהתלהבות "נעשה ונשמע".
 
הגבורה הזו הייתה התעלות אולם היא הייתה רגעית. מיד אחרי המחזה הגדול בני ישראל לא עמדו במבחנים הקטנים היום יומיים. מיד לאחר מעמד הר סיני נפלו בני ישראל בחטא העגל, בקברות התאווה ולבסוף גם בחטא המרגלים ובפרשת קורח.
 
מבחן הגבורה האמיתי הוא מבחן היום יום. "התמידים כסדרם ומוספים כהלכתם". שם בשגרה באה לידי ביטוי ההפנמה של הרעיונות הגדולים בפרטים הקטנים.  בסופו של דבר לאחר הנפילה הגדולה בחטא המרגלים החזיר הקב"ה את עם ישראל להתמודדות של 38 שנה עם המן היום יומי כדי שבני ישראל יחיו חיי שגרה בגבורה של אמונה. 
 
החופש נותן תחושה של "חופש". סוף סוף אני עושה מה שאני רוצה. אחרי יומיים של קניון, ברכה וים יש תחושה שבזה לא ממצים את החופש. משהו חסר, החוסר הוא חיים של משמעות. השביל הזה מתחיל כאן. כי כאן בא לידי ביטוי העולם הערכי שלך.  בחופש את נדרש  למבחן גבורה בשגרה שהיא ללא מסגרת.  את השגרה והמסגרת אתה צריך לבנות.
לא קל לקום לתפילה מתוך רצון פנימי. קשה שבעתיים לקבוע עיתים לתורה ולא פשוט לחשוב כיצד לנצל את הזמן ולא לתת לו לעבור בשעות מול המחשב. היחס לאחים ולהורים בימים הארוכים מזמן התמודדות מיוחדת. בחופש הגדול  אנו צריכים לגייס גבורה של שגרה מתוך חשיבה ערכית אישית. גבורה של חיי שגרה אצילים שמבטאים את העולם הפנימי העמוק שלך ולא של אף אחד אחר.
 
השביל שלך מתחיל כאן. לך עליו!
מכיר ומוקיר ואוהב
שמואל – ראש הישיבה.

 

מצוינות בגמרא 
 
התלמיד רועי סלומנסקי זכה במקום שלישי בחידון הגמרא הארצי. יישר כוח על ההתמדה.

 

 

 
בימים האחרונים אני זוכה לבחון את כל תלמידי החט"ב בגמרא. בחינה בעל פה שבה מסכמים את הלימוד של המחצית הזו. ברוך ה' התלמידים הפגינו ידע גדול. זהו מיזם של הרב אר כדי לסיים את השנה בעוצמה של לימוד תורה.

 

מצוינות יזמית 
 
ברכות לשחר זינגר ולאליה אסרף  (שכבת ט') שזכו במקום ראשון ביזמות. הם פיתחו דוד מים חמים חכם (למקלחת).

 

 
 

 

מצוינות באנגלית 
 
נבחרת הדבייט זכה במקום הראשון בתחרות הדבייט הארצית באנגלית שמשלבת שפה ויכולת לטעון טענות ברהיטות מול קהל (התלמדים הם: רון פרידמן, תמיר ווסט, אילן ליברמן, יהושוע הלקוור, צ'ארלי אנגלהרט). נתון זה מצטרף לנתון המדהים ש-70% מתלמידי הישיבה מסיימים 5 יח"ל באנגלית. יישר כוח לצוות אנגלית ולמורה שרה שמובילה את הפרוייקט.

 

 
 

 

מצוינות של קשר אישי 
 
בשלושה שבועות אחרונים התקיימו ערבי כיתה לרוב. כמעט כל החטיבה העליונה יצאה לשבתות ישיבה כדי לסיים את השנה בעוצמה. בסוף שבוע שעבר יצאה שכבת יא' לביקור חטוף בצפון הרטוב לסיום שנה עם המחנכים. במקביל שכבת י' ערכה גיבושון משמעותי עם מורשת קרב בגולן. אנחנו נשדל לשמור על קשר אישי גם בקיץ.

 

 
 

 

מצוינות במחשבת ישראל 
 
רק בישיבה אנו מתעקשים ללמוד כבר מכיתה ט' מחשבת ישראל קיומית ולמעשה ללמוד במשך שנות התיכון 4 יחידות במחשבת ישראל. ביום ראשון יבחנו הבנים של ט' ו-י' בבגרות ישיבתית בנושא חסידות. בשנה הבאה נלמד בט' ו-י' את משנתה של הציונות הדתית. יישר כוח למחנכים ולרב אביחי.

 

מצוינות של התנדבות 
 
כל שכבת ט' סיימה את השנה בהתנדבות במרכזים של עלה  ברחבי הארץ. כל זה אחרי שלמדו את הנושא, העמיקו והתחברו לעשייה. בע"ה ננסה לשלב את הפעילות עם עלה בהתנדבות קבועה במהלך השנה הבאה. יישר כוח לרב דוד על הובלת הפרוייקט

 

 
 

 

פותחים שנה בעוצמה- שנה"ל הבאה תשע"ח 
 
השנה תתחיל כמנהגינו בקודש ביום רביעי ח' באלול ה 30/8 ב- אחד על אחד. שיחה אישית עם המחנך. ביום חמישי ט' באלול ה -31/8 יהיה יום לימודים קצר עם המחנכים וביום שישי יום לימודים מלא.

 

מכתב מידע 
 
בע"ה נשלח לכם מכתב מפורט בנושא ספרי הלימוד. דרך רכישתם, הדרך להחלפת ספרים, יריד הספרים וזמני עבודת המזכירות.

 

בחופש הגדול הולכים מחיל אל חיל 
 
בע"ה צוות הרמים יפגוש את הבנים ביום שני א' באב, ה- 24/7 בין השעות 19:00 עד 21:15 למפגש חברים, לימוד לקראת תשעה באב ותפילת ערבית. לפניכם תפילות שחרית לנוער ושיעורים ברחבי העיר. חלקם בשיתוף עם הישיבה. (לא כל השיעורים אחרי התפילה סגורים).

 

סיום שנה 
 
בימים ראשון ושני ימי הלימודים יתקצרו לטובת שיחות אישיות נסיים ב- 14:30. שכבות ט' ו-י' יסיימו את השנה ביום שני בערב בערבי כיתה מיוחדים ביחד עם חלוקת תעודות. השמינית תערוך ערב סיום מיוחד עם ההורים והבנים בפארק קנדה.

 

שנזכה תמיד לעלות רק למעלה שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus