מידעון פרשת במדבר תשע"ז

 

על חוויה וסדר: ספר במדבר פותח בפרקים קצת "משעממים". מספרים, שמות, שבטים ודגלים. למה? מדוע כל כך חשוב למנות בדיוק את מספר האנשים מגיל עשרים שנה ומעלה. מדוע כל כך חשוב לציין היכן כל שבט
היה ממוקם. נלך בעקבות פרשן הפשט הרשב"ם שהיה נכדו של רש"י.
המפקד כמו כל הפרקים בראשית הספר הם ההכנות לקראת כיבוש ארץ ישראל שהיה אמור להתרחש מיד בשנה השניה. אלמלא חטא המרגלים היו נדרשים דור המדבר ביחד עם משה להילחם על הארץ ולנחול אותה. כחלק מההכנה לקרב יש צורך בסדר ובאירגון מדוייק. חשוב לדעת מיהו החלוץ ומיהו המאסף היכן הולך הארון וכמה צבא יש בכנפיים. מי אחראי על כל אגף וכן הלאה. לכן התורה מפרטת כל כך שמות ומספרים. ללמדך כי הארגון וההכנה נדרשים כדי שמהשימה תצליח. מעבר לכך לאחר שישנה התארגנות אנושית ראויה אפשר לפנות אל ה' ולבקש שיצליח את המהלך.

 

זהו האיזון הדק שבין חוויה ומחוייבות. בין תפילה ועשייה. בין השתדלות והסתמכות על הנס. התורה דורשת השתדלות ראויה של האדם ואז אם יש אמונה נכנס המימד הרוחני של "סיעת הדישמיא".
אנו בישיבה מנסים לאחוז תמיד בשתי הקצוות. מצד אחד לפנות עולם ערכי וחוויתי עשיר כדי להעמיק את הרגשות ואת התחושה הפנימית. מן הצד השני אנו משקיעים רבות בשגרות ובאירגון. שכולל את כל תהליך הלמידה, מבחנים, בגרויות יהיה מאורגן ומסודר ועל בסיס זה תוכל לחול הברכה.
 
לאחר אירועי יום ירושלים בישיבה פנינו לקראת הבאות:
שבועות בעוצמה בישיבה: בלילה הקדוש הזה  אנו נהיה עם הבנים בישיבה בתוכנית של שיעורים, לימוד שירה וחוויה. החל מהשעה 23:00 ועד תפילת ותיקין שתתחיל בשעה 4:30 בקריאת מגילת רות. חשוב לנו שהבנים ינצלו את הלילה הזה ללימוד ולדבקות בה'. בע"ה תהיה תוכנית של שיעורים, לימוד משותף, כיבוד והרבה שירה ודיבוק חברים. תוכנית מפורטת שבוע הבא.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

בגרות במתמטיקה 
 
בגרות במתמטיקה עברה בהצלחה. יישר כוח לכל צוות המורים ולצבי.

 

יום סיכום שנה בכנרת 
 
שכבת יב' יצאה ליום וחצי בכנרת לסיכום שנה ולהתרעננות. היה כיף ומשמעותי. יישר כוח לרב שריד ולכל המחנכים.

 

טיול שכבת ח' 
 
שכבת ח' יצאה לצפון הרטוב ועשתה חלק משני הקטעים הראשונים של שביל ישראל. רכס רמים ומצודת כח ביום הראשון ונחל חרמון והחצבני ביום השני. כולל מורשת קרב באריה השואג. בסוף סיימנו בקייקים. יישר כוח למחנכים ולרב ארז על ההפקה הגדולה.

 

 

 
 

 

שבת כיתתית 
 
הרב צביקה (י"ב) ערך שבת כיתתית בביתו. פשוט מקסים.

 

יום ירושלים 
 
בליל יום ירושלים התקיימה בישיבה תפילה שמחה, שירי ירושלים ושיחה של הרב קרוב.  היה שמח ומרומם.

 

 

תוכנית זהות מקום 
 
קבוצה מתלמידי הישיבה יצאה מעגלי שיח  ביום שישי במסגרת תוכנית זהות מקום. היה מאוד  מיוחד ומעניין. תודה למורה הילה על ההובלה.

 

 

 

סבים ובנים 
 
סבים ובנים: שיחה של סבא של זיו מולד מח' 4 על הטיפול באינדיאנים בארה"ב.

 

 

מסע אבות ובנים 
 
מסע אבות ובנים של שכבת ז': אריות בדרך לירושלים.
מסע שהתחיל ביום רביעי בישיבה והסתיים בכותל בחמישי ב 18:00 אבות ובנים צועדים קרוב ל 30 ק"מ ביחד, ישנים באהל ביחד, עושים 13 פעילויות ביחד ומדברים.... בגבעת התחמושת פגשנו את אפי פז סבא של תלמיד ז' שלחם בגבעת התחמושת לפני 50 שנה. סיימנו בטקס מרגש בכותל.
יישר כוח להורים שפינו יומיים לטובת המסע. יישר כוח לרב ארז ולשי אלמוג על ההפקה. למחנכים ולכל צוות המורים שעמד בתחנות ועזר רבות. שנזכה להמשיך בעוצמה. זהו מסע ייחודי שאין לו אח ורע באף מוסד בארץ.

זו הזדמנות להודות לישראל ריבלין רכז הטיולים והמורה לשל"ח בישיבה שביחד עם משה כצמן שעוזרים בבניה ובשטח להוציא לפועל את הפעילות החברתית הענפה בישיבה.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus