מידעון פרשת במדבר

 

חומש במדבר  - מאידיאל להגשמה – "לכו בנים..."
לפני שנכנס לחומש במדבר בו נתחיל לקרוא השבת, נסכם בקצרה מה היה לנו עד כה?
חומש בראשית – בריאת העולם, חטא אדם הראשון, הופעת משפחת אברהם אבינו... והקמת בית יעקב, הירידה למצרים.
חומש שמות – הופעתו של עם ישראל – יציאתו ממצרים, מתן תורה ובנין המשכן.
חומש ויקרא – הצבת היעד: "קדושים תהיו..." והדרך להגשמתו – קורבנות, מאכלות מותרים ואסורים, איסורי ביאה, מצוות שבין אדם לחברו, קדושת הכהנים, שמיטה ועוד.

 

ובמשפט כולל – לאחר נפילת האדם והעולמות, לאחר חטא אדם הראשון, מופיע על במת ההיסטוריה עם ישראל. הקב"ה, מוציא את עם ישראל ממצרים, נותן להם תורה ומשכן ואת הדרך בה יוכלו לתקן את העולם ולהחזירו למצבו הראשוני "בגן עדן מקדם" ויותר מכך... ויוצאים לדרך, בדרך לארץ ישראל, בה ודרכה יוכלו להגשים את המשימה.
חומש במדבר – לכאורה, לפחות בחלקו, לא מתוכנן... נפילות ותקלות – המתאוננים, המתאווים, המרגלים, קרח ועדתו– הגורמות לעם ישראל להתעכב 40 שנה במדבר טרם הגעתם לארץ ישראל.
התורה מלמדת אותנו בחומש זה לימוד חשוב... בדרך מהאידיאל, התוכנית, ואפילו אלוקית- להגשמה, לביצוע, למימוש, יש נפילה, יש קשיים, יש אתגרים שצריך לעבור, שצריך להתמודד, צריך להתגבר.
חומש במדבר נקרא גם 'חומש הפקודים' על שם המפקדים הרבים המצויים בו. יתכן לומר שיש בכך אמירה אלוקית– עם ישראל כולו, כל הצבו"ר (צדיקים בינוניים ורשעים) המרכיבים אותו – צריכים להגיע ל'קו הגמר'. הגשמת העניין האלוקי, החזרת העולם לאלוקיו תעשה על ידי העם כולו, לא מוותרים על אף לא אחד.
שתי ההבנות האלה של חומש במדבר:
א. יציאה לדרך, מאידיאל ורעיון להגשמה יש אתגרים, יש נפילות שצריך להתגבר עליהם.
ב.לא מוותרים על אף לא אחד בדרך.
יכולות ללמד אותנו על עצמנו...
ערב שבועות, וכחודש לפני סיום השנה והיציאה לחופש הגדול... אנחנו צריכים להתכונן. לברר לעצמנו מהי דרכנו? מה אנחנו, אני רוצים לעשות, להשיג, מה האידיאל שלנו, שלי?  
חג השבועות, מציב לנו אידיאל שמימי, אלוקי, הצריך ויכול להתגשם בארץ, דרכנו. עם זאת, להיות מוכנים לכך שבדרך, יהיו אתגרים ונפילות, ולא לוותר.
השנה עסקנו רבות בנושא ה'פנאי', למדנו על ההזדמנויות הטמונות בו, על האתגרים והדרכים להתמודד איתם. החופש הגדול הנמצא בפתח מציב בפנינו הזדמנות גדולה ואתגר משמעותי בתחום זה. זוהי היציאה לדרך, ללא מסגרת של ישיבה, ללא מורים. אנחנו מאמינים בבנים שלנו, ביכולות שלהם ובאיכויות שלהם ובע"ה נתכונן נעשה ונצליח.
חג שמח
וסיום שנה פורה ומשמעותי לכולנו

 

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 
לכבוד יום השואה ערכנו בישיבה טקס מיוחד ומרגש. יישר כוח לשביעיסטים על החשיבה והארגון של הטקס.
בנוסף, התקיימה שיחה מרגשת ומרתקת של ניצולת השואה, בינה קמלר ששיתפה את התלמידים בקורות אותה ובסיפור הצלתה. בינה, היא סבתא של תלמיד הישיבה גבי קמלר.

 

 

 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 
לכבוד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה יצאנו לסיור בהר הזיתים שם שמענו את סיפורם של הנופלים במלחמות ישראל.

 

 

טיולים ומסעות 
כיתות ז'- ח' יצאו לטיול שנתי חוויתי, ישנו בשטח ונהנו מהנופים המיוחדים של הארץ.

 

 

מסע כיתה ט' לכינרת היה חוויה מגבשת מאוד. דרך משחקי odt ומשחקי אקסטרים רבים התלמידים נפגשו מחדש האחד עם השני.

 

 
 

 

צפת זכתה לביקורם של תלמידי כיתות י' שם פגשו התלמידים בדמויות שונות ושאפו מאווירה המחכים של העיר.

 

 

באולינג 
כיתה ח' של הרב אלי מימשה את פרס הזכייה בפיזמונר ויצאה לערב כיף בבאולינג! 

 

בית מדרש לנוער ע"ש בוגרנו היקר מיכה קירשנבוים ז"ל 
 
בית מדרש לנוער פועל בישיבה מתחילת שנת הלימודים. במשך כל היום, לפני ואחרי תפילה, במהלך ההפסקות הקטנות והגדולות ולאחר שעות הלימודים מתקיימים שיעורים ולימוד עצמי. אנו שמחים לראות יום יום עשרות תלמידים שמשתתפים וזאת על אף שההשתתפות איננה חובה. המקום מהווה 'אי' של לימוד תורה לשמה ב'ים' ה'לא לשמה' בגיל הנעורים.


 

 

 

 
ישיבת בני עקיבא נר תמיד מערב בנימין
רחוב מוריה 1 חשמונאים  
טלפון: 08-9767182  פקס: 153-89767182
דואר אלקטרוני: [email protected]
ybanertamid.org.il - חפשו אותנו בפייסבוק

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus