מידעון פרשת פנחס תשע"ז
 
התמודדות בעולם חדש:
כל מפקד בצבא יודע כי אימון אינו מלחמה. המציאות בשטח אינה דומה במלואה לשדה הקרב.  גם בעולם הספורט. לא תמיד המצטיין באימונים הוא המצטיין בתחרות עצמה. במגרש עם הקהל והרעש יש משמעות גם לקור הרוח, לבגרות ולניסיון. בני ישראל הגיעו לערבות מואב מחומשים ב 38 שנים של לימוד תורה, נס יום יומי של המן, עמוד הענן ועמוד האש. למרות כל זאת, כאשר הם נתקלו בחופש ובאווירה של השווקים היפים של מואב רבים מהם נפלו מהר. הם נסחפו בלי משים אל האווירה המקומית תוך שהם משילים מעצמם את עולם הערכים אותו בנו במשך שנים. רבים מצאו את עצמם נצמדים לבנות מואב ולבעל פעור.

 

המחנך הגדול - משה רבינו עומד נדהם מול הסחף הזה. 38 שנות חינוך לא הועילו??
למשה אין את הכוח הנפשי להתמודד מי שעוזר אומץ זהו פנחס שרץ אל מול הסחף ועוצר את המגפה ובפרשה שלנו הוא מקבל את השכר.
הורים יקרים: אני מבקש שתקראו את השורות הבאות ותחושו במקצת את מנגינה שלהם. אנחנו בחרנו להמשיך את תורת החיים, לכן שלחתם את בנכם לישיבה כדי שיצמח ויתפתח גם ברוח ויבנה אישיות ערכית ודתית לצד ההצלחה הלימודית. אנחנו משתדלים להיות שליחים נאמנים ומשקיעים רבות בפדגוגיה, במצויינות וכמובן בבניית העולם הרוחני. כדי להצליח אנחנו צריכים גם עשה טוב וגם סור מרע.
בחרנו להיות חלק מהעולם החדש, בחרנו להיות כמעט בכל המדיות. אנו מערכים את הכלים החדשים. אולם, לא צריך להסביר לכם מהם הסכנות הרוחניות הקיימות ברשת. משיחות עם תלמידים אני אומר לכם בוודאות שכמעט אין תלמיד שלא נחשף לתכנים שאתם לא הייתם רוצים שייחשף. יש תלמידים שנפלו עמוק למקומות שפוגעים בנשמתם. בוודאי שצריך לסמוך על הבנים, אבל הפיתוי בחוץ הוא גדול וזמין מאוד. הפתרון המוצע הוא לשים סינון למחשב בבית וביתר שאת למכשיר האישי של הבנים (למי שיש). בשנה שעברה הצטרפנו לחברת נט-ספארק שמאפשרת סינון מגוון למכשירים הניידים. השנה אנו רוצים שכולנו נהיה באווירה בריאה ונקייה. לשם כך אנו מבקשים מכל מי שיש לבנו מכשיר חכם (ועדיין לא הצטרף) שישים את ההגנה על המכשיר שיש לבנו. כדי ליעל את הפרוצדורה יש להביא צ'ק על סך של 180 ₪ לפקודת חברת נט ספארק עברו מנוי שנתי. ההתקנה תהיה בישיבה והמנוי יהיה מיום ההתקנה. את הצ'ק יש להביא למזכירה איריס. אנו יודעים שהבנים אינם מתלהבים בהכרח מהסינון ויש לזה עלות. אבל הנושא הזה הוא בנפשנו.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבאום
ראש הישיבה 

 

התמונה החינוכית 
ברוך ה' קיבלנו את התמונה החינוכית של הישיבה לשנת תשע"ו. התמונה החינוכית מציגה את השיגי הישיבה בכמה תחומים לימודיים. ברוך ה' הנתונים שלנו ממשיכים להיות מהגבוהים בארץ בכל התחומים:

א. בישיבה 93% בגרות.

ב. 76% סיימו 5 יח"ל באנגלית - פי שניים מהממוצע הארצי.

ג. למעלה מ מ60%  סיימו 4 ו5 יח"ל במתמטיקה. כמעט פי שלושה מהמוצע הארצי.

ד. 22% מהבנים יצאו עם בגרות של מצטיינים - פי שלושה מהממוצע הארצי.

בכל הפרמטרים הישיבה מדורגת הרבה מעל קבוצות ההשוואה ומעל הממוצע העירוני. זו הזדמנות להוקיר תודה לכל הצוות המקסים של הישיבה שעושה הכל כדי שכל תלמיד יצליח הן לימודית והן רוחנית.

 

שיפוץ הישיבה 
צוות אבות הבית עובד קשה כדי לשפץ ולשפצר את הישיבה לקראת שנה הבאה. תודה ענקית - לאבי, לישראל, לאריה, יואב ודניאל שפשוט נותנים את הנשמה.

 

 

קפיטריה 
ביחד עם צוות מוועד ההורים שעמלו רבות, נבחר מפעיל חדש לקפיטריה. הקפטריה תשופץ ותורחב ותיתן מענה לאוכל בשרי וחלבי.

 

עלון סופשנה 
מצ"ב עלון סוף שנה שניתן לתלמידים לעיונכם.

 

עדכונים חשובים לפתיחת שנה"ל תשע"ח
 

 

ספרי לימוד:
 
אנו מבקשים מכל ההורים לסגור עד יום ראשון את הזמנת ספרי הלימוד בטופס המקוון. אנו שולחים שוב את הטפסים. להזכירכם לאחר יום ראשון לא יהיה ניתן להזמין את הספרים. (האתר המקוון ייסגר). לאחר מכן מכירת הספרים תתבצע  בשעות אחר הצהריים לאחר פתיחת שנת הלימודים ובתוספת של 20% לספר לכיסוי התיפעול. (כפי שהודענו בעבר פרוייקט השאלת ספרים לא מתקיים השנה בישיבה היות והרישום היה מאוד נמוך. מי שהעביר צ'ק יכול לקבלו במזכירות הישיבה.)
 

 

הסעדה:
 
ביחד עם נציגי וועד ההורים נבחר מפעיל חדש להסעדה. המפעיל מוכר לתלמידים מהגיבושונים -"ממא גים". מצ"ב:
פליירים של תפריט:
ישנה אפשרות כמובן לקנות בקפטריה וכן להביא אוכל ביתי ולחמם במיקרוגלים

 

לוקרים:
 
ברוך ה' ביחד עם וועד ההורים אנחנו פועלים מצורה מדורגת לרכישה ולהכנסת לוקרים לכל הכיתות. השנה יהיו  בכך
כיתות ז' - ט' לוקרים בכיתות. בכיתות ז', ח', ו-ט' יהיו לוקרים בכיתות האם לפי מס' תלמידים שירשמו ויסדירו תשלום.
הרישום יהיה מול איריס במזכירות הישיבה החל מ: 20.8.17 בשעות העבודה.
עם ביצוע הרישום והסדר התשלום יקבל התלמיד מנעול וקוד- האחריות של התלמיד לשמירת המנעול. המנעול למעשה יהיה של התלמיד ובאחריותו.
  • התשלום לכיתות ז' הינו 120 ש"ח כולל מנעול ואחזקה
  • התשלום לכיתות ח' ומעלה הינו 65 ש"ח כולל מנעול ואחזקה.
לכיתות י' - י"ב יהיו לוקרים במסדרונות והם יינתנו על בסיס כל הקודם זוכה.
את התשלום יש לייעד לישיבת בנ"ע מודיעין. ע"מ להוזיל עלויות לקחה הישיבה על עצמה את ניהול הפרוייקט.

 

שכר לימוד:
 
כדי שנוכל לפתוח את שנה"ל כסדרה, אנו מבקשים מכל ההורים להסדיר את שכר הלימוד לשנה"ל תשע"ח. רצוי בהוראת קבע. שכ"ל יעודכן לפי חוזר מנכ"ל בהמשך.

 

פתיחת שנה"ל תשע"ח:
 
  • יום רביעי, 30/9: י' אלול: אחד על אחד מהבוקר. המחנכים פוגשים את בנים לשיחה אישית. על חוויות וחלומות. לו"ז לפגישות אישיות ישלח אליכם לפני תשעה באב.
  • יום חמישי, 31/8: יא' אלול: מפגש עם השכבה והמחנכים, פתיחת שנה ופתיחת המסכת הנלמדת. חלוקת מערכות וצ'ופר. כיתות ז' המחנכים יפגשו עם ההורים באחד על שניים
  • יום שישי, 1/9: יב' אלול: יום לימודים רגיל. (לחט"ב לו"ז - קצת שונה)

 

מפגש אמצע חופש:
 
בע"ה ביום שני א' באב, 24/6 ניפגש עם הבנים בשעה 18:30 לשיח מחנכים. 19:30 תפילת מנחה. לימוד לקראת תשעה באב ותפילת ערבית. סיום משוער ב 21:00.

 

חופשה נעימה שמואל וכל משפחת הישיבה
 

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus