מידעון יום כיפור

 


וכמידי שנה בימים אלו אנו נדרכים, חוששים ודואגים על הדין. מחד אנו מכנים את הימים האלו "ימי הדין" ומאידך "עשרת ימי תשובה". צמד הכינויים מזמין אותנו להכיר שיש בימים אלו מסר עמוק ומורכב שמכיל בתוכו תכנים רבים שבכוחנו לבררם. המילים "שנה טובה" אף הם מכילים מורכבות שהרי שנה משמעה, חזרה על מה שכבר נעשה כדוגמת "אנו שונים והוגים בתורה, בחלקים שכבר למדנו והבנו", ומאידך 'טובה' מכוון אל החדש שיהיה בע"ה בעתיד לטוב. בימים אלו של הכנה לדין ולתשובה, ניתנת לנו הזכות לעשות ולהוביל שינוי אישי, לאומי ועולמי. המושג הנלווה לימים אלו של "חשבון נפש" מתברר כהזדמנות יקרה לא להמשיך במירוץ בדרך השגרתית והמוכרת. 

 

אנו מוזמנים להתבוננות, לחקירה ולבירור על הטוב שעשינו ולנסות לשכפל ולהעמיק אותו למקומות, אנשים וזמנים נוספים. הבשורה של התורה לגבי יום כיפור "כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם..." היא עוצמה של תקווה ושל תקנה שרצויים לפני ה'. במרוצת החיים, אנו "פחותי חומר" שוקעים אל העשיה ונוטים להתעלם מעולם הרוח ומהבנת ה"למה האישי". הימים הללו הם מתנה אלוקית שמאירה מידי שנה את היכולת באמת להתחיל מחדש, לשנות את הכיוון ולהיות ראויים לזמנים חדשים, לעוצמות ולעמקות שלא הכרנו בעצמנו.
בבואנו לדין, אנו מזכירים את המעשים הטובים והמחשבות המאירות שהיו לנו ולא פחות מכך את הרצון והכוונה שלנו לעשות, עכשיו ובעתיד, טוב ולהיות ראויים להזדמנות נוספות. נאחל לכולנו שנצליח לחדד לעצמנו את היעדים החדשים ולזכות להחתם לחיים טובים וארוכים בכלל צדיקי ישראל.      
 
בברכת שנה טובה ומתוקה
הרב אליהו אידלברג
ראש הישיבה 

 

הכנה לימים הנוראים
 
תלמידי כיתות י' שמעו שיחת הכנה לימים נוראים מפי הרב ניר נשיא. השיחה עסקה בנושאים חשובים כגון צבא, תשובה וכו'. התלמידים היו מרותקים והביעו התעניינות רבה. יישר כח לרב עקיבא על הארגון והתיאום.

 

 
בצום גדליה, העביר הרב יוסף צבי רימון, שיעור לכלל תלמידי הישיבה ולאחריו זכינו בהשתתפות הרב בתפילת מנחה עמנו.

 

סיור סליחות
 
כלל תלמידי הישיבה יצאו לסיור סליחות ייחודי ומרומם לאורם של הרב אריה לוין, הרב קוק והרצל. הסיור עסק בתיקון עולם ונגע בהיבטים של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל דרך המפגש עם הדמויות. הסיור הסתיים בישיבת אור החיים של הרב אלבז. ההדרכה נעשתה על ידי צוות הישיבה, תודה למורים שהדריכו.

 

 
 

 

מטיילים ומתגבשים - יום גיבוש לתלמידי כיתות ט' בהובלת תלמידי כיתות יב'
 
תלמידי כיתות ט' ו-י"ב יצאו לטיול גיבוש מהנה ומאתגר במיחד. הטיול כלל משחקי גיבוש בקבוצות מעורבות של הכיתות וארוחה על האש מפנקת שהכינו תלמידי י"ב. תודה לתלמידי י"ב שארגנו את הכנת החולצות לפתיחת השנה, תודה על שיתוף הפעולה והפירגון שלהם לתלמידי כיתות ט'. אומנם רק החלה השנה אבל הפעילות החברתית כבר בשיאה וצפויה לנו שנה גדושה בעשייה, למידה והנאה!

 

 
 

 

 
 

 

בברכת שבת שלום, שנה טובה, וגמר חתימה טובה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" אפרת
כתובת: ת.ד. 1006 אפרת 9043500 אפרת
טלפון : טלפון: 02-9933406
פקס: פקס: 02-9938282
דוא”ל: [email protected]
אתר אינטרנט: http://www.orotyehuda.org.il/

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus