מידעון פרשת

 

 בס"ד
 
פרשת "חיי שרה" 
 
כאשר אברהם אבינו מצווה את עבדו ללכת ולמצוא אישה ליצחק בנו הוא אומר לו: "לא תקח אשה לבני מבנות כנעני...כי אל ארצי ואל מולדתי תלך".
 
לכאורה מה ההבדל בין בנות הכנעני לבנות ארם נהריים, הרי גם בנות ארם נהריים לא מתאימות ליצחק – הרי משפחת אברהם המקורית המתגוררת בארם נהריים עובדת אלילים ולא מכירה בקב"ה?!

 

מבאר הר"ן (וכן מובא בכלי יקר ובעוד פרשנים), שלמרות שבארם נהריים היו חוטאים, יש הבדל בין חטאיהם לחטאי בני ארץ כנען. בני ארץ כנען היו מקולקלים במידות רעות – מידות שלרוב עוברות בירושה במשפחה, ולכן אברהם לא חפץ באישה לבנו מעם זה.
על אף שבני ארם נהריים חטאו בעבודה זרה, ולמרות שהוא חטא חמור מאוד, מכל מקום אין הוא משפיע ומשחית את הנפש
גם של הדורות הבאים. זה חטא שניתן להתרחק ולהתנקות ממנו (כמו שעשה אברהם אבינו עצמו), ואין לחשוש שהוא ישפיע על דור ההמשך. 

שנזכה לחנך את בנינו ולכוונם לדרך הנכונה שהיא עבודה מתמדת על המידות ותיקונן, ובע"ה להשפיע על בנינו אהבת תורה ויראת שמים!
 
    בברכת שבת שלום 
 הרב מוטי שרגא

 

זוכרים את רצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין
 
את יום הזיכרון לרצח רבין ציינו בעצב; פלקטים ודפי מידע נתלו ברחבי הישיבה ובכיתות ניהלו שיחות מעמיקות על חשיבות קבלת האחר, ערך הדמוקרטיה, מלחמת אחים, שנאת חינם ועוד נושאים חשובים שעלו בדיונים הכיתתיים.

 

שבעים שנות מדינת ישראל. פרויקט "היסטוריה חיה"
 
 "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" (יגאל אלון).
פרויקט "היסטוריה חיה" התחיל בציון 100 שנים להצהרת בלפור. במהלך השנה ולקראת חגיגות 70 שנה למדינה, התלמידים יציינו ויחוו אירועים משמעותיים בדרך למדינה. 

 

פאנל ישיבות לשכבת יב'
 
לפאנל ישיבות הגיעו נציגים מישיבות ומכינות בכל הארץ ובעיקר בוגרי ישיבת אורות יהודה. הבוגרים שיתפו את תלמידי יב' וסיפרו על מסגרות הלימוד בהן הם לומדים כעת.​​​​​​​ היה משמח ומרומם לפגוש שוב בבוגרי הישיבה ולשמוע על התקדמותם בישיבות ובמכינות.

 

 

התכנסות ראשונה של הנהגת התלמידים
 
השבוע התקיימה הישיבה הראשונה של הנהגת התלמידים בנושא חג הסיגד ויום ההוקרה לעליות בכלל ולעלייה מאתיופיה בפרט. התלמידים, שנבחרו לפני החגים בבחירות דמוקרטיות, באווירה כיפית ומאוחדת, חילקו ביניהם תפקידים, העלו רעיונות ותכננו את האירועים שיהיו בהובלתם. בהצלחה, שתהיה עשייה פורה במהלך השנה!

 

מטיילים חוקרים את סְפָר המדבר
 
כיתות יב'2 ו-י'1 יצאו לטיול מרתק באזור תקוע ומערת חריטון. התלמידים למדו על התכונות המיוחסות לסְפָר המדבר, והודרכו על ידי תלמידי מגמת ביולוגיה בנושאים שונים כגון: האפיונים הביוטיים והא-ביוטיים של האזור והצמחייה המקומית. הביקור כלל סיור במפעל למחזור גפת (פסולת בית הבד) בחווה בשדה בר. לרגל יום הניקיון הבינלאומי, התלמידים השתתפו בניקוי השבילים בהם טיילו ולמדו על ערך שמירת הניקיון בטבע ואיכות הסביבה.

 

 
 

 

בברכת שבת שלום

 

 

 
ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" אפרת
כתובת: ת.ד. 1006 אפרת 9043500 אפרת
טלפון : טלפון: 02-9933406
פקס: פקס: 02-9938282
דוא”ל: [email protected]
אתר אינטרנט: http://www.orotyehuda.org.il/

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus