מידעון פרשת לך לך
תורה ועבודה חיים של שליחות:
בפרשת לך לך עולה היהודי הראשון על במת ההיסטוריה. הפרשה נפתחת בבחירתו של אברהם והציווי של "לך לך". משום מה התורה מעלימה את אישיותו של אברהם ואת מעשיו לפני שנבחר למשימה.
רק לפני פרשה כאשר התורה רוצה להדגיש את סיבת בחירתו של נח  מכל דור המבול היא מרעיפה עליו שבחים:
"צדיק תמים".... "כי אותך ראיתי צדיק לפני". המדרש רווי בסיפורים על מעללי אברהם עם נמרוד ואחרים לפני שנבחר. אברהם מצטייר כאביר האמונה וכצוק איתן אל מול הנורה. המדרש למעשה מעצים את אישיותו
התרומית של אברהם.

 

התורה שותקת! מדוע התורה לא מספרת על אברהם ומעשיו לפני שנבחר להקים את עם ישראל?
מתוך מגוון התשובות בחרתי את תשובתו של המהר"ל. גישתו של המהר"ל תובן על רקע המיונים שעורך הצבא לצעירים בכדי לבחון את כשירותם להיות טייסים או להתחיל מסלול של סיירת מובחרת. בגיבושים ובבדיקות בודק הצבא לא את היכולת כי אם את הפוטנצייל הגלום בבחור או בבחורה.
בוגר שמינית אינו לוחם והוא אינו יודע להטיס מטוס קרב. הצבא מחפש את הפוטנצייל והכישרון הבסיסי. אותו בחור או בחורה שנבחרו יש להם התאמה ופוטנצייל. אם ישקיעו בהם ותהיה להם את ההתמדה ואת המוטיבציה הם יגיעו רחוק ויהוו ברכה לכל עם ישראל.
 
על אותו משקל מסביר המהר"ל - נבחר אברהם. אברהם  אבינו היה ענק.אך הוא נבחר לא בגלל עצמו אלא בגלל הפוטנצייל שלו להצליח במשימה הגדולה להקמת עם ישראל בארץ. זהו הציווי של "לך לך".
לאברהם היו כוחות. לכן, ניתן להעמיס עליו משימה הנוגעת לכלל האנושות. לאור זאת מובן מדוע התורה מעדיפה להשאיר את אברהם אנונימי ולהתמקד במשימה אליה הוא נועד. גם בישיבה אנו מנסים לתת לתלמידים אתגרים רבים. אתגרים לימודיים, אתגרים ערכיים ואתגרים רוחניים. אתגרים שיבנו אותם ויעצימו אותם ויכשירו אותם לקראת העתיד.
התברכנו בדור מדהים בעל כוחות מיוחדים. אנו מאמינים בבנים וביכולות שלהם. לכן, אנו מנסים ביחד אתם להתעצם ולבנות את זקיפות הקומה, כדי יוכלו לעמוד במשימות הכבדות שידרשו מהם כיום במדינת ישראל.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

יום ירושלים
 
שעון חורף ותפילת ערבית: החל מיום ראשון כל יום בשעה 17:10 מניין תפילת ערבית בבית המדרש של חטיבת הביניים.
 
קדימה בנ"ע: חודש ארגון: בע"ה השבת תפתח תנועת בני עקיבא את חודש ארגון. אנו רואים בעשייה בסניף בכל תנועות הנוער ברכה גדולה. זהו מוקד המעצים את הבנים. לקראת פתיחת החודש נפגשנו הקומנריות המקסימות וסיכמנו שנשתדל ביחד לשמור על רצף לימודי סדיר עד "שבוע שחלה בו שבת ארגון". בשבוע האחרון נשתדל שלא יהיו בחינות ויום הלימודים יותאם להופעות ולפעילות בסניפי השונים. בנוסף כינסנו את כל הפעילים מכל תנועות הנוער לשיח על חשיבות הנתינה וההדרכה וסיימנו בשירת הימנות התנועה.
 
בשבוע הבא יגיע לישיבה: אתי חרמון אלוף העולם במרתון לנכים (הוא קטוע רגל) ויספר לתלמידים על איך שואפים לגדולות גם כשהתנאים אינם אידיאליים.
 
התנדבות ונתינה: השבוע התחילו חלק מכיתות י' להתנדב בבתי ספר יסודיים על בסיס קבוע. התלמידים מגיעים לשבטי ישראל ולנתיב זבולון ולומדים עם הבנים הצעירים ומקדמים אותם. כל זה במסגרת תוכנית של לאורו נלך.
 
תורתך שעשועי: שבוע הבא הפתעה לכל לומדי תורתך שעשועי.
 
תורתך שעשועי לומדים בחבורות: יישר כוח ליאיר פנטה ולהלל כהן (כיתה י') שפתחו חבורה של מאפה ולימוד כל בוקר. כל בוקר הם לומדים תורתך שעשועי עם 15 תלמידים מכיתות ז' וח' מיד אחרי התפילה. יישר כוח גדול.
 
המסע לחיים בפולין: שכבת יא' יצאה היום לביקור ביד ושם במסגרת ההכנה לפולין, ביום ראשון האחרון התקיים ערב הורים לקראת המסע שיצא לפועל בע"ה מיד אחרי פורים.
 
העצמה לימודית: ברוך ה' רבים בישיבה לומדים מעבר לבגרות של המשרד גם באקדמיה במסגרת תוכנית "אקדמיה בתיכון" וכ27% מסיימים עם בגרות מצטיינת. לאור ההצלחה המיוחדת בישיבה הוזמנו מנהלת התוכנית קרן ומנהל התיכון צבי למפגש עם מנכ"ל המשרד מר שמואל אבוהב כדי ללמוד מהו סוד העצמה של הבנים  בישיבה
 
הסעדה תזכורת חשובה: תקופת ההסעדה הראשונה מסתיימת היום כך שמי שרוצה להמשיך או להירשם מחדש חייב לעשות זאת כעת. נשלח היום שוב מייל בנושא.
תקופת ההסעדה הראשונה מסתיימת בימים אלו.
 
הורים המעוניינים לרשום את בניהם להסעדה לתקופה הבאה, נא הסדירו רישום בהקדם!
מצ"ב תפריט וטופס הזמנת הסעדה
תפריט 1
תפריט 2
 
סיירת תנ"ך בשטח: שכבת ז' סיימה את ספר יהושוע ויוצאת ביום חמישי בעקבות ספר יהושוע לסיור סיירת תנ"ך ראשון במעברות הירדן ובוואדי קלט.
 
מתנת בר מצווה כיתה ז': לחצו לקריאת המסמך בנושא 

 

השבוע התקיימה תפילת ראש חודש חגיגית ביותר, יחד עם כל תלמידי הישיבה.
 
תלמידי כיתה י' השתתפו בשיעור מרתק עם יאיר פנטה.
 
שמחים להתחדש במתקן לאופניים לשירות התלמידים.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus