מידעון פרשת וירא
 
"עולם חסד יבנה"
 
הפרשה שלנו בחלקה הראשון נותנת משקל אך ורק לנושא אחד. לחסד. אברהם, לוט וסדום נבחנים על נושא זה.
הראשון הוא אברהם: אברהם עבר ברית מילה בתנאי שדה ובגיל 99. אברהם יושב כחום היום ומחפש לגמול חסד. כאשר הוא רואה שלושה אנשים הוא רץ לקראתם ויוצא מגדרו. הוא מכניסם לביתו ועורך להם סעודת מלכים. בגין מעשה זה זוכה אברהם לבשורת הזרע. אברהם יוצא מגדרו גם הקב"ה ישנה את הטבע ושרה העקרה תלד בן לאברהם וממנו ימשיך עם ישראל.

 

השני הוא לוט: לוט נמצא בסדום ושני מלאכים בדמות אדם מגיעים אליו. הוא היחידי שפונה ומבקש להכניס אליו את האורחים לשנת לילה. הוא מפציר בהם ועורך להם משתה. כאשר אנשי העיר מקיפים את ביתו הוא אפילו מציע להם להתעלל בבנותיו העקר שאורחיו לא יפגעו. בגין מעשה זה זוכה לוט לצאת בדרך ניסית מתוך ההפכה ולהינצל ולבנות 2 אומות.
החבורה השלישית הם אנשי סדום: אנשי סדום עומדים מול  לוט המכניס אורחים. כולם מנער ועד זקן לעשות
שפטים באורחים שמצאו לנכון להיכנס לעיר. כולם צובאים על ביתו של לוט ואין פוצה פה ומצפצף. לאור זאת נגזר גזר דינם למוות וכליה. הקב"ה אינו רוצה שבני אדם יהיו חיות הוא רוצה בני אדם. בני אדם שיש להם חמלה המוכנים לתת מעצמם לאחרים.
השבוע ציינו את יום פטירת רחל אמינו ואת הרצח של ראש הממשלה יצחק רבין. רחל זכתה לגדולה משום החסד שגמלה עם אחותה באותו ליל כלולות ואילו רוצחו של ראש הממשלה בחר בדרך הפוכה. אנחנו מצווים להיות אנשי חסד.
 
יהי רצון שנזכה להקים דור ישרים העוסקים בתורה ובגמילות חסדים
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

יגדיל תורה ויאדיר
 
15 בחורים מהישיבה שלמדו בשנה החולפת מעבר ללימודים בכיתה בין 50 -400 דפי גמרא נוספים, יצאו לכנס שארגן מרכז יב"ע. הם זכו בטקס רב רושם לקבל ספרי קודש בשווי מאות שקלים. יישר כוח לרב איתיאל.

 

תורתך שעשועי
 
לומדי התורה הרבים הלומדים בהפסקות, בבית תורה לשמה זכו לקבל ביום שלישי צ'פר קטן. הם התחרו בחצר הישיבה בבאבל גול. כל שבוע אנו מגרילים פרסים ללומדים תורה לשמה. זו הזדמנות לדרבן את הבנים להצטרף לפרוייקט.

 

 
 

 

ישיבה של מצוינות
 
היות והישיבה מובילה בארץ באחוזי הבגרות המצטיינים (30%) ובמספר התלמידים הלומדים באקדמיה בתיכון ובעתודה המדעית הוזמנו מנהל התיכון צבי לוסטיג והמורה קרן אבקסיס המרכזת את תחומי המצויינות בישיבה למפגש מיוחד עם מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבוהב שרצה לשמוע על סוד ההצלחה.

 

השמיים הם הגבול
 
כדי לדרבן את הבנים לשאוף לגדולות ולהפוך קושי לאתגר שמעה חטיבת הלב (כיתות ט' ו-י') הרצאה מרתקת מפי איתן חרמון – אלוף העולם במרתון לנכים. איתן אבד רגל במלחמת לבנון ועם רגל אחת בריאה ועם מקל מעץ הוא הגשים חלום ילדות.

 

 

סיירת תנ"ך לומדים בשטח
 
שכבת ז' סיימה את ספר יהושוע ויצאה היום לסיור מסכם בשטח. התחלנו במעברות הירדן ותצפית על יריחו ומשם דרך וואדי קאלט לכיוון העי. היה כיף ומרענן ואף דמיינו את בני ישראל הנכנסים לארץ.

 

 

מבקרים ומתרשמים
 
השבוע זכינו לביקור של שלושה מפקחים בישיבה שבאו לראות את הטיפול בפרט (מנהל אגף שח"ר), את החדשנות בלימוד מקוון בהיסטוריה (מפקחת היסטוריה) וללמוד ביחד בבית מדרש לרמים (מפמ"ר תנ"ך). ברוך ה' כולם התרשמו מאוד מהעשייה והדרך בישיבה.

 

התנדבות וחסד
 
יישר כוח לתלמידי כיתות ח' שאספו 10,000 ₪ במסגרת הקש בדלת עבור חולי סרטן. בנוסף, 2 כיתות י' יוצאות כל שבוע להתנדב בשני בתי ספר יסודיים במסגרת לאורו נלך. התגובות של הבנים ושל הצוות מעולות. בע"ה נשתדל להרחיב את ההתנדבות הקבועה לשאר המחזור.

 

 
 

 

אוליפיאדה למתמטיקה
 
השבוע עשרות השתתפו באולימפידה במתמטיקה והשיגו תוצאות יפות. יישר כוח לצוות שדרבן את הבנים לקחת חלק.

 

ביקור הרב סיגליס
 
ראש ישיבת נצרת עילית, דני סיגליס העביר לשכבת י"ב שיחה חשובה על משמעות החיים ועל הבחירות החשובות של החיים.

 

יד ושם
 
שכבת י"א יצאה בחמישי שעבר ליד ושם לסיור חשוב, הקשור למסע לפולין וללימודי ההסטוריה.

 

עדכונים
 

 

הודעות:
 
א. שכר לימוד: הבודדים שטרם הסדירו את שכר הלימוד לשנה זו מתבקשים לעשות זאת בהקדם. "אם אין קמח אין תורה".
ב. הרישום למסע לפולין לשכבת י"א בעיצומו. נא להזדרז ברישום.

שבוע הבא:


א. ביקור של וועדת פרס החינוך הארצי בישיבה. שיהיה לכולנו בהצלחה.
ב. מסע בהרי אילת של שכבת יא' מיום שלישי עד חמישי.
ג. לוח הצלצולים ישתנה. לאור זאת שתפילת מנחה מתקיימת ב- 14:00 בכיתות נחסך הזמן של הירידה וההתארגנות בבית המדרש. לאור זאת השיעור השביעי יתחיל החל מיום ראשון ב-14:30 ולא ב-14:45 כך שכל המערכת בסוף היום תתקצר ברבע שעה בהתאם.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה
 

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus