שלום איתי,
 
תאגיד המשקאות קוקה-קולה מפיק כלמעלה מ-110 מיליארד בקבוקי פלסטיק, ומיליארדים מתוכם מגיעים לנחלים, לחופים ולמי הים שלנו.
 
כולנו קוראים לקוקה-קולה לצמצם את טביעת הפלסטיק שלה וחותמים על העצומה!

 

 

האוקיינוסים שלנו בצרה. פסולת בכמות של משאית-זבל נכנסת בכל דקה לים שלנו  [1] - מזהמת את קוי החוף והחופים עצמם וחונקת את החיים בים.
 
לווייתנים, צבים וציפורי-ים נמצאו כולם מתים כשמערכת העיכול שלהם מלאה בשאריות פלסטיק שהם בטעות חשבו למזון. הפלסטיק הזה נשאר בקיבה שלהם עד שבסופו של דבר הם מלאים מכדי לעכל מזון אמיתי וגוועים למוות.
במרוצת השנים הפלסטיק יישבר לחתיכות קטנות יותר ויותר - מה שיהפוך אותו לבלתי אפשרי לסינון. הוא ייאכל על ידי פלנקטון ודגים, ואפילו יגיע למים שאנחנו שותים.
 
אבל למה זאת האחריות של קוקה-קולה?
בתור חברת המשקאות הגדולה בעולם, זו לא הגזמה להגיד שבאמצעות שינוי האופן בו קוקה-קולה משתמשת בפלסטיק, יש לקוקה-קולה את הכוח לשנות את כל התעשייה.
אנו קוראים לתאגיד המשקאות הענק להוביל את הדרך לאריזות רב-פעמיות ולהפסיק את הפקת הפלסטיק החד-פעמי שמסיים את דרכו בימים שלנו.
תדרשו עכשיו מקוקה קולה להפסיק ולחנוק את הים שלנו:

 

 

תאגיד קוקה-קולה מאשים את הצרכנים בזיהום הפלסטיק - הם טוענים שזו אחריות האדם הפרטי למחזר. אבל בעוד אנו נדרשים לבצע את חלקנו, מערכות המיחזור שלנו לא גוברות על עומס הזבל שהולך וגובר.
 
על מנת לעצור את שטף הפלסטיק בים שלנו, אנו צריכים להציב בראש סדר העדיפויות את צמצום הבקבוקים החד-פעמיים שנמכרים לנו מלכתחילה.
 
למעשה על תאגיד קוקה קולה במקום להגביר את השימוש בבקבוקי פלסטיק חד-פעמיים - לפעול לצמצום טביעת הפלסטיק שלו.
 
בין אם זה פקק אדום בקיבה של הציפור, או חתיכות פלסטיק קטנות שנשברו ונכנסו לשרשרת המזון של החיים בים, או הבקבוקים המוכרים שנשטפים אל החוף - הים שלנו לא יכול לעכל יותר פלסטיק.

 

 

ביחד אנחנו יכולים להכריח את קוקה-קולה, לקחת אחריות על הפלסטיק שהם מייצרים-  למחזר ולהפסיק להשליך את קולה-בקבוקים-לים!

 

 

בברכה,
אלעד איבס
גרינפיס ישראל 

 


 

מקורות:
[1] http://science.sciencemag.org/content/347/6223/768
[2] https://storage.googleapis.com/gpuk-static/legacy/the-case-against-coca-cola.pdf

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus