אילנית - דצמבר 2017
הסתיו הקריר מפנה מקום לחורף אבל אנחנו באילנית לא נותנים למזג האוויר לדכא אותנו. לים כבר אי אפשר ללכת, אבל דווקא בתקופה הזו - יש זמן טוב לגינון, ליציאה לקפה חם בקניון, לפיצריה או לשופינג עצמאי.
מחקר חדש שאנו עורכים כאן, מגלה עד כמה היוגה טובה לבריאות, ועוזרת לדיירים שלנו לחוש טוב עם עצמם, רגועים, שלווים ושלמים. התוצאות מפתיעות אפילו אותנו.
וגם בסתיו, טיולים בטבע הם אצלנו דבר שבשיגרה, ומצד שני כדי להתחמם ולחמם את הלב, טיילנו למפעל עלית בנצרת (בתמונה למעלה) כדי ללמוד איך מייצרים שוקולדים, ופלות ומסטיקים. וגם החודש מגזר ההופעות לא נזנח, הפעם לטובת הופעה קצבית.
הגיליון הבא סוקר את אירועי נובמבר, נשמח לקבל מכם תגובות, 
                   שלכם ,
                   אשר דעדוש
                   מנכ"ל אילנית 

 

מחקר מוכיח: היוגה מרגיעה אותנו
לאחרונה התווסף אלינו מרכז תוכן חדש - היוגה. היוזמה לפרויקט ולמחקר היא של נטע טולדנו-ברקה, מנהלת התעסוקה שלנו, והמדריכה המסורה היא תומר גלעד. היוגה מכילה כלים מעשיים שמסייעים לפרוק מתחים ולהרגע במצבי לחץ וחרדה. הדיירים לומדים לזהות תחושות שונות בגוף, לווסת את הנשימה ולהרפות איבר אחר איבר ובעיקר, לומדים כיצד אדם יכול להרגיע ולווסת את עצמו. הקשב והשפה מתרחבים למושגים כמו נשימה, חמלה, אהבה, עכשויות והרפיה וניתן כבר לראות את ההשפעה באווירה. אנחנו אוספים נתונים יומיומיים לגבי השפעת הכלים והמפגש בדרך היוגה על כמות, משך ועוצמת התפרצויות הדחק של המטופלים. איסוף זה נעשה על מנת לבסס קשר מחקרי בין השניים שיתמוך בהפחתת התערבויות חירום תרופתיות ואמצעי הגבלה.

 

דיאלה מוציאה מאיתנו יצירתיות
הגשם בחלון והאפור בשמיים הם עוד סיבה טובה להשקיע ביצירה אומנותית ומעשירה, בהדרכת דיאלה האלופה

 

טבע האדם לטייל בטבע
יש לנו הרגל מדי יום שני: טיול בטבע הפתוח. עוצרים לנשום אוויר נקי וליהנות  מנוף מדהים,של שדות ופרדסים ... בהפסקה הדיירים בליווי המדריכים והצוות המתלווה מותחים את הגוף ועושים פעילות ספורטיבית. אין כמו הטבע הפתוח כדי להתחבר לעצמנו! 
 
ראינו מאיפה בא השוקולד
זה באמת היה טיול יוצא דופן: נסענו לעיר נצרת, שם ביקרנו במפעלי עלית. ראינו איך מייצרים שוקולד, איך אורזים אותו ב"כיף-כף" וב"פסק זמן", איך מייצרים ופלים בגדלים ובטעמים שונים ואיך נולד המסטיק ונארז. היה מרתק, טעים מאד והריחות באולמות הייצור השונים - היו פשוט משכרים. הנה חוויה שהחזירה אותנו לילדות, שלא תמיד הייתה לנו

 

תופפנו...בהופעה של טררם
ביוזמת רבקה, רכזת התרבות, יצאנו למועדון הברל'ה בלהבות חביבה: רובנו מאד אוהבים מוסיקה, אבל לא רק כזו שמרגיעה. לכן ביקרנו בהופעה של להקת טררם, שעשתה הרבה רעש, תירגלנו תיפוף בכל מיני מקצבים ושיחררנו רגשות וחיוכים לפי הקצב. 

 

גינון זה יותר מתרפיה
שחר המדריכה עוזרת לנו להתחבר לטבע, לאדמה ולצמחים. בקיץ צריך יותר להשקות, עכשיו צריך לתת לטבע לעשות את שלו, ורק כשלא גשום מותר להוסיף מים. תמיד כדאי לגזום ולדשן כדי לקבל צמחים שמחייכים אלינו בחזרה. איזה כיף!
 
תפילין גם ביום חול
נכון, אין כרגע חגים ולא חייבים להתפלל, אבל עם הרב יוסף קורנט תמיד יש סיבה להאמין בבורא עולם ולהניח תפילין. זה עוזר לנו להאמין בעצמנו ובכוחות היקום האדירים, ולזכור את הכח שיש במילים ובתנ"ך

 

שופינג לבד - זה כיף!
לא רק אלה מאיתנו שכבר גרים בהוסטלים בקהילה, בפרדס חנה ובחדרה, אלא גם מי שמתגוררים בתוך המוסד עצמו, נהנים לצאת מדי פעם לקניות כמעט לבד, ובאופן עצמאי. בין אם זה לקנות במכולת או אצל הירקן, או בחנות הבגדים. מבין הגרים בהוסטלים יש מי שמתמחה בקניית בשרים, יש מי שמתמחה בירקות ויש מי שמתמחה בגבינות, וכך הדירה תמיד מלאה כל טוב. ואחת לכמה חודשים - מחליפים תפקידים והתמחויות...

 

יצאנו לשתות קפה בקניון
קניון ביג הסמוך הוא ה"חוצלארץ שלנו". אנחנו אוהבים להסתובב בין החנויות, לשאול, לבדוק ולחלום, ובינתיים יושבים לקפה באחד מבתי הקפה במתחם, ונהנים ממשקה חם ועוגה, ממש כמו בכל עיר בישראל. מגיע גם לנו!

 

בזכות עצמם
חלק מהדיירים שלנו מתקדמים לדיור בקהילה ולעצמאות רבה. הנה סרטון שמספר את סיפור ההוסטלים והדיירים שבהם. מערך דיור החוץ מאפשר לחלק ממי שהגיעו לאילנית במצבי נפש מורכבים עם מחלות רקע לא פשוטות והשתקמו, לחיות בתוך הקהילה, כמעט עצמאיים לגמרי, לעבוד בחוץ, לקנות לבד ואפילו להיות בזוגיות. לא יאומן כי יסופר
צפה עכשיו

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus