מידעון פרשת וישב
 
לחלום חלומות:
 
בועז שרעבי שר "כדי להגשים חלום אחד ישן יש צורך במיליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם".
הפרשה מראה לנו שכדי להגשים חלום צריך קודם כל אדם אחד אמית שלא מפסיק לחלום ומול הקשיים בדרך הוא  לא נשבר. אחר כך, עם ההצלחה מצטרפים אל חלומו של היחיד  עוד מליון....
יוסף אינו נביא אבל יש לו חלומות שהם מעבר למציאות העכשווית. גם אם האמת שלו נראית שפופה בתוך הבור ומרתפי הכלא המצרי הוא ממשיך לחלום והוא מאמין כי היא עוד תצא לאור. היום ציינו את יום פטירתו של הרב משה צבי נריה זכרונו לברכה. הרב נריה היה אדם קטן קומה שידע לחלום חלומות גדולים. היום בפרספקטיבה של דור אפשר לראות את המהפכות הקטנות שנהפכו לגדולות.

 

רק אדם כמו הרב נריה שצופה קדימה יכול בשנות השפל הכלכלי בארץ (בשנות השלושים) לפתוח בכפר הרא"ה ישיבה שלימים תהיה "אם" הישיבות התיכוניות והאולפנות. ישיבת בני - עקיבא בכפר הרא"ה תציב דגם שכולם יחקו אותו. הרב נריה בנה מוסד שיש בו: שילוב אמיתי של קודש וחול, שילוב של רוח רעננה עם מסורת בית אבא. היום מוסד כזה נראה כל כך טבעי. אבל לפני 80 שנה זה היה רק חלום.
רק מי שצופה רחוק יכול להמיר את הקסקט והכיפה השחורה בכיפה סרוגה. הכיפה הסרוגה היא לא עניין של אופנה. הכיפה הסרוגה נהפכה מהר מאוד למותג ולקוד של זיהוי אידיאולוגי מובהק של ציבור שלם שהיה זקוק לדגל (או כיפה) כדי להיות מה שהוא.
בישיבת בנ"ע במודיעין אנו מנסים ביחד עם הבנים ללכת בדרכו של הרב נריה, לחלום חלומות ולפעול להגשמתם. חלק מהתהליך החינוכי בישיבה מציב את האדם במרכז ודורש ממנו לחשוב על יחודו ועל ה"צעקה" המיוחדת שלו בעולם.
לכן, בישיבה לצד האווירה הכללית אנו מדרבנים כל תלמיד לבחור לו נתיב ייחודי המתאים לו ולחלום על העתיד.
בעלייתו לארץ בהיות בדרך על ספינה מאודסה לפלסטינה נכנס הרב נריה לחדרו של הרב חובל. הרב נריה בחן את המפה שלו וראה שיש שם קו ישר בין נמל המוצא לנמל חיפה. מעבר לכך היו גם קווים בצד. הרב נריה ביקש מהרב החובל  הסבר. אמר לו רב החובל הקו המרכזי מציין את היעד אליו אנו חותרים. הקווים בצד הם ההסטים של הספינה מהזרמים ומהרוחות. כרב חובל אסור לי לעולם לשכוח את היעד. אני חייב להמשיך לנווט לשם ולתקן את הסטיות שבדרך.  מי שחולם חלום וזוכר תמיד את היעד הסופי יזכה גם להגשים את החלום ואנו נזכה להתברך מהפירות.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

ערב שיקוף והעצמה
 
ביום שלישי התקיים בישיבה ערב שיקוף והעצמה. הייתה אווירה מאוד נעימה ומיוחדת בערב. ראינו הרבה חיוכים ושמענו הרבה "יישר כוח". בשם כל הצוות תודה על הפ'ירגון הגדול שקבלנו מהורים רבים. זה נותן לנו הרבה כוח להמשך. יישר כוח לצבי שביחד עם אחד ההורים הובילו את המהפיכה של שיבוץ ורישום דרך אפליקציה נוחה ופשוטה.

 

ישיבות ומכינות
 
שכבת יב' חזרה ביום ראשון מביקורים במכינות ובישיבות (חצי שבו"ש). החברים חזרו עם הרבה תובנות להמשך.

 

ברוך דיין האמת
 
הישיבה מחבקת את ינון כהן (תלמיד י"ב) ואת משפחתו שאבדו את אמא השבוע, מן השמים תנוחמו.

 

תודה לקב"ה
 
אתמול היינו עדים לעוד נדבך בגאולה שלנו. טרמפ מלבי שהוא יודע הוסיף עוד אבן בגאולת ישראל. מי שעומד מאחורי המציאות ולב מלכים ושרים בידיו הוא הקב"ה. מתוך ראיה היסטוריוסופית התכנסנו היום בבית המדרש הגדול בכדי להודות לקב"ה – אל ההיסטוריה על כל המהלך של טרמפ. מיד אחר כך הגדול  עם הרב זלמן התקיים היום טיש שמח בסימן יט' כסליו היה מקסים!

 

הרצאת אורח
 
אתמול פרופסור אורי ניר חוקר סרטן מאינברסיטת בר אילן  (וסבא של מעין ניר) העביר שיחה מרתקת בנושא הטיפול החדשני בסרטן. נכחו תלמידי מגמת ביולוגיה ותלמידי כיתה ח'2. תודה רבה לרב אלעד על היוזמה.

 

 

 
 

 

עונת הכדורסל החלה
 
עונת הכדורסל נפתחה השבוע במשחקים של הנבחרת הבוגרת בחשמונאים. תודה לאלעד שמוביל את החברים ודורש מהם הרבה. הם קמים בבקרים מוקדם כדי להספיק להתאמן לפני השיעור הראשון.

 

 

שיחה עם רבה של ביתר ירושלים
 
הרב עמי פיטובסקי, רבה של ביתר ירושלים העביר שיחה מעניינת לתלמידי כיתות ט'. בע"ה בשבועות הקרובים יגיעו לישיבה גם כמה משחקני ביתר כדי להשלים את התמונה.

 

 

עם הפנים קדימה
 

 

סדרה של 3 שיעורים במסגרת בית מדרש להורים:
מצורף בזאת הזמנה לסדרה בת 3 שיעורים במסגרת בית מדרש להורים המפגש הראשון ביום ראשון הקרוב בשעה 20:00 בנושא חינוך מיני לנוער והוא יועבר על על ידי הרב דולי בסוק. כולכם מוזמנים בשמחה. נושא זה הוא חשוב וכדאי לדעת איך לגשת אליו מול המתבגרים. בישיבה במסגרת אבן הטוען העברנו 2 שיעורים בנושא לשכבות ט' ו-י' בשבועיים האחרונים. 

 

הסעדה:
תודה ענקית לוועד ההורים על ההשקעה היום יומית בקפיטריה ובהסעדה. נעשה מאמץ גדול בקיץ לשדרג והתוצאות נכרות לכל. החלוקה והשירות מעולם, ויש הקשבה לכל הצרכים של התלמידים. חשוב לציין כי הרישום להסעדה הוא תקופתי ולכן שינוי ניתן לעשות רק בסוף התקופה.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה
 

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus