מידעון פרשת וישלח תשע"ח
אמונה והשתדלות:
 דווקא הפרשה במפגש בין יעקב לעשיו מתווה את דרכה האידאולוגית של הציונות הדתית ואת משנתה החינוכית ארוכת הטווח של הישיבה.
יעקב פוחד להיפגש עם אחיו לאחר 20 שנה. עדיין מהדהדת באוזניו  של יעקב הבכי של עשיו לאחר שנודע לו כי ברכתו נלקחה ממנו בעורמה. הוא יודע שעשיו מגיע עם 400 איש שולפי חרב כדי לסגור את החשבון הפתוח מאז אותו מעשה. יעקב נערך למפגש הגורלי בשלוש חזיתות שהם אבני היסוד במשנתה המעשית של הציונות הדתית.
יעקב משלב: עולם רוחני ותפילה, השתדלות גדולה ושכל ישר.

 

א. יעקב פותח את המערכה בתפילה מעומק הלב אל בורא עולם. הוא יודע שאם "ה' לא ישמור עיר, שווא שקד שומר".
ב. במקביל יעקב עושה השתדלות מעשית כבירה כדי להתכונן למערכה. הקרב עליו הוא בונה הוא קרב נסיגה והשהיה." אם יבא עשיו על המחנה האחד והכהו והיה המחנה השני נשאר לפליטה".
ג. למרות ההכנות לקרב ולמרות התפילות יעקב אינו שש אלי קרב. הוא מנסה לחמוק משפיכות דמים בדרך דיפלומטית בדרך של דורון. הוא מפעיל שיקול דעת הנצרך מאוד בעולם של מורכבות ומוכן לשלם מחיר אישי וכלכלי בכדי לא להיגרר לעימות. בסופו של דבר יעקב משיג את שלו ללא צורך בצחצוח חרבות. בסוף הפרשה התורה מעידה כי עשיו - האח המאיים, מהגר מרצונו החופשי מארץ כנען, לשעיר מפני יעקב אחיו. 
השבוע הדגשנו בפני הבנים כי זהו דרכינו החינוכית הבנויה על שלוש עדנים. דרך זו, נכונה בכל המישורים בחיים. אנו מדגישים בפני הבנים  כי בכדי להצליח בחיים יש לשלב תפילה ואמונה, השתדלות גדולה  ושכל ישר.
אנו שואפים לחיות את האמונה הגדולה ולהצטיין באימונים לקרב. להאמין בגאולה ולפעול להגשמתה.
רק השילוב הזה שבין העולם הרוחני ועולם העשייה יביא את הגאולה לעולם.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

ערב שיקוף והעצמה
 
ביום שלישי הקרוב התקיים בישיבה ערב שיקוף והעצמה. המטרה לחשוב ביחד על ההווה ומתוכו לצפות פני עתיד. חשוב לנו שתגיעו לערב זה עם הבנים. כדי לייעל את המפגשים עם הצוות פותחה אפליקציה לקביעת תורים. האחרונים שעוד לא קבעו מוזמנים לעשות זאת כעת.
השנה אנו עושים ניסיון ליעל את התנהלות המפגשים באסיפת ההורים באמצעות אפליקציה/מחשב ייחודית וידידותית למשתמש. האפליקציה פותחה ביוזמת אחד מהורי התלמידים בישיבה ואנו נענינו לאתגר. יש לקחת בחשבון שזה ניסיון ובזמן
אמת עלולות להיות תקלות. אנו נערכים גם למציאות זו ומקווים שתתקבל בהבנה.
שימוש באפליקציה - יש להוריד מגוגלפלי או אפסטור את האפליקציה שנקראת "אספת הורים" (יעלה ראשון). 
שימוש במחשב- יש להיכנס לקישור Www.lapidmpm.xyz
בשלב ראשון ניתן לתאם שעות מפגש עם כל אחד מהמורים של בנכם. (הרמי"ם בערב זה מקבלים הורים רק כמחנכים ולא כמורים מקצועיים בכיתות האחרות בהם הם מלמדים, ולכן לא מופיעים ברשימות).
גם למורים יש אפשרות לזמן הורים לפגישה. את בקשת הפגישה ההורים יקבלו למייל וישבצו את זמן הפגישה.
במהלך הערב ניתן יהיה לעקוב אחרי התקדמות התור ולהתנהל בהתאם. אנו מבקשים מההורים (ונבקש גם מהמורים) לעמוד בזמנים. אנו מקווים שהשימוש בכלי זה יחסוך את הצורך בהמתנה ארוכה ויאפשר שיח מכבד במהלך הפגישות.

 

חידון התנ"ך
 
ביום חמישי ערב שבת ארגון התקיים חידון תנ"ך ישיבתי.  מהישיבה עלו למחוזי מאיר לדרמן למקום ראשון, בצלאל ברוק מקום שני ובמקום השלישי בשוויון נקודות דורון קבלה, עמית אלמליח ואייל בן שלמה. שיהיה בהצלחה בהמשך ושתזכו לגדול בתורה. תודה לרב דוד שמוביל את הנושא. 

 

מתלמיד, לאיש צוות
 
השבוע נפרדנו מדניאל כהן, שהיה תלמיד בישיבה בתחילת דרכה. זכינו שדניאל יקים משפחה ויחזור לעבוד בבית שגדל בו. לפני מספר שבועות התחיל דניאל ללמוד, בשביל להתקדם, כתוצאה מכך עזב את העבודה בישיבה. אנו מודים לו על כל העשייה הברוכה והמיוחדת, והתרומה לישיבה, אוהבים ומעריכים כל המשפחה.  

 

שיחה לקראת חנוכה: הגבורה של אנשים פשוטים
 
ביום שישי תתקיים בע"ה שיחה בנושא הגבורה של אנשים פשוטים, סיפורים ועוצמות ממלחמת לבנון השנייה.

 

בית"ר ירושלים והמנורה
 
לקראת חנוכה: שבוע הבא ביום שני שיחה עם רב קבוצת ביתר ירושלים ועם כמה מהשחקנים שכנראה יגיעו.

 

שבו"ש
 
שכבת יב' יצאה אתמול לרבעו"ש  במכינות ובישיבות שנות. כל זאת במסגרת החשיבה לקראת שנה הבאה. יישר כוח לרב אורן על הארגון.

 

סקר עמדות
 
מצורף בזאת סקר של זהות שהועבר לנוער בישיבה ובכלל על ידי מרכז יב"ע. בשבועות הקרובים אנו פותחים בית מדרש להורים הכולל 3 מפגשים בנושאים שונים:

א. מיניות וגיל ההתבגרות.

ב. הזהות של בני הנוער.

ג. הטלטלה של הנוער דרך הצגה מיוחדת "אבלא".

לצורך המפגש השני נשמח שתענו על הסקר המצורף בזאת. נשמח להשוות את עמדתכם בסקר עם העמדות שענו הבנים כדי לנתח היכן הם עומדים...

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus