מידעון פרשת ויצא

 

בס"ד
 
ויצא – חלומות של ציונות דתית, חיבור בין שמיים וארץ
 
"ויצא יעקב מבאר שבע וילך חרנה' רש"י – מגיד שיציאת צדיק מן המקום עושה רושם" דברי רש"י מסייעים לנו להבין מיהו צדיק אמת. אם רואה אתה שיש 'רושם', שהציבור כולו מגיב לתזוזה של פלוני, שיציאתו מהווה חסר לסביבתו – יש להניח שהוא צדיק.

 

השבוע ציינו את הגיעו של הרב יעקב אריאל שליט"א, רבה של העיר רמת גן, לגבורות ועם כך גם את פרישתו מתפקידו כרב העיר, כמתחייב בחוק. 
הרב אריאל, תלמיד חכם בעל שיעור קומה עצומה, אחד מעמודי התווך וגדולי הדור של דורנו, עוסק ומורה תורה והלכה בשאלות מורכבות ומסובכות, תוך ראייה מערכתית, אחראית שקולה ובעיקר מחויבת "לדבר ה' זו הלכה".
הרב אריאל חונך במוסדות הציונות הדתית מהישיבה התיכונית, ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר ובהמשך בישיבת מרכז הרב תוך שילוב שירות צבאי משמעותי.
 
בראשית פרק כח יב' – יג' : וַֽיַּחֲלֹ֗ם וְהִנֵּ֤ה סֻלָּם֙ מֻצָּ֣ב אַ֔רְצָה וְרֹאשׁ֖וֹ מַגִּ֣יעַ הַשָּׁמָ֑יְמָה וְהִנֵּה֙ מַלְאֲכֵ֣י אֱלֹהִ֔ים עֹלִ֥ים וְיֹרְדִ֖ים בּֽוֹ:וְהִנֵּ֨ה ה' נִצָּ֣ב עָלָיו֘ וַיֹּאמַר֒ אֲנִ֣י ה' אֱלֹקי֙ אַבְרָהָ֣ם אָבִ֔יךָ וֵאלֹקי יִצְחָ֑ק הָאָ֗רֶץ אֲשֶׁ֤ר אַתָּה֙ שֹׁכֵ֣ב עָלֶ֔יהָ לְךָ֥ אֶתְּנֶ֖נָּה וּלְזַרְעֶֽךָ:"
 
באירוע ההוקרה לר' יעקב אריאל אמר הרב אלגזי שליט"א, חלום שהוא רק בשמיים, ואינו "מוצב ארצה" הרי זה חלום מנותק ועתידו אינו מעשי. לעומת זאת חלום שנמצא בשמיים אבל מוצב ארצה הרי שבו "מלאכים עולים ויורדים בו"
זהו חלום חי, יש בו ירידות אבל גם עליות ובסך הכל "ה' ניצב עליו".
 
השבת אנו מציינים את שבת הארגון של חניכי בני עקיבא. אירוע זה לצד ציון האירוע של הרב אריאל מלמדנו לחלום חלומות. חלומות המחברים שמיים וארץ, מחברים מחויבות מוחלטת לתורה ולהלכה לצד מחויבות לפעול ולתקן עולם במציאות.
 
 
בברכת חברים לתורה ולעבודה!
 ה' עמכם,
 ראש הישבה הרב אריאל רוקח
 
 

 

 

מקבלים את ראש חודש כסלו בתפילה ובלימוד משותף
 
ביום ראשון, ראש חדש כסלו ,יצאנו לתפילת ראש חדש וללימוד משותף עם כיתות ה'-ו' בחמשת ביה"ס הממ"דים בעיר - "מעלה שמעוני", "ישורון", "הראל", "סיני" ו"זבולון המר". תלמידי הישיבה התרגשו לחזור לבית הספר היסודי בו למדו. קיימנו תפילת ראש חודש מרוממת ומרגשת מלאה שירים וניגונים ולאחר מכן כל תלמיד ישיבה נפגש עם קבוצת תלמידים מהיסודי ללימוד משותף בנושא חברות. למדנו את דברי הרמב"ם על שלושת סוגי החברים שהמעולה שבהם הוא החבר "אוהב המעלה," שחוץ מבטחון ונחת שמעניק לחבריו, הוא גם שותף למסע רוחני משותף בדרך העולה בית אל, במצוות במידות ומעשים הטובים. איחלנו לתלמידי הממ"ד שיזכו להיות שותפים לחברות המיוחדת הנרקמת בישיבת בני עקיבא ראשון לציון. 

 

 

תלמידי הישיבה בלימוד משותף ובמשחק כדורגל בהפסקה עם תלמידי ביה"ס ממ"ד סיני

 

לימוד משותף עם תלמידי ביה"ס זבולון המר
לימוד בחברותות עם תלמידי ביה"ס ממ"ד הראל

 

סעודת ראש חודש
 
כמנהגנו הטעים והנעים בישיבה, ערכו תלמידי כיתה ז'2 ארוחת מלכים לכבוד ר"ח כסלו.

 

גבורה יהודית
 
לקראת חג החנוכה הקרב ובא, התארח בישיבה ראש ישיבה הגבוהה בעכו, הרב יוסי שטרן, וקיים שיחה מרתקת העם התלמידים בנושא גבורה יהודית, לאחר מכן נפגש הרב עם השמיניסטים בשיחה להמשך דרכם לסיום שנת הלימודים.

 

חג הסיגד
 
חג הסיגד המצוין ע"י העדה האתיופית, מציין את הכיסופים לירושלים ולארץ ישראל, לציון החג הגיע לישיבה הרב קפיאלו, העביר שיחה מרתקת בליווי מצגת, הסברים והבגדים המסורתיים. בנוסף, ביום החג יצאו תלמידי הישיבה לארמון הנציב ועשו זיכויי הרבים. היה תענוג צרוף.

 

 

מסע ישראלי
 
תלמידי כיתה יא' יצאו ל'מסע ישראלי'. "מטלטל ומעורר מחשבה", תיארו תלמידי השכבה את החוויה. המסע, שעסק בנושא "זהות ציונית דתית" נפתח במוזיאון ראשון לציון תוך חיבור של הבנים לעיר, למתיישביה הראשונים ובתוכם כותב "התקווה" נפתלי הרץ אימבר. המסע התפרס על פני ששה ימים, ועבר בין חבלי ארצנו. "הכוונה ליצור חשיפה כפולה" תיאר ראש הישיבה הרב אריאל רוקח את מטרת המסע, "פעם אחת חשיפה למקומות, אנשים ואתרים מעוררי השראה, ופעם שניה חשיפה לאני העצמי, למשפחתי לחברה שסביבי". מראשון נסעו הבנים לישובים פדואל ואיתמר שבשומרון, שם התנסו ברעיית צאן ובמפגש עם משפחות המתגוררות במקום. את המסע המשיכו ל"מקום" בתל אביב תוך בירור בזהות והגדרת הזהות העצמית. המסע עבר בירוחם, שדה בוקר, נחל חוורים ובחזיון האור קולי שבכפר עציון המתאר את סיפור גבורתם של בני הקיבוץ שמסרו נפשם על הגנת גוש עציון בואכה ירושלים.
גולת הכותרת, שבת בעיר העתיקה שבירושלים. "תפילה בביתו של הרב נבנצל הרב של הרובע היהודי – מעביר צמרמורת של קדושה בכל הגוף" תיאר עמנואל כתובים, תלמיד השכבה. במהלך השבת התפללו הבנים בכותל, סיירו במנהרות הכותל ובעיר דוד. "סיימנו במוצאי שבת במעגל שיח בו תיאר כל אחד ארוע, מפגש או חוויה שהיוו עבורו רגע משמעותי במסע" מספר הרב חנוך חיימוביץ' מנהל התיכון בישיבה, "מרגש היה לשמוע איך כל אחד לקח משהו מהמסע אל עצמו".
המסע הסתיים במפגש מרגש ביותר בבית המדרש של הישיבה. שם המתינו ההורים עמוסי מגדנות, ומתנות לבנים ולצוות כהוקרה על מסע משמעותי. "זה משהו של פעם בחיים" סיכמו תלמידי השכבה "אנו תקווה שיותיר את חותמו על אישיותנו."
 

 

ברכות
 
ברכות חמות ליהונתן סמואלסון, תלמיד יב' שנבחר לכהן כיו"ר פרלמנט הנוער הנכנס של ראשון לציון, גאווה גדולה למנהיג הצעיר. עלה והצלח!

 

 

 

 
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון
כתובת: רחוב הרב נורוק 10,ראשון לציון 75629
טלפון : 03-9511963
פקס: 03-96511870
דוא”ל:  yeshivabar@gmail.com
אתר אינטרנט: www.ybarl.co.ill

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus