מידעון פרשת ויצא

 

כשיוצאים, מגיעים למקומות נפלאים" (ד"ר סוס)
 
יעקב יוצא מהבית. למעשה הוא בורח על נפשו, מחשש שמא אחיו עשיו יהרוג אותו על שלקח את בירכתו. אולם התורה בוחרת לספר לנו שיעקב "יצא" מהבית.
חז"ל מלמדים אותנו שהייתה השפעה גדולה, "רושם", על הבית ועל העיר לאחר שיצא יעקב מהם , אבל לא ניתן להתעלם מהשינוי המשמעותי שחל ביעקב עצמו כתוצאה מהיציאה.  החל מהחלום על מלאכי אלוקים, דרך בניית תא משפחתי תוך הרפתקאות סבוכות עם משפחתו הארמית, ולבסוף במפגש המחודש עם אחיו – שונאו, שהפך לאוהבו.
בסופו של המסע יחזור יעקב אחר, שמו יהיה "ישראל", הוא יהפוך מאדם פרטי ל "שתי מחנות", והוא יישא על כתפיו את האחריות להמשך "ברכת אברהם" – לשמור את דרך ה'.  רק היציאה והשינוי מהמצב הרגיל הם שאפשרו זאת ליעקב.

 

הפרשה מעוררת אותנו לחשוב בגדול, לצאת מהמקום הנוח והנעים ולהעז.
המילים הפותחות את הפרשה, באות להזכיר לנו שאנחנו חלק מסיפור גדול שאמנם תחילתו ביעקב הגולה הבודד, אך אחריתו -בעם ישראל, שאינו מפחד לצאת לדרך ארוכה.

 
בברכת שבת שלום 
 הרב חובב רייכנר

 

מסע שנתי "מים אל ים"

 

תלמידי כיתות יב' יצאו למסע שנתי ים אל ים, מים תיכון לים כינרת. במהלכו טיילו בנחל כזיב, טיפסו על הר מירון וירדו בנחל עמוד.  ההליכה בנופי הרי הגליל הירוק הייתה קשה אך מדהימה ביופייה. התלמידים חזרו עייפים ומוקסמים.

 

 
 

 

"פותחים חודש בהלל מוסיקלי"
 
כמיטב המסורת בר"ח כסלו, התכנסנו והתפללנו הלל מוזיקלי בניצוחו של הרב שלום וויסברג מחנך כיתה י"א. העוצמה של השירה והריקוד בדיבוק חברים יאירו לנו את חודש הגבורה.

 

 

מבקרים בישיבות
 
לאחר פאנל הישיבות וההיכרות הראשונית בישיבה, יצאו תלמידי כיתות יב' בשבוע שעבר לשבוע ישיבה ראשון, הרב מוטי יצא לסבב ביקורים בישיבות השונות מירוחם בדרום עד ליפו במרכז. המפגש הראשון של התלמידים עם עולם הישיבות היה מוצלח ביותר.

 

נושאים תפילה
 
בשבוע שעבר יצאו כיתות ט' לגיחת של"ח בת יומיים. את הגיחה הדריכו המש"צים מכיתות י'-י"א. את כל הגיחה ניהלו התלמידים עצמם, כולל ארוחת ערב מופארת של שלוש מנות, אותה בישלו במו ידיהם. בבוקר הגיחה השכימו 25 תלמידים לתפילת וותיקין מיוזמתם.

 

 

שומרים על בטיחות בדרכים
 
במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים, הגיע לישיבה מר אליעזר קן לשוחח עם התלמידים. אליעזר נפצע קשה מאוד בתאונת דרכים בגיל 24 בהיותו נשוי צעיר. מאז הוא עבר שיקום ארוך וכיום 14 שנה אחרי הוא חובק  חמישה ילדים ומספר את סיפור התאונה והשיקום בבתי הספר.

 

 

מייפים ומטפחים את הישיבה
 
תלמידי הישיבה שתלו פרחים, גיננו וטיפחו את חזות הישיבה. יישר כח!

 

 

זוכרים את עזרא שוורץ הי"ד

 

בברכת שבת שלום

 

 

 
ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" אפרת
כתובת: ת.ד. 40/1 מיקוד 9043500 אפרת
טלפון : טלפון: 02-9933406
פקס: פקס: 02-9938282
דוא”ל: [email protected]
אתר אינטרנט: http://www.orotyehuda.org.il/

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus