מידעון פרשת ויצא
השבוע ביום ראשון עלינו על מדי התנועה (הרב יהודה ואנוכי) וביחד עם מרב שגב שבחנו את המדריכים והעברנו להם פעולה לחודש ארגון.
הצבנו 4 גביעים של מילקי על השולחן כאשר הקצפת הלבנה מייצגת את התורה והמעדן החום מייצג את העבודה. ביקשנו מהבנים להגדיר את היחס בין הערכים. האם התורה (הקצפת) מעל העבודה, או להיפך, או שצריך לערבב את הכל או לאכול את הכל ביחד מהאמצע.
היה דיון ער מאוד ביחס הנכון שבין התורה לעבודה. יחס שקשור גם לקודש וחול צבא וישיבה ועוד. את הדיון סיכמנו לאחר שניסינו לבנות מגדל בוופלים מצופים.... אמרנו שבשביל לצאת לשליחות להיות "הנני" המוכן לצאת לשליחות לעם ישראל צריך בסיס רחב. צריך בסיס חינוכי, ערכי רחב כדי שהשליח ישפיע ולא יושפע.

 

דיברנו על כך שבפרשה יעקב לפני שיצא למסע להקים את עם ישראל בחרן נטמן 14 שנים בבית מדרשו של עבר כדי להתמלא ולהבטיח לעצמו ולדורות הבאים שהוא יישאר יעקב הצדיק גם אם יגור עם לבן הרשע 20 שנה. כך שאחרי 20 שנה יוכל לומר "עם לבן גרתי" – ותריג מצוות שמרתי. צריך בסיס רחב כדי לצאת ולהשפיע מבלי להיות מושפע.
זו השליחות שאנו מצפים מהבנים.....
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

 

ביקור בסניפים
 
ביום ראשון עברנו ביחד עם הרב ארז, והרב יהודה, בסניפים. באנו לעודד את הבנים ולומר להם יישר כוח. למדריכים ולחניכים. צפינו בהכנות למופעים, חילקנו משהו מתוק וחיבקנו את כולם

 

הערכה ושותפות לחניכים
 
תלינו בכל הסניפים (שלושת הסניפים) שלטים של הערכה ושותפות שלנו כישיבה עם העשייה החשובה, החינוך והנתינה שנעשים בסניף בתנועות הנוער השונות. חשוב לנו לומר לבנים, למדריכים וגם לחניכים כי העשייה שלהם, שם חשובה לחינוך ולהגשמה ושאנו גאים בהם...

 

 

מפקד ישיבתי
 
בע"ה היום נסיים את הלימודים במפקד ישיבתי ותפילת מנחה. קדימה בני עקיבא הידד במעלה!

 

בית מדרש שמיניסטים
 
זה השבוע השני שהבוקר של יום שלישי נפתח בשיעורי רשות לשמיניסטים בכמה נושאים. פילוסופיה, קבלה, תורת ארץ ישראל ועוד. יישר כוח לבנים על היוזמה.

 

חינוך לחיי משפחה
 
השבוע באבן הטוען לשכבת ט' ו-י' פתחנו את הנושא של חינוך לחיי משפחה (בינו לבינה) בע"ה נמשיך בכך גם בכיתות וגם בפורם כללי.

 

תורתך שעשועי
 
השבוע אנו פותחים את הלימוד בספר אהבה של הרמב"ם במסגרת הרמב"ם היומי. זו הזדמנות לעוד בנים להצטרף לפרוייקט הזה ולנושאי לימוד תורה לשמה נוספים.

 

גיבושון חצבה לשכבה ט'
 
ביום חמישי שעבר סיימה שכבת ט' גיבושון בצפון הערבה. היה מקסים. החברה הלכו והמחנכים הפעילו תוכנית עשירה שכללה, טיש, סרט, מרק מחמם, מפגש כיתתי מעצים וסדנת נחשים. ביום השני התפצלו הבנים ל-2 מסלולים, במסלול בנחל תמר נמצא עיטור מקורי של לוחם נאצי גאה מחיילי הוורמכט מלפני שבעים שנה. כיצד הוא הגיע לשם?

 

כל כך סימבולי ומרגש, הנאצים אינם ומה שהם ניסו לא לעשות לא צלח ואנו הולכים בארץ שלנו ומוצאים שרידים שלהם ושל הרומאים ושל אימפריות אחרות שהיו כאן ונעלמו.

 

 
 

 

הכאב והצער
 
אתמול הרב אליהו אסולין, מורה ומחנך בישיבה,  קבר את ביתו הודיה נחמה שנפצעה לפני שבע שנים על ידי מטען שהוטמן ליד התחנה מרכזית בירושלים. אלפי אנשים ליוו אותה למנוחות. ביחד עם כל משפחת הישיבה אנחנו כואבים את האבדה. כל הסופדים המכובדים דברו על נצחון הרוח שלה ושל עם ישראל שאינו נחלש מאותם פיגועים אלא ממשיך בעוז לבנות ולהיבנות. לרב אסולין והאהוב וכל המשפחה היקרה אנו מאחלים שלא תדעו עוד צער.

 

ערב שיקוף והעצמה
 
ברוך ה' כבר 60% מההורים נכנסו לאפליקציה ובנו לעצמם את לוח המפגשים לקראת הערב. מצ"ב שוב ההנחיות לתאום
הזמנים.
אפלקציה חדשה לקראת ערב שיקוף והעצמה שתתקיים בע"ה בעוד שבועיים וחצי ביום שלישי יז' בכסליו ה- 5/12 בין השעות 17:00 -22:00. כמדי שנה בסוף הרבעון הראשון על מנת לקדם את הבנים אנו עורכים ערב שיקוף והעצמה. אנו רואים חשיבות רבה במפגש זה בין ההורים למחנכים והמורים. ערב זה מטרתו לקיים דיאלוג בין מורה –הורה- ילד מתוך הבנה
שרק שיתוף הפעולה  ומתן הזווית השונה של כל אחד מהגורמים יוכל לקדם את הבן שהרי זו מטרת כולנו. אנו רואים חשיבות במפגש עם כלל המורים במקצועות השונים.
השנה אנו עושים ניסיון ליעל את התנהלות המפגשים באסיפת ההורים באמצעותאפליקציה/מחשב ייחודית וידידותית למשתמש. האפליקציה פותחה ביוזמת אחד מהורי התלמידים בישיבה ואנו נענינו לאתגר. יש לקחת בחשבון שזה ניסיון ובזמן
אמת עלולות להיות תקלות. אנו נערכים גם למציאות זו ומקווים שתתקבל בהבנה.
שימוש באפליקציה - יש להוריד מגוגלפלי או אפסטור את האפליקציה שנקראת "אספת הורים" (יעלה ראשון).
שימוש במחשב- יש להיכנס לקישור Www.lapidmpm.xyz
בשלב ראשון ניתן לתאם שעות מפגש עם כל אחד מהמורים של בנכם. (הרמי"ם בערב זה מקבלים הורים רק כמחנכים ולא כמורים מקצועיים בכיתות האחרות בהם הם מלמדים, ולכן לא מופיעים ברשימות).
גם למורים יש אפשרות לזמן הורים לפגישה. את בקשת הפגישה ההורים יקבלו למייל וישבצו את זמן הפגישה.
במהלך הערב ניתן יהיה לעקוב אחרי התקדמות התור ולהתנהל בהתאם. אנו מבקשים מההורים (ונבקש גם מהמורים) לעמוד בזמנים. אנו מקווים שהשימוש בכלי זה יחסוך את הצורך בהמתנה ארוכה ויאפשר שיח מכבד במהלך הפגישות.
מצורף מדריך למשתמש.

 

גבייה - הודעה חשובה
 
השבוע נגבה תשלום על ספרי הלימוד שהזמנתם בקיץ.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus