מידעון פרשת וארא
חופשי זה להיות אמיתי:
חופשי ומאושר. כך חשב פרעה על עצמו. כמלך האימפריה הוא בוודאי הסתכל על העבדים הנרפשים שעומלים בטיט וחשב לעצמו  על יכולתו הבלתי מוגבלת מול אותם  אנשים הנמצאים בתחתית ההיררכיה הפרעונית.
חופשי, ממש לא!
בתחילת הפרשה כל עבדיו צועקים אליו: "פרעה" שחרר את האנשים " הטרם תדע כי אבדה מצרים?" . אתה לא רואה אתה עיוור. כל מה שבנו אבותיך מתמוטט, אתה לא רואה?
מסתבר שהיחידי שלא מסוגל להשתחרר מהתפישה אותה הוא בנה בעצמו כאילו הוא הא-ל, זה רק פרעה. החרטומים כבר אחרי מכת כינים אמרו "אצבע אלוקים היא". ועבדיו גם קלטו שיש כאן כוח עליון. רק בן אדם אחד
לא יכל ולא רצה להשתנות. זהו פרעה שראה הכל ופשוט סרב לראות את המציאות נכוחה. זו גדולתו של האדם. רק המין האנושי יכול לראות מציאות ולקרא אותה בדרך עקומה. צריך ישרות פנימית כדי לראות את האמת. קחו
לדוגמא את בית הדין בהאג שמוכן לקבל את טענות החמאס בדבר פשעים נגד האנושות של מדינת ישראל. לבנים השבוע ובכלל  הדגשנו כי  טהרת הלב  נדרשת כדי להגשים חלומות רוחניים וגשמיים. רק מי שמסוגל לראות את האמת מתוך ישרות פנימית, יגיע רחוק.
 
בברכה שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 

 

מצוינות תורנית - תורתך שעשועי
 
השבוע היה יום פטירתו של הרמב"ם ובנוסף סיימנו את ספר אהבה ברמב"ם היומי, כאשר הנושא האחרון הוא מצוות ציצית. לאור זאת הוזמנה הרצאה מיוחדת בנושא התכלת בימינו שהועברה לכיתות ז' – י'. אנו קוראים לכולם להצטרף לספר החדש המתחיל בחמישי ספר זמנים.

 

מצוינות לימודית - כבוד גדול
 
מנתוני משרד החינוך שפורסמו לגבי הבגרויות עולה כי הישיבה היא במקום הראשון בארץ במגזר היהודי במתמטיקה 5 יח"ל ובאנגלית הגבוה בעיר. יישר כוח לצוותים המסורים.

 

עונת הרובוטיקה נפתחה
 
עונת הרובוטיקה נפתחה וצוות החט"ב השתתף בתחרות הקדם מחוזית וזכה בפרס האלגוריתמים. נאחל להם שימשיכו כך. הצוות הבוגר נפגש השבוע עם מציגי מרכז יב"ע כדי לחשוב על גיוס משאבים שישפרו את הסיכויים של הנבחרת.

 

 
 

 

הכרת הטוב
 
תלמידי הישיבה לא שכחו את ניסים המאבטח שלנו ונתנו לו מתנה קטנה  וחיבוק גדול לרגל יום המאבטח.

 

מציאות מדומה
 
צ'ופר לצוות המורים מציאות מדומה בחדר מורים על המקדש וירושלים.

 

הפסקות פעילות
 
בישיבה ללא הפסקה יש גם לימודים וגם ספורט ללא הפסקה. בהפסקות חדר הכושר פתוח לכל דיכפין בניהולו של דוד דינין ואשר המורה לספורט עורך קבוע טורנירים בכדור עף וכדור רגל. בתמונה טורניר כדור עף של חטיבת הבינים.  

 

מסע ישראל קסום הגיע לסיום בעוצמה גדולה
 
השמיניסטים סיימו מסע ישראלי מיוחד בן 4 ימים, כאשר הם פוגשים אנשים מהימין ומהשמאל מהפריפריה ומהמרכז, חילונים, חרדים אנשי רוח, אנשי חזון ואנשי מעשה. השיא היה בשבת גשומה ומיוחדת בדגש על מאה שערים. ברוך ה' כולנו יצאנו בהתרוממות רוח גדולה. תודה ענקית לצוות הרמים שיצאו לכל הארבעה הימים והיו גם בשבת ללא המשפחות לרב אלעד אשכנזי לרב אלעד מלכה, לרב דניאל שלפשטיין, לרב יהודה הרכז החברתי שביחד עם מנהל השכבה הרב אורן בנו ותפעלו את כל המסע. ותודה לתלמידים שפשוט היו מדהימים.

 

 

פרידה מתלמידי טורונטו
 
התלמידים מטורונטו יעזבו אותנו במוצש. היום נערך להם טקס פרידה מרגש. תודה למשפחות שפתחו את בתיהם, תודה לתלמידם שחבקו את הבנים ותודה לצוות שהתגייס במיוחד לליזה ברלין, לצבי ולרב צברי. אין עליכם. מצורף סרטון ממסע אופניים ופריסה שארגן להם הרב יהודה דומיניץ.

 

ערב הורים ובנים בנושא התמודדות עם קשיים בדרך להצלחה עם אריק זאבי
 
בע"ה ביום חמישי נסיים את הלימודים בחט"ב בשעה 15:15. כיתות ט' ו-י' בשעה 14:00. ניפגש ללימוד משותף בכיתות בע"ה ב-19:30 משם נרד לבית המדרש לסיכום ולשמוע שיחה מיוחדת מאריק זאבי שזכה להגשים חלומות למרות הקשיים.

 

נפרדים מבוגרינו האהוב אסף קלנג ז"ל
 
ביום חמישי נתבשרנו במפתיע על פטירתו של אסף קלנג (בוגר מחזור י') ששרת בצבא במסגרת ישיבת ההסדר במעלות. לאסף אח נעם שסיים את לימודיו בישיבה בשנה שעברה. באותו יום לפני ההלוויה, הזמנו את חברי המחזור למפגש בישיבה. למרות שכולם נמצאים בשירות צבאי כעת הם הגיעו בעשרות למפגש מרגש. כנראה שהם מרגישים בישיבה ממש בבית. אסף היה בחור מיוחד: חכם, מעמיק, רגיש ובעל חשיבה עצמאית.  כל הצוות שותף לתחושה הקשה של המשפחה והחברים.  בע"ה נחשוב בהמשך כיצד להנציח את זכרו.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus