מידעון פרשת בא
ההפגנה הראשונה:
 
כדי לצאת ממצריים היו צריכים בני ישראל  בפרשה שלנו להפגין. להפגין בגלוי שהם מתנגדים לחשיבה המצרית האלילית. מי שגייס כוחות מבני ישראל זכה להיגאל ומי שלא, נשאר ונטמע באווירה המצרית או שמת במכת חושך. לא פשוט לעמוד מול המצרים המשעבדים ולקחת שה כקורבן. הקרבת השה הרי נחשבת בעיני המצרים להתרסה גלויה. היה צריך אומץ והרבה אמונה. מי שהיה לו את האומץ זכה להיגאל. המדרש אומר כי שכדי להוציא את ישראל ממצריים הקב"ה היה צריך למצוא את לזכות  של עם ישראל. הזכות שנבחרה הייתה ברית המילה שערכו בני ישראל לפני צאתם וקורבן הפסח. למעשה בני ישראל נבחנו במבחן מעשי של אמונה.
לבנים אנו מדגישים כי דווקא משום שבחרנו דרך המשלבת קודש וחול, אמונה ומדע צריך הרבה עוז ותעצומות כדי להצליח ולהיות איש אמונה שלם החי את במציאות אך אינו טובע בה ובהשקפת עולמה.  
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

ערב במ"ה
 
ביום ראשון הקרוב יתקיים בית מדרש להורים מספר 2 בשעה 20:00 בבית המדרש של החט"ב. הפעם בנושא מיניות. איך לדבר ועל מה לדבר עם הנוער? יעביר זאת הרב דולי בסוק ממרכז יב"ע. כולכם מוזמנים בשמחה.

 

הסעדה
 
הנהגת ההורים ישבה השבוע עם דודי מבבא ג'ים ועל חשיבה כדי לשכלל את ההסעדה. סוכם כי יינתן להורים ולתלמידים המעוניינים שבוע ניסיון למנות יומיות  כדי שיהיה אפשר להתרשם ולבחון את ההסעדה. מיום ראשון הקרוב עד סוף השבוע ניתן יהיה לשלם עבור הסעדה יומית.
 
עלות יומית היא: 20 שקלים ליום. אנו ממליצים לנסות שבוע 5 ימים ( מחיר 100 ₪). יש להביא בראשון בבוקר צ'ק או מזומן למזכירות לפי מספר הימים שמעוניינים (ניתן לשלם כך ביום שני על שני וכן הלאה אך ורק בשעות הבוקר). יש לעשות זאת על הבוקר כדי שנוכל להתארגן על מספר המנות.
 
התפריט לשבוע זה:
יום ראשון: שניצל
יום שני: פלאפל.
יום שלישי: חזה עוף.
יום רביעי: המבורגר.
יום חמישי: שניצלונים.

ניתן לקבל או בחמגשית או בתוך לחם. רטבים יש בכל יום 5 סוגים. סלטים יש 3 פעמים בשבוע. התוספות בשבוע זה הם אורז ותפוח אדמה. בסוף השבוע יערך סקר רצונות אצל התלמידים.

 

שבת סמינריון צפון לחטיבת הלב
 
חטיבת הלב חזרה מסמינריון בחיספין: תודה ענקית למנהלי הבית הרב דוד והרב מורדוך ביחד עם המחנכים הייתה שבת מיוחדת בצפון שכללה טיול ביום שישי וסמינריון מיוחד בחיספין. הנושא היה החיים שלי ואל עבר עתיד.

 

איך מתמודדים עם קשיים
 
ביום חמישי שעבר בית המדרש היה מלא. לאחר לימוד משותף בכיתות שמענו שיחה מרתקת של אריק זאבי על איך מתמודדים עם קשיים? איך לוקחים את הקושי כמנוף לצמיחה. תודה למורה איתי ולרב יהודה על הפקת הערב.

 

 

שמח בישיבה - ראש חודש שבט
 
נפתח בהרקדה מיוחד ושמחה של השמיניסטים. זו הייתה טעימה לקראת ראש חודש אדר.

 

אקדמיה בתיכון ותוכנית אלפא
 
ערב לחולמים רחוק בנושא אקדמיה בתיכון ותוכנית אלפא: ביום רביעי התקיים ערב להורי ט' וי' שבאו עם הבנים לשמוע על תוכניות מיוחדות לתלמידים שרוצים ויכולים לרוץ קדימה. אם במסגרת האקדמיה הרגילה אות בתוך תוכנית מחקר של אלפא. תודה למורה קרן המלווה את התוכניות צמוד צמוד.

 

עולם חסד יבנה
 
תלמידי החטיבה רוצים להרים מסיבת בר מצווה לתלמיד נזקק (שאינו בישיבה) הם מגייסים משאבים ויוזמים מצורף מכתב עם בקשה לעזרה שלכם בפרוייקט החסד הזה. מצורף מכתב בקשה לתמיכה. יש לציין כי כל שבוע שכבת י' יוצאת להתנדבות בבתי הספר היסודיים ושכבת ט' שוקדת על יריד חסד לקראת פורים.

 

שיחה לשמינית
 
הרב שינוולד העביר השבוע שיחה מרתקת לתלמידי יב' שיחה על החשיבות של שילוב הרוח והחומר בעם ישראל.

 

הכנסת ספר תורה של הרב גץ
 
בע"ה ביום ראשן נכניס לישיבה את ספר התורה של הרב גץ בריקודים ובשמחה עם בתי הספר היסודיים של העיר.

 

הודעות ועדכונים
 
שכבת י' יוצאת שבוע הבא מיום שלישי ל-3 ימים למסע מיוחד בהרי אילת. שלומי: שכבת יא' יוצאת לסמינריון של 3 ימים בשלומי. בהצלחה!!
 
תנחומים לצבי לוסטיג מנהל התיכון בישיבה היושב שבעה על אביו. מן השמים תנוחמו.
 
ברוך השב לרב שריד שחזר לישיבה לאחר חופשה מפציעה.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus