מידעון פרשת תצוה | שבת זכור
שמחת פורים בישיבה, שמחה של הלב:
כאשר השמחה באוויר יוצא התוכן הפנימי של האדם.
זהו משמעותו של פורים לשמח עם ה' ולתת לנשמה דרור לחוש את העוצמות.
הרוחניות הפנימיות הטהורות שבוקעות מבפנים.
מאחורי המסכה מסתתרת האמת.
לכן בפורים "הדור קיבלוה". קיבלו שוב את התורה לא מתוך כפייה של ניסים גלויים כפי שהיה ביציאת מצרים, אלא מתוך הבנה כי אנו מסוגלים לראות את האל המסתתר אפילו בתוך חדר המיטות של אשוורוש. זו שמחה של הבנה כי גם בעולם של הסתר פנים הקב"ה נמצא ומוביל את העולם. אנו זוכים בימי הפורים לראות את הזהר הפנימי של תלמידי הישיבה בכמה אירועים מרשימים שהיו בישיבה בשבוע האחרון ובע"ה פנינו לעתיד.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה  

 

רובוטיקה
 
ברכות ענקיות לנבחרת הרובטיקה של שכבת ח' שהגיעו בתחרות הארצית למקום רביעי (מתוך מאות קבוצות) ועלתה לתחרות העולמית.
בעזרת ה' הם יטוסו לאסטוניה אחרי פסח להתחרות עם נבחרות מכל העולם.  ברכות לחברי הנבחרת: יותם שלומי, הדר ויזל, יאיר גרינפלד, מאור כהן, ונועם שניר. תודה ענקית למנטורים של מנבחרת הרובטיקה של התיכון שתומכת בהם כל הזמן. ותודה מיוחדת לבוגרים שלנו עידן קמיננצקי ויאיר קורנגוט שהם אילו שמנהלים את החבורה מתוך שליחות ומחוברות לישיבה.

 

 

הקטון של החמ"ד
 
נבחרת ההקטון של כיתה י' עלתה לשלב הבא בתחרות החמ"ד. שיתקיים במשרדי גוגל בתל אביב .שיהיה בהצלחה.

 

מצטייני תפילה רצים לזכרו של דניאל גומז
 
מצטייני תפילה  של שכבת ז' יצאו עם המורה לספורט איתי ועם יהודה דמרי ביום רביעי האחרון למרוץ  שהתקיים בנחלים, אחר כך הם שמעו שיחה מפי הרב דולי בסוק ממרכז יב"ע ומשם המשיכו לשיט בפארק הירקון. ככה יעשה לתלמידים שמשקיעים גם בעולם הרוחני..... (מצטייני תפילה ח' יצאו שבוע קודם).

 

תפילת ראש חודש אדר
 
התקיימה תפילה שמחה, מיוחדת, מוזיקאלית בהובלת השמינית.

 

 

שבת זכות שטח מיוחדת
 
בשבת שעברה התקיימה שבת במאהל בדואי במרחבעם, באווירה ישיבתית שמחה ופורמית שכללה: קבלת שבת במדבר, משחקים, טישים, שירה וריקודים, תחפושות והרבה דיבוק חברים. השבת התקיימה במרחבעם בהובלת השמינית. תודה ענקית לרב אורן על הארגון וההובלה וכן למחנכי השמינית הרב אלעד אשכנזי והרב דניאל ולרב שפייר שהגיעו שביחד עם הבנים הרימו שבת שבע"ה תהיה מסורות גם בשנים הבאות.

 

 
 

 

ונהפוך הוא
 
ביום שלישי בבוקר השמיניסטים חיפשו את הישיבה מערב פרוע של פעם. התפילה התקיימה בחוץ ואחר כך היה במגרש ריקודים, ומתקנים מתנפחים, פופ קורן וסוכר. בהמשך היום חט"ב יצאה ליום ספורט וחטיבת הלב ט' ו-י' יצאה לבוקרי כיתה. שכבת יא' המשיכה את ההכנה לפולין.

 

פולין
 
שכבת יא' עברה השבוע ברביעי ערב הכנה מיוחד עם ההורים והסבים. היה מאוד מרגש. לאחר הכנה בבוקר המשכנו במפגש לפי אוטובסים ואחר כך טיש בטעם של קוצק. אחר כך ביחד עם ההורים פרטנו את תוכנית המסע ופגשנו את צבי ויזל איש העדות שמצטרף למסע. המסע יצא בע"ה ביום ראשון מיד אחרי פורים.

 

 

גיבושון דרום
 
שכבת ח' מטיילת במדבר יהודה בימים רביעי וחמישי. ברוך ה' הם נהנים מאוד. בערב הייתה סדנת נחשים. תודה לרב ארנון ולכל המחנכים על ההובלה.

 

 

מה צפוי לנו?

 

  • יום שני ההכתרה של השמינית: בשעה 19:30 בערב. הלימודים יסתיימו בשעה 16:00 ביום זה.
  • יום ראשון כישרונות צעירים: בחט"ב עשרות כישרונות צעירים יעלו בחט"ב בכל מיני תחומים, מיצירות דרך מוסיקה וריקודים הקדם ביום ראשון והגמר ביום שלישי. שיהיה בהצלחה
  • יום שלישי- הכנה לפורים: שיחה מיוחדת עם הבוגר גפן מאיר על נתינה ושיח במרחבים הציבוריים והכנה לפורים עשרות כישרונות צעירים הועלו בחט"ב בכל מיני תחומים. גם נערכה תחרות תחפושות הייתה אווירה מצוינת. בסוף המחנכים ערכו הצגה פורימית על יחסי תלמידים ומורים.
והכי חשוב מסיבת פורים שמחה ומיוחדת עם אווירה רוחנית ישיבתית בבית המדרש של הישיבה. כיבוד כיד המלך ושמחה מתוך דיבוק חברים. מנגנים ומרקידים: הרכב השמינית והרב בועז. 

מי שלא ראה שמחה בפורים בישיבה לא ראה שמחה..... כולם מוזמנים בשמחה!

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus