מידעון פרשת תרומה
פרשת תרומה – האני ואנחנו:
 
יחידות מיוחדות בצבא. הם יחידות איכותיות. יש להם גרף אימונים מיוחד ודרישות גבוהות. מהו סוד ההצלחה שלהם?
מעבר לאיכות האנושית יש נקודה שהיא המשמעותית ביותר. בשביל להתקבל צריך לרצות, צריך להתנדב ולהשקיע. ההתנדבות גורמת לתחושת שייכות ומייקרת את המקום שבו נמצאים.
בבניית המשכן נדרשו בני ישראל להתנדב "איש אשר ידבנו ליבו" ההתנדבות מחברת וגורמת לתחושת שייכות מלאה של כל המתנדבים שלמרבה הפלא הרבו להתנדב הרבה מעבר למצופה. כדי לאזן בין הרצון להתנדב ולתת כמה שרוצים ובין האחדות הכללית נקבע שכל אחד גם מתחייב לתת מחצית השקל. מחצית השקל קבועה לכולם. אותו סכום שהוא משותף לכולם. סכום אחיד לעני ולעשיר סכום של חצי שהביחד יוצר את השלם.

 

כך ישנו איזון בין מחוייבות כללית ובין התנדבות התלויה ברצון. גם בישיבה אנו מנסים בתוך המסגרת האחידה המחייבת את כולנו, למצוא את הנישות הייחודיות בהם כל אחד מתנדב ומביא את עצמו לידי ביטוי. בין אם מדובר על לימוד תורה, על מגמה או על ספורט העקר שהדברים יעשו מתוך בחירה ורצון אישי. בדרך זו יש לכל תלמיד גם מקום מיוחד להתחברות וגם מקום מיוחד להתגדר בו. אנו מנסים בדרך זו לשמור על הביחד ולתת אופק וייחודיות הנובעת מתוך בחירה ורצון אישי.
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום
ראש הישיבה 

 

איש אשר ידבנו ליבו
 
חטיבת הבניים הרימה בשבועות האחרונים בר מצווה למשפחה שאין לה. ביחד אספו הבנים 7,000 ₪ וארגנו בר מצווה מרגשת למשפחת קמינסקי בירושלים. בניה  ראובן מהשמינית צילם את האירוע בחינם והמשפחה הייתה בענננים. כל זה מצטרף לפרוייקט חסד של משפחה מחבקת משפחה שמפעיל הרב נעם עם כל תלמידי הישיבה.
יש לציין כי כל שבוע יוצאת שכבת י' להתנדבות קבועה בבתי ספר היסודיים. הבנים לומדים אישית וחונכים עם תלמידים שצריכים בתחומים שונים

 

מצטייני תפילה
 
השבוע יצאו מצטייני התפילה מכיתה ח' ליום כיף שכלל שייט ושיחה עם הרב מיכה הלוי. בשבוע הבא יצאו בע"ה מצטייני תפילה מכיתה ז' למרוץ ועוד. בדרך זו אנו מנסים לומר יישר כוח למשקיענים בתפילה.

 

האקטון | תחרות של 25 שעות של עשייה ויצירה במחשבים
 
מטרת התחרות הינה למצוא פתרונות לילדים אוטיסטים ביחד עם עמותת אקדם. תלמידי הישיבה זכו במקום הראשון. ברכות ותודה לרונית המורה המדהימה המלווה את הפרוייקט.

 

משנכנס אדר מרבין בשמחה
 
פתחנו את ראש חודש אדר בתפילה שמחה ישיבתית, הרקדה  מדהימה בהובלת השמיניסטים בבית המדרש שקושט. זה מה שחוו הבנים היום בישיבה ולקינוח הרקדה. כל הכבוד לשמיניסטים ולרבנים על ההפקה.

 

 
 

 

יום שכולו תורה
 
יופ שכולו תורה לשביעית ושמינית התקיים בהקשר לחודש אדר ביום שלישי בבוקר.

 

נוער נתיב האבות
 
נוער נתיב האבות העביר שיחה לשכבות ט' ו-י' כדי שהבנים ידעו מה קורה ויהיו מעורבים.

 

גדנ"ע בערבית
 
הגדנ"ע התקיימה עם המורה יחיאל ותלמידים מצטיינים מהישיבה. בנוסף התקיים השבוע אולימפידע בפיסיקה בישיבה.

 

 

ערב טד
 
בשבוע שעבר התקיים ערב מדהים, ערב טד תערוכות של העתודה ושיעורים קצרים ומיוחדים על ידי ההורים והתלמידים בנושאים מדעיים. היה מרתק ומיוחד. תודה לצבי על ההפקה.

 

 

אירועי פורים
 
מצורף בזאת פלייר מהנעשה בימים אילו. פלייר הגיבושון של כיתות ז' נדחה מראשון ושני הקרוב כנראה לרביעי וחמישי בעקבות גשמי ברכה. בע"ה כיתות ט' עד יב' יוצאים לשבת מרחבעם.

 

שבת שטח במרחבעם
 
יוצאים לשבת שטח במרחבעם, (מאהל בדואי ליד שדה בוקר) לכל החטיבה העליונה בהובלת השמיניסטים. יוצאים ב 13:00 מהישיבה, יהיה שמח.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus