פרשת תזריע | מצורע תשע"ח
בס"ד
 
הצרעת היא סתם פצעים לא נעימים ולא יפים בעור או בשער האדם. אולם התורה מבקשת מהאדם לראות להתבונן להבין כי לפצעים הגופניים הללו יש סיבות רוחניות. הכהן יפסוק אם האדם יקרא לו לבא ולבדוק. משנבדקו ונמצאו הפצעים האדם נדרש להטות את לבבו לנקות את מעשיו, לצאת אל מחוץ למחנה ולמצוא את הדרך לחזור אחרת אל החיים. בקיצור לעבור שינוי. מה שמתחיל בראיה צריך להסתיים בשינוי בחיים.

 

השואה שפקדה את עמינו לפני 70 שנה חייבה אותנו לראות את המציאות ולנסות להפיק לקחים . עם ישראל למד ממה שראה כי יש צורך להקים מדינה יהודית בארץ ישראל. אנו צועדים כל שנה באותו מתווה ב"עשרת ימי התשועה". מיום השואה דרך יום הזיכרון בואך יום העצמאות ה70 למדינת ישראל. למדנו משהו מהעבר והיום אנו חיים אחרת. זהו תמצית החיים היכולת לקחת עוצמות מהעבר גם מעבר טרגי ולתרגם את העבר לדרך חיים שונה.
 
הודעה משמחת: השבוע נתבשרנו כי מתוך מאות מוסדות מכל המגזרים זכתה הישיבה בפרס חינוך ארצי. זוהי תעודת ההוקרה הגבוהה ביותר שניתן לקבל ממשרד החינוך ואנו מאוד גאים על כך. 
את הפרס קיבלה הישיבה בזכות הצוות המדהים, הורים מפרגנים ותומכים, עירייה שמגבה ועוזרת ומרכז יב"ע שדוחף, מדרבן ועוזר רבות. במיוחד. החתנים האמתיים הם התלמידים המקסימים שביחד מגיעים למצוינות לימודית, ערכית ותורנית, מתוך הכלת השונות ודיבוק חברים את כל הפרמטרים הללו בדקה לעומק וועדת הפרס ובחרה בנו. בכל שלב שעלינו ציינו כי בישיבה ישנה איזה שהיא אווירה של שמחה מיוחדת שקשה לתאר במילים.
  
בברכת שבת שלום,
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

מוקירים את צוות הישיבה

 

 

ביום שלישי הגיעו לישיבה אלחנן גלאט, מנכ"ל רשת בני עקיבא, ביחד עם הרב פלטי גרנוט - מנהל מרחב. הם אספו את כל הצוות הודו להם ונתנו לכל אחד  ואחת וורד אדום ושי הוקרה. היה מאוד מרגש ומעצים. 

 

 

מוקירים את ההורים והתלמידים
 
תודה לכל ההורים והתלמידים שבערב שיקוף והעצמה נתנו לכולנו טפיחה וכוח להמשיך את העשייה ביתר שאת. יהי רצון שנזכה להמשיך לעלות מעלה מעלה ויהי נעם ה' על מעשה ידינו. 

 

כתבו עלינו
 

 

עשרת ימי תשועה
 
ביום שלישי קיימנו לאחר התפילה טקס לפתיחת "עשרת ימי התשועה", דרך יום השואה, יום הזיכרון ועד יום העצמאות. בימים אילו מתקיימת פעילות ענפה הקשורה הכרזת העצמאות מזוויות שונות. השיא יהיה שיחזור הכרזת העצמאות ההיא ברוב עם ובהשתתפות ראש העיר ביום שלישי הבא.  

 

 
 

 

סיכום מסע
 
ביום רביעי התקיים ערב סיכום המסע לחיים בפולין עם שכבת יא' ההורים והצוות. התרגשנו מאוד לשמוע את הבנים הם דיברו מקסים ונראה כי אכן המסע היה להם מאוד משמעותי

 

 

 

בשבוע הבא:

 

יום הזיכרון
 
ביום שלשי יתקיים טקס הכרזת המדינה.
ביום רביעי יום הזיכרון:
  • שכבות ז'– ט' לומדות בישיבה ומקיימות טקס מיוחד בהובלת הרב משה וצוות היסטוריה, עידית וחיה. 
  • שכבת י' יוצאת בעקבות לוחמים ומסיימת בבית העלמין במודיעין.
  • שכבת יא' יוצאת לסיור טקס בהר הזייתים.
  • שכבת יב' יוצא לסיור לילי – ערב קודם בהר הרצל.
הלימודים יסתיימו בשעה 12:00.

 

 

יום העצמאות
 
השמחה הגדולה ביום רביעי בלילה ליל יום העצמאות ה70 למדינת ישראל.  בשעה 19:40 תפילה מיוחדת ומרוממת ישיבתית עם הלל והרבה שמחה בישיבה. משם ריקוד דגלים אל הבמה באולפנה. חשוב לנו שכל הבנים יגיעו לחוויה הזו. גם אתם מוזמנים.

 

חדש ביב"ע: צליחת הכנרת לגברים וגיוס משאבים לישיבות ההסדר
 
בוודאי שמעתם על צליחת הכנרת הראשונה לגברים שמארגן מרכז ישיבות בני עקיבא למען ישיבות ההסדר שלנו ביום שישי יב' אייר, שבוע לאחר יום העצמאות. מדובר בכסף שילך לפרויקטים החברתיים הנפלאים של הישיבות ולהגדלת התורה. שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בישיבת עכו, בניית המנהיגות הרוחנית של בני העדה האתיופית בישיבת אור עציון ובמכינת אור מאופיר, קליטת בני המנשה בישיבות מעלות ונצרת עלית, בית חם לחיילים בודדים בישיבת נווה דקלים ויש עוד ישיבות (הכותל, הגולן, חולון, שדמות נריה, מכינת עז שלמה, מכינת אורות מכינת ידידיה... אבל את הכיוון הבנתם-חשוב!!).
 
אני נרשמתי ואני בעזרת ה' עומד לצלוח את הכנרת - עכשיו אני קורא לכם להצטרף אלי אל נבחרת ישיבת בני עקיבא מודיעין!
 
הורים, בוגרים ותלמידים יקרים, מי מכם שמוכן להצטרף לאתגר, להירשם, לעזור בגיוס הכספים מוזמן להירשם בלינק המצורף.
 
אגב, אפשר לבחור את אורך המשחה:1 ק"מ- 2/3 ואפילו 4 קילומטרים לאלה שמסוגלים לשחות ברצף כשעתיים (סירות מלוות אותנו למי שצריך לנוח מעט) וכל צולח לוקח על עצמו לגייס תרומות של 1200 ש"ח לפחות למען הצליחה. 
 
דבר אחרון, האירוע הוא לא אירוע ישיבתי אלא אירוע ספורט שמופק על ידי אחת החברות המובילות בארץ בתחום הספורט- שוונג- ומופק באופן מקצועי ביותר עבור מרכז ישיבות בני עקיבא. כל אחד שנרשם, נרשם באופן עצמאי אבל יחד נקים את נבחרת השחיה של ישיבת בני עקיבא מודיעין. מצורף סרטון קצר - שווה צפייה

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus