מידעון פרשת קרח תשע"ח
בס"ד
 
תמיד להסתכל קדימה ולחלום על המחר:
 
 
שינויי אקלים ומצוקת רעב במרכז אסיה הניע מאות אלפי "הונים" לצאת למסע אל הלא נודע אל התרבויות המאורגנות באירופה ובאסיה. "נדידת העמים" חסרי תקווה מתוך ייאוש הביא לנפילת האימפריה הרומית המערבית הגדולה ולשינוי תרבותי גדול. אדם מטבעו הוא אופטימי, כאשר יש לו אופק ושאיפות הוא רוצה ללכת בתלם ולהתקדם ולהגשים את חלומותיו. אולם כאשר התקווה מתחלפת בייאוש מסוגל האדם לעשות דברים קיצוניים שהם נוגדים את ההיגיון.

 

הפרשנים מנסים להבין כיצד הצליח קורח לקרא תיגר על מנהיגותו של משה? 
כיצד הצליח קורח להביא את כל העם לצאת אל מול האדם: שקרע את הים, שהביא את עשרת המכות, שהוריד את המן,  שפניו קרנו מאור השכינה וששהה במחיצתו של ה' 120 יום ללא אכילה ושתיה. 
 
התשובה לתמיהה הזו מגולמת במילה אחת הייאוש. כאשר בפרשה הקודמת נגזרה הגזרה על דור יוצאי מצרים למות במדבר בעקבות חטא המרגלים, לא היה להם בשביל מה לחיות. בשביל מה לקום בבוקר? אין תקווה להגיע אל המנוחה ואל הנחלה וחיים רק כדי למות במדבר. באווירת נכאים כזו הכל אפשרי. את המצב מנצל קורח כדי להפנות את הייאוש אל מול המנהיג הענק משה וכמעט מצליח.
 
 
 פרס חינוך ארצי
 
השבוע זכתה הישיבה בפרס החינוך הארצי בטקס מרשים ומרגש בנוכחות שר החינוך ובחירי המשרד ובהשתתפות הצוות המוביל של העירייה ושל מרכז ישיבות בנ"ע. מעבר לנתוני המצוינות הבאים לידי ביטוי בהישגים הדגישו הבקרים את היכולת של הישיבה ליצור ולהתחדש וחלום אל אופקים חדשים. אנו תפילה שנזכה להתחדש ולדייק עוד יותר את העשייה הגדולה ושיהיה נעם ה' על מעשה ידינו.
זו הזדמנות להכיר טובה גדולה לעריית מודיעין ולעומד בראשה מר חיים ביבס על כל התמיכה והעזרה לאורך כל הדרך ולמחלקת החינוך שדחפה אותנו. תודה מיוחדת למרכז ישיבות בני עקיבא שמלווים, תומכים ועוזרים לנו להגשים חלומות מתוך שותפות אמתית ומתוך רוח גדולה.
תודה להורים ובמיוחד לוועד ההורים ולעומד בראשו מר שרגא אבני שנתונים את הגב, את העצה, את הפרגון כדי שנוכל ביחד לצעוד קדימה ללא לאות. 
הפרס שהוא תעודת הערכה הכי גבוהה של משרד החינוך ניתן בראש ובראשונה לצוות המסור והמקסים ולתלמידים הבנים שלכם שהרבה ממה שקיים במקום הוא פרי יצירתם המקורית ושבזכותם הישיבה שלנו היא בית שמח של עשייה גדולה.

 

 
 

 

 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

מקום שני ברובוטיקה בתחרות העולמית

 

 
 

 

נבחרת הרובוטיקה של החט"ב ( תלמידים משכבה ח' ו-ט') חזרה מהתחרות הבין לאומית שהתקיימה באסטוניה כאשר היא זכתה במקום השני בתכנות. הבנים הביאו הרבה כבוד וקידוש ה' לישיבה ולמדינת ישראל.
תודה לרב ארז מנהל המשלחת, למורה דוד, להורים שתמכו וליוו היה מסע מיוחד ומשמעותי. הם נחתו לפנות בוקר  ביום שני וזכו לקבלת פנים חמה מההורים ומהישיבה. וביום שלישי לחיבוק מכל משפחת הישיבה.

 

גיבושון של"ח
 
תלמידי שכבה ט' יצאו השבוע לגיחה בת יומיים ולינה בנאות קדומים. הבנים ניווטו, בנו מיטות, אוהלים ונדנדות מקרשים ובישלו לבד את האוכל בערב. המחנכים הוסיפו את התבלין המיוחד שלהם. ברוך ה' היה מסע מוצלח ומגבש.

 

ערב אמהות ובנים – הכנה לחופש הגדול
 
שכבת ח' ערכה ערב מיוחד לאמהות ובנים, ערב שהיה משולב בו פעילות בכיתה וחוברת מיוחדת לחשיבה על ההכנה לחופש הגדול. הערב לווה בדיאלוג מפרה וכולם מאוד נהנו והרגישו שהם יוצאים עם מטען כלים לעבור את החופש בעוצמה.
יישר כוח למחנכים שמסיימים שנתיים אינטנסיביות: לרב פישר, לרב חן, לרב קורנינסקי, לרב כורסיה ולרב ארנון מנהל השכבה. תודה לרב ארז מנהל החטיבה וליועצת אביבה על כל הארגון וההובלה במשך כל השנתיים.

 

 

שבתות שכבתיות
 
כיתות רבות עורכות שבתות כיתתיות בשבועות אלו. השבת ערך הרב טבצ'ניק – שכבת ט' שבת מיוחדת ביישוב ברוכין היה קסום. השבת יהיו עוד 5 שבתות כיתתיות יישר כוח למחנכים ותודה ענקית גם לברוריה ולאיריס על העזרה לקראת השבת.

 

 

הודעות ועדכונים

 

לקראת שבוע הבא
 
את השבוע האחרון אנו רוצים לסיים בעוצמה:
  • חטיבת הלב תערוך מישמר של לימוד לקראת הבגרות במחשבת ישראל ביום שני. ביום ראשון יום מיוחד לקראת החופש הגדול.
  • חטיבת הלב עוברת מבחן ראש הישיבה בגמרא על ידי ועל ידי הרב ארז ויום הכנה לקראת החופש הגדול.
  • שכבת יא' יוצאת ביום שני ולשלישי ליומיים מקוצרים של סיכום שנה וכיף בצפון.
  • שכבת יב' ביום ראשון עורכת ערב סיום שנה מיוחד באתר בלטרון. ערב שכולו דיאלוג בין דורי מיוחד עם פנסים ומשימות. שיהיה בהצלחה.
  • ביום רביעי הלימודים יסתיימו בשעה 12:30.
  • אנחנו בשלבים אחרונים של בניית אתר מיוחד שיכלול את כל ספרי הלימוד. הקישור וההסבר ישלח בתחילת שבוע הבא. 

 

תורה גם בחופש

 

מצ"ב פרויקטים של לימוד תורה ותפילות לקראת החופש הגדול. כל אחד יכול למצוא מסגרת ללמוד תורה ולהתעצם. אנחנו נצ'פר את המתמידים בתחילת שנה"ל הבאה. חשוב מאוד שהבנים יישארו מחוברים אל הקודש כל הזמן.

 

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני:yeshivamodiin@gmail.com
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus