יוני 2018, גליון מס' 29
בקנדה, האגודה הנודעת למניעת התעללות בבעלי חיים – SPCA – בסניף המקומי הפועל בקולומביה הבריטית, פתחה בתכנית מרשימה וחשובה ביותר, המרכזת עבור הציבור והקהל הרחב את החברות ובעלי המקצוע הנוקטים בשיטות הומניות להרחקה יעילה של חיות בר משטחים בהם נמצאים בני אדם. סקירה של התכנית, שבהחלט יש לנו המון מה ללמוד ממנה, גם בארץ.

 

 

מזג האוויר ההפכפך הביא עמו כצפוי להתפרצויות גדולות של מזיקי הקיץ. הציבור במצוקה עקב גל עקיצות היתושים, פלישת הנמלים והתיקנים לבתים וקורא כמובן לעזרת המדבירים, אך נראה שמי שנמצא הפעם במצוקה קשה יותר הם דווקא המדבירים עצמם ובעיקר חברות ההדברה הגדולות והותיקות בשוק. האם מדובר במשבר זמני או תופעה שתביא עמה לפיטורי עובדים וסגירת חברות?

 

 

בעולם ההדברה, רעל מוגדר ככל חומר (מלאכותי, או טבעי) שכמות קטנה ממנו עלולה לפגוע בבעלי חיים, או צמחים לאחר שנספג ברקמה שלהם. הרעלה מוגדרת כהשפעות המזיקות של רעלן, כולל כל מחלה שנגרמת על-ידי ההשפעות הרעילות של חומר.
בכתבה הבאה נציג את תמונת המצב בישראל של הרעלות מחומרי הדברה – המקור שלהן, המאפיינים והמגמות, כמו גם דרכים להפחתה משמעותית של היקף ההרעלות מחומרי הדברה בכלל ומהרעלה תברואית בפרט.

 

 

באירוע שהתקיים במשרדי חברת אדמה, השתתפו 300 אורחים מ 15 מדינות שונות, אשר באו לשמוע על ההיסטוריה של החברה, סיפור ההצלחה הבינלאומי והפיתוחים החדשים באגטק ."אדמה" עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק חומרים להגנת הצומח והדברה כמו גם כימיקלים לתעשיות שונות.

 

מגוון ארגזים איכותיים -
לאחסון חומרי הדברה בצורה בטוחה
  • מארז אטום לחלוטין תקן IP-67
  • חזק, קל משקל, עמיד ביותר לאורך שנים
  • אפשרות לגלגלים וידית גרירה מובנים
  • אפשרות נעילה
  • מגוון גדלים
 
הפתרון האידאלי לאחסון ושינוע חומרי הדברה.

 

 

הפסוקאים לא מעבירים מחלות ולא גורמים נזק לבני האדם. למה, אם כן, הם נכנסים לקטגוריה של המזיקים בצד האפל? בגלל הפגיעה האסתטית בבית, ולא פחות מזה – בגלל הקושי להיפטר מהם והכמות האדירה שלהם, אשר יכולה לגרום לאנשים להרגיש שהם מאבדים את שלוותם ושפיותם מהמגפה כאשר היא תוקפת את סביבת המגורים או החיים שלהם.

 

קוטיקולה – מגזין ההדברה הישראלי מביא לקהל קוראיו מידע עדכני, מקצועי  וחדשני על הנעשה בתחום הדברת המזיקים בארץ ובעולם. זהו המגזין היחידי העוסק באופן ממוקד בתחום ההדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה בישראל.
הניוזלטר שלנו מופץ מדי חודש לאלפי מכותבים העוסקים או מתענינים בתחום ההדברה, מבניהם: חברות הדברה, יצרנים, יועצים, אנשי מפתח ברשויות מקומיות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות, משרד הבריאות, חוקרים וסטודנטים באקדמיה.
מלבד חשיפת מוצרים לקהל קוראים מקצועי ומגוון, לכתב העת ערך מוסף בפרסום תוכן  משלים, מעשיר וממוקד!
ניתן לרכוש מודעות פרסום קבועות או מתחלפות באתר ובמגזין הדיגיטאלי.

 

יצאתם לנפוש בבית מלון וקמתם בבוקר נפוחים מעקיצות? מעצבן! אחד הדברים הפחות נעימים הוא להתעורר ולגלות שנעקצתם מפשפשי מיטה. מלבד עוגמת הנפש והתסכול אתם עלולים לקחת את המפגע אתכם הביתה. אז מה עושים במקרה כזה? כיצד לפעול? כל ההמלצות לפניכם.

 

 

הדברה בבית ע"י מדביר לא מורשה עלולה לגרום להרעלה. המשרד להגנת הסביבה פשט על חנויות ומצא כיצד החומרים המסוכנים, האסורים, נמכרים ללא כל בעיה. כיצד תדעו האם המדביר שהזמנתם מורשה? וגם תזכורת על אסון ההדברה בירושלים.
 
מתוך "הכל כלול" 27/05/18 ערוץ 10

 

שני עדכונים חשובים בנוגע לפיקוח ואכיפה של הדברה לא חוקית: פסק דין שהוגש נגד 4 עוסקים בהדברה בגין סעיפים רבים של פעילות לכאורה בניגוד לחוקים ולתקנות בתחום, וכן מבצע אכיפה במחוז צפון אשר נערך במהלך חודש אפריל ובמסגרתו נמצאה כמות גדולה של חומרי הדברה אשר הוחזקו בצורה לא חוקית. צעדים נגד בעל העסק ננקטו גם במקרה זה.

 

קוטיקולה, כתב עת להדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה, שם לו למטרה לקדם את תחום הדברת המזיקים בישראל, לספק ידע ומידע וליצור שיח בין קהל המדבירים, יצרנים, צרכני ההדברה, בעלי תפקידים ברשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, חוקרים, סטודנטים ובעלי ענין.

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus