גחליליות יוני 2018
הרצאה וסרט בהנחיית עידית פרי, אולם מזרע

 

שתי הפולניות האהובות שלי
יום שישי 1.6 בשעה 10:00
יום שני 4.6 בשעה 19:30

אולם מופעים קיבוץ מזרע
 
טלי יוצאת למסע אינטימי בלודז' דרך שתי מערכות יחסים משמעותיות בחייה. האחת עם סבתה המנוחה, ילידת העיר וניצולת שואה. השניה עם בת-זוגה, ממוצא פולני-גרמני, המתלוה אליה למסע שורשים וחיפוש אחר זהות והיסטוריה משפחתית. קולה של סבתא וזכרונותיה, אשר הוקלטו בימי חייה מלווים אותן במסען אחר מקומות שחלקם אף חדלו מלהתקיים.

 

"מפטר עד פוטין" - חויות ממוסקבה וסנט פטרסבורג

 

איך לא באתם איתנו?
נחתנו בערב מואר ובהיר ב
סנט פטרסבורג. במאי-יוני השמש מתמרדת וממאנת לשקוע, התושבים המקומיים מתעוררים משנת החורף הקפוא, הם והדובים.
את פניהם מקבל הלילך הפורח בשלל צבעים ומודיע על בוא הקיץ. נדמה כי הקיץ כאן הוא החג הכי משמעותי. כבר בדרכנו למלון, בין עצי הלילך, על דשאים ירוקים ורוויים, פגשנו את מבשרי הקיץ שוכבים על גבם בתחתונים וחזיות מתמכרים לשמים הזורחים מעליהם ומחזקים עצמם בוודקה מקומית.

 

פטר הגדול נישא לגובה של שני מטר וארבעה סנטימטר, ואם מוסיפים את האגו בסנטימטרים זה לפחות פי שניים. אמנם איש צנוע היה, גר בדירה קטנטונת בת שמונה חדרים, אך את צניעותו השאיר בביתו, נלחם בשבדים, בפינים, כבש את שטחי העיר, הקים נמל ובצניעותו הרבה בנה אותה במחיר חייהם של 30,000 בני אדם שנהרגו בעבודות הבנייה. פטר הגדול זכה בקיסרות לאחר שנפטר מאחיו למחצה, שלח את אשתו למנזר, התחתן עם קטרינה הראשונה אהובתו ונולדה יליזבתה.

 

הבוקר יצאנו להתבודד ב הרמיטאז'.
ככה זה אצל קיסרים וצאריות, כשיש צרות מחפשים מקום שקט להתבודד בו. כך מצאנו עצמנו בארמון ענק, מוזהב מכל עבריו, והמילה בידוד התייחסה כנראה לחומר הבידוד שנטמן בקירותיו.
הכניסה לכאן דומה במעט למסעה של עליזה בארץ הפלאות. קשה להאמין שידי אדם יצרו את היופי הזה בציור, פיסול, ארכיטקטורה. ציורי שמן בני מאות שנים, פרוטרטים של כל גיבורי מלחמת נפוליאון, רהיטי שיש שיובא מכל העולם, ולא במוביליות של ימינו. 
עצמתי עיניים וחלמתי על צעדיה, המתופפים על רצפת העץ, של יקתרינה השנייה, בעוד שרביטה מורה לערוף את מתנגדיה, מחממת היא את חמוקיה בזרועות גנרל מזדמן ומענגת עצמה בכל אוצרות הזהב, השיש ואבני המרגליות למיניהן, והכל כמובן למען רוסיה. כשהרהרה במעשיה, פתחה חלון אל הגנים המטופחים, אל נהר הניבה, אל האופק בו נראית מרחוק פריחת הלילך.
 

 

מוסקבה עיר האקסטרים - הכל בענק, הכל בצבע, העוצמות ההיסטוריות, הכבישים הרחבים, בנייני הענק, צריחי הקרמלין, נהר מוסקבה המעוטר בשבע אחיות, כל אלה קיבלו את פנינו.
הנשימה נעצרת, קשה להכיל.
בתוך כל המונומנטים האדירים קומתו של האדם הפשוט מצטמצמת ומטשטשת.
ואכן זוהי רוסיה, המעצמה הגדולה בעולם בדרכה שלה. שליטיה המגלומנים לא חסכו דבר, רק קיצצו מעט מקומתם של האנשים הפשוטים, שעדיין שרים שירי הלל למולדת.
מרגש לעמוד על אבני המדרכת של הכיכר האדומה, היכן שצעד לנין, היכן שסטאלין השיט את הטנקים במצעדי ניצחון והיכן שפוטין עומד כמנצח על במה ומתזמן את הקולות על גחמותיו שאין לדעתן מראש.
שומעים כאן את פעמי ההיסטוריה, וזאת על רקע מקדשי קניות עכשוויים, לילך שפורח גם כאן, ונהרות של תיירים שעינם לא שובעת את הטעמים, הריחות והמראות.

 

"דרומה מרומא", אוגוסט-ספטמבר 2018

 

זוהי הזמנה מיוחדת לעוף עם דומניקו מודוניו, להאזין לפברוטי, לחצות את האפנינים האיטלקים, לשוט במימיו הכחולים של הים האדריאטי, לבקר בקיבוצי ההכשרה וספינות המעפילים לחופו של הים היוני, לראות את פומפיי ולמות.
זוהי הזמנה מיוחדת לגלות יחד עם דום מאוריציו את עולם המנזר והכנסייה, לשמוע על היחס ליהודים.
זוהי הזמנה מיוחדת לבקר את הנשים היהודיות בסן ניקנדרו ולטעום ממאפה ידיהן.
ז והי הזמנה מיוחדת לבקר במלון בו נאסר מוסוליני ולראות את מיטתו שכבר התקררה בינתיים, וזאת אף על פי הנשים הרבות שנהגו לחמם אותה.
זוהי הזמנה מיוחדת להעפיל לאנה קפרי, לשטוף את העיניים ביופי הזה העוצר נשימה, להיכנס לעיר המערות, לבקר במנזרים החצובים בסלע, לחלוף על פני עצי הזית,לטעום את השמן במסריות, לבקר באסכולי פיצ'נו.
זוהי הזמנה מיוחדת לסיור לימודי מרתק, הנע בין פרקי ההיסטוריה, בין גלי הים ובין סוגי הפסטות.
 
מוזמנים לסיור מעמיק בדרום איטליה, משופע במפגשים עם מקומיים, בלימוד והנאה גם יחד.
הסיור יוצא בין התאריכים 26.8-6.9.18.
נותרו עוד מספר מקומות וברצוני לסגור את הקבוצה.
 
לפרטים והרשמה: ניתן ליצור קשר עם שלומית דרורי
054-6699431 [email protected]
ולהרשם באתר האינטרנט של "גחליליות" http://www.gachliliot.co.il/ (טופס ההרשמה האינטרנטי נמצא בצד ימין בעמוד הבית)
להתראות,
עידית

 

סיורי גחליליות - קיץ 2018

 

טיול נשים לויטנאם ספטמבר 2018 בהדרכת עידית פרי

 

נשארו מקומות אחרונים 
 
בין החוף ליבשה, בין הצוקים הירוקים, המים הכחולים, הכבישים הסואנים, השווקים ההומים והאוכלוסייה הצבועה באלף גוונים, נפגוש את פרקי ההיסטוריה הדרמטיים של המדינה המיוחדת הזו, נכיר את התרבות השבטית המגוונת, אורחות המשפחה, מעמד הנשים, היחס לשלטון והמבט המיוחד בו הם מתבוננים על העולם הסובב אותם. נשתכר מהריחות ונתענג על הטעמים.
 
טיול חוויה אחר, מרתק, עשיר בתכנים!
עולם מופלא, מלא סודות. בואו לגלות ...
 
לפרטים והרשמה: שלומית דרורי 054-6699431 [email protected]

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus