יולי 2018, גליון מס' 30
הקרציות הן מבין החשובות והמעניינות שבמזיקים התברואיים. מאמר זה מתמקד בקרצית הכלב כנציגת הקרציות הקשות וסוקר את מאפייניה הביולוגיים, ההתנהגותיים, זיקתה לחיות הבית, לחיות המשק ולאדם. במאמר עקרונות מנחים לדרכי הטיפול ונתונים מעניינים וייחודיים נוספים. כדאי לכם לקרא.  

 

 

 

פרעוש החתול הוא הפרעוש הנפוץ ביותר הנטפל לבעלי חיים ולאדם. מלבד עקיצותיו הקשות הוא גם מעביר מחלות. הטיפול משלב הדברה וטרינרית על גבי בעלי החיים והדברה תברואית סביבתית. הכרת הביולוגיה והמאפיינים ההתנהגותיים של הפרעושים חיונית למיגור התופעה.

 

 

בעקבות השאיפה של ארגון המדבירים לשפר את איכות ההדברה בישראל ולפעול נגד זילות המחירים בענף, נערך לאחרונה סקר מחירים בקרב מדבירי ישראל. בעקבותיו פורסם מחירון ההדברה המומלץ ללקוחות פרטיים.

 

 

משק חי, כמו רפתות חלב ואורוות, מכיל תנאים המזמנים אוכלוסיות גדולות של זבובים. המינים הנפוצים ביותר של זבובים בתנאים אלו הם זבוב הבית (Musca Domestica) וזבוב השוקיים (Stomoxys Calcitrans).

 

מגוון ארגזים איכותיים -
לאחסון חומרי הדברה בצורה בטוחה
  • מארז אטום לחלוטין תקן IP-67
  • חזק, קל משקל, עמיד ביותר לאורך שנים
  • אפשרות לגלגלים וידית גרירה מובנים
  • אפשרות נעילה
  • מגוון גדלים
 
הפתרון האידאלי לאחסון ושינוע חומרי הדברה.

 

 

קוטיקולה – מגזין ההדברה הישראלי מביא לקהל קוראיו מידע עדכני, מקצועי  וחדשני על הנעשה בתחום הדברת המזיקים בארץ ובעולם. זהו המגזין היחידי העוסק באופן ממוקד בתחום ההדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה בישראל.
הניוזלטר שלנו מופץ מדי חודש לאלפי מכותבים העוסקים או מתענינים בתחום ההדברה, מבניהם: חברות הדברה, יצרנים, יועצים, אנשי מפתח ברשויות מקומיות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות, משרד הבריאות, חוקרים וסטודנטים באקדמיה.
מלבד חשיפת מוצרים לקהל קוראים מקצועי ומגוון, לכתב העת ערך מוסף בפרסום תוכן  משלים, מעשיר וממוקד!
ניתן לרכוש מודעות פרסום קבועות או מתחלפות באתר ובמגזין הדיגיטאלי.

 

העיסוק בהדברה מורכב ומסוכן ולכן חשוב שהעוסקים במקצוע יהיו מורשים ומוכשרים. “חוק המדבירים” קבע הסדרה חדשה, מקיפה ומודרנית לעיסוק בהדברה. עו”ד רן סלבצקי מהלשכה המשפטית של המשרד להגנת הסביבה מפרט מה חשוב לברר לפני שמזמינים מדביר לבנין המגורים.

 

 

קוטיקולה, כתב עת להדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה, שם לו למטרה לקדם את תחום הדברת המזיקים בישראל, לספק ידע ומידע וליצור שיח בין קהל המדבירים, יצרנים, צרכני ההדברה, בעלי תפקידים ברשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, חוקרים, סטודנטים ובעלי ענין.

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus