אוגוסט 2018, גליון מס' 31
נמלת האש הקטנה. גודל: 1.5 מ"מ. מקננת בחריצים, סדקים, תחת אבנים. פעילה לאורך טפטפות, קירות, סביב גזעי עצים. מטפחת כנימות.

בתמונה נמלת האש הקטנה וכנימה קמחית.
 
צלם: ליאור הרשקוביץ

 

 

 

הגורמים להתפרצותו המחודשת של פשפש המיטה. מדוע כל כך קשה לנו עם נוכחתו? מה בכל זאת ניתן לעשות? והצצה נדירה לחיי המין של הפשפשים.

 

לרשויות המקומיות תפקיד חשוב בשמירה על החיים שלנו, על בריאותנו. מבין תפקידיה הרבים של הרשות המקומית נדחק לשוליים לעיתים קרובות ומוזנח נושא הטיפול במזיקים. האם נמלת האש הגיעה לגינה הציבורית בשכונה שלכם? העירייה טיפלה בחדקוניות שבעצי הדקל בשדרה? מישהו בודק את תעלות הניקוז? הבחירות לרשויות המקומיות בפתח...  שמים את איכות החיים ובריאות הציבור על סדר היום.

 

 

בהמשך לסדרת ימי העיון המוצלחים שנערכו בחורף האחרון מפרסם ארגון מדבירי מזיקים בישראל תכנית ימי עיון לשנים 2019-2020. על הפרק: יונים, תמחור, מינים פולשים, עשבים ועוד… רפי חפץ, יו”ר ועדת הכשרות אופטימי.

 

 

רוב הרשויות המקומיות אינן באמת מטפלות ביתושים!
אני קובע זאת מתוך ניסיון של 15 שנה בעבודה מול רשויות מקומיות, המשרד להגנת הסביבה והרבה מאוד אזרחים עקוצים. טיפול ביתושים הוא הרבה מעבר לפרסום מודעה ספורדית בעיתון המודיעה לתושבים שהקיץ הגיע ויש לדאוג לייבוש גגות ובדיקת מרתפים. הפעלת קבלן הדברה אשר מבצע בנוסף לעשרות פעולות הדברה אחרות גם הדברת יתושים היא שום דבר אחר פרט ל- כסת”ח. התמודדות אמיתית עם יתושים מצריכה הפעלת מערך שלם ודורשת כח אדם, תקציבים ותמיכה פוליטית. אם כל זה לא קיים, אין טעם בכלל להתחיל.
 

 

מגוון ארגזים איכותיים -
לאחסון חומרי הדברה בצורה בטוחה
  • מארז אטום לחלוטין תקן IP-67
  • חזק, קל משקל, עמיד ביותר לאורך שנים
  • אפשרות לגלגלים וידית גרירה מובנים
  • אפשרות נעילה
  • מגוון גדלים
 
הפתרון האידאלי לאחסון ושינוע חומרי הדברה.

 

 

קוטיקולה – מגזין ההדברה הישראלי מביא לקהל קוראיו מידע עדכני, מקצועי  וחדשני על הנעשה בתחום הדברת המזיקים בארץ ובעולם. זהו המגזין היחידי העוסק באופן ממוקד בתחום ההדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה בישראל.
הניוזלטר שלנו מופץ מדי חודש לאלפי מכותבים העוסקים או מתענינים בתחום ההדברה, מבניהם: חברות הדברה, יצרנים, יועצים, אנשי מפתח ברשויות מקומיות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות, משרד הבריאות, חוקרים וסטודנטים באקדמיה.
מלבד חשיפת מוצרים לקהל קוראים מקצועי ומגוון, לכתב העת ערך מוסף בפרסום תוכן  משלים, מעשיר וממוקד!
ניתן לרכוש מודעות פרסום קבועות או מתחלפות באתר ובמגזין הדיגיטאלי.

 

1. קנס בסך 10,000 ₪ (במקום 7,500 ₪);
2. ארבעה חודשי מאסר על תנאי על כל העבירות בהן הורשע (במקום רק על חלק);
3. צו של"צ בהיקף של 200 שעות (במקום  150 שעות);
4. צו סגירה והרחקה גורף למשך 5 שנים (במקום איסור עיסוק ללא רישיון).

 

 

קוטיקולה, כתב עת להדברה, בריאות הציבור ואיכות הסביבה, שם לו למטרה לקדם את תחום הדברת המזיקים בישראל, לספק ידע ומידע וליצור שיח בין קהל המדבירים, יצרנים, צרכני ההדברה, בעלי תפקידים ברשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, חוקרים, סטודנטים ובעלי ענין.

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus