ניוזלטר מס' 33 - ו' באב תשע"ח, 18 ביולי 2018
דבר יו"ר האיגוד, חיים נוגלבלט

 

חברים יקרים שלום רב,
לפניכם ניוזלטר מס' 33 של איגוד הקב"טים ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות, ובו חדשות ועדכונים מקצועיים.  
 
אנו נמצאים בתקופה רוויה באתגרים. הנושא ''החם'' תרתי משמע אלו כמובן בלוני ועפיפוני התבערה אשר מבעירים את יישובי עוטף עזה בדרום הארץ ומכלים בדרכם את הטבע הכה יקר של ארצנו. בהזדמנות זו
אני מבקש לשלוח חיזוק גדול לחבריי הקב''טים והרבש''צים אשר מבצעים עבודת קודש יחד עם גורמי הביטחון וההצלה, תוך קפיצה ממוקד למוקד בניסיון לצמצם ככל הניתן את הנזק לתושבים, לסביבה ולטבע, לבעלי החיים וכן לשדות החקלאיים ולרכוש. 
 
 
ב-8 ביולי 2018 התקיימה ישיבת הנהלת האיגוד משותפת על חברי צוות ההיגוי לשיפור מעמדם ותנאי העסקתם של החברים באיגוד. פרוטוקול הישיבה המלא מופיע להלן בהמשך.
 
ברצוני לציין את חבר הנהלת האיגוד, אמנון מססה, מנהל מחלקת הביטחון, הבטיחות והחירום של מועצה מקומית גני תקווה, שבעקבות פנויות של חברים, בדק את נושא תוספת תשלום עבור שעות נוספות בשכר בכירים. 
לפי המפורסם באתר משרד הפנים, בהסכם עבודה של נושא משרה ברשות מקומית סעיף 9א' - יש התייחסות לנושא הנ"ל. הטופס מופיע להלן. 
 
  
באיגוד נמשיך לעשות את מירב המאמצים על מנת להוביל לשיפור מעמדכם תוך חתירה לתכנית רחבת היקף שתוביל לרפורמה אמיתית במעמד הקב''ט במדינת ישראל. אני זוכה לתמיכה בנושא חשוב זה גם בממשלה, בזכות חברי השר וחבר הכנסת, אבי דיכטר. אני מאמין באמונה שלמה כי אנו מתקדמים בכיוון הנכון. כמו שאומרים, יגעת ומצאת – תאמין !
 
 
מגזין "בטחון קהילתי", קיץ 2018 מציג ראיונות מרתקים, ביניהם ראיון עם ראש רח''ל לשעבר ואיש ביטחון בכל רמ''ח איבריו, מר בצלאל טרייבר. הראיון מצורף להלן בהמשך.  
 
 
תשעה באב יצוין ביום ראשון הקרוב. נאחל צום קל ושיבנה בית המקדש במהרה בימנו, אמן.
 
 
בברכת קיץ נעים ובטוח. 
 
שלכם,
 
חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים 
ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות 

 

פרוטוקול ישיבת הנהלת האיגוד מיום 8/7/18
ישיבה משותפת של הנהלת האיגוד וחברי וועדת ההיגוי למעמד קב"טי מוס"ח התקיימה ביום ראשון 8/7/18 בעיריית הרצליה.
 
 
תודה רבה למשתתפים. 
 
 

 

הסכם עבודה לנושא משרה ברשות המקומית
משרד הפנים מפרסם הסכם עבודה לנושא משרה ברשות מקומית ובו התייחסות בסעיף 9א' לנושא תוספת שכר עבור שעות נוספות:
 
"תמורת ביצוע עבודה מעבר לשעות העבודה הרגילות הנהוגות ברשות תשולם לעובד תמורה נוספת בגין שעות אלו לפי האמור בחוק שעות עבודה ומנוחה וזאת לפי דיווח ביצוע בפועל בלבד ולא יותר מ________ שעות נוספות.,"
 
 

 

 

 

 

מה קורה ברשויות

 

תרגיל הדמייה במועצה מקומית מזכרת בתיה
מועצה מקומית מזכרת בתיה תרגלה תרחישי חירום, בתרגול פיקוד העורף לשעת חירום שהתקיים בהשתתפות 50 עובדי המועצה
את התרגיל הוביל מנהל המחלקה לביטחון וחירום ישראל גרינפלד.
 
 
 
התרגיל התקיים במתקן ההדמיה של פיקוד העורף בהשתתפות ראש המועצה מאיר דהן, 50 עובדי המועצה, המתנ"ס ונציגי המתנדבים בהם מפקדי יחידת מנדבי סער (סיוע עצמי בחירום).
 
המתרגלים התמודדו עם תרחישי חירום רבים בהם נדרשה המועצה להתמודד ולתת מענה. המתקן מאפשר להמחיש בצורה טובה תרחישים בהם יש מתקפה מכמה חזיתות. בקרי התרגיל שבחו את העובדים על
תפקודם ואת רמת המוכנות שהפגינה המועצה.
 
התרגיל היווה נקודת שיא לתהליך היערכות והכנות של המועצה לתרחישי מצבי חירום, שכללו בין השאר: רענון נהלים תדריכים, כינוס בעלי תפקידים ועוד.
ראש המועצה מאיר דהן סיכם: "תודה ענקית למתנדבים שלנו שפינו מזמנם ולקחו חלק בתרגיל. נמשיך לפתח את רמת המוכנות שלנו ונתפלל שלא נזדקק לה לעולם".
 
 

 

המועצה המקומית דליית אל כרמל מארחת את מתנדבי זק"א תל אביב
 
בראש חודש אב תשע"ח ערכו עשרות מתנדבי זק"א תל אביב ביקור בכפר דליית אל כרמל להכרת העדה הדרוזית בישראל, במסגרתו ערכו טקס אזכרה באתר יד לבנים לזכרם של הנופלים מהעדה הדרוזית בישראל. 
 
 
 
 
לאחר מכן המשיכו המתנדבים ליום תפילה בקבר ברשב"י ובעמוקה להעביר תפילה לישועה ורחמים על הכלל והפרט ביום ערב ראש חודש אב שהוא יום המסוגל.
 
 
 

צילום: אסף ברזדינגר דוברות זק"א ת"א.
 

 

 

הודעות ועדכונים

 

הודעת דוברות משרד ראש הממשלה - הקבינט המדיני ביטחוני אישר תוכנית למיגון העורף
הקבינט המדיני-ביטחוני סיים ביקור בפיקוד העורף ודיון על מוכנות העורף האזרחי למצבי חירום. בביקור שתוכנן מראש לפי תוכנית העבודה השנתית, הוצגה בפני חברי הקבינט תמונת המצב על מוכנות העורף לתרחישי חירום ביטחוניים ולרעידות אדמה.

ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי (הקבינט המדיני-ביטחוני), בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליטה להקים צוות משותף בראשות המטה לביטחון לאומי ובהשתתפות משרד הביטחון, משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים שיגבש בתוך 60 יום תכנית רב-שנתית בהיקף של כ-5 מיליארד ש"ח לשנים 2019-2030 להמשך פעילות מיגון העורף וכן לשיפור המוכנות לרעידות אדמה ולמצבי חירום.

כמו כן, הטיל הקבינט על הממונה על התקציבים באוצר ועל מנכ"ל משרד הביטחון להצביע תוך שלושה שבועות על מקור תקציבי של 500 מיליון ש"ח מתוך תקציב התכנית האמור, לביצוע בשנים 2018-2019 לצורך מיגון מוסדות ציבור, מבני מגורים ומיגון נוסף בהתאם לסדרי העדיפויות של פיקוד העורף.
 
 

 

מאבטחים ומלווים רפואיים בטיולי מערכת החינוך-רענון
לפניכם מסמך רענון כפי שקיבלנו משאול יגיל, סגן מנהל אגף בכיר לביטחון, שעת חירום ובטיחות סביבתית במשרד החינוך, בנושא מאבטחים ומלווים רפואיים בטיולי מערכת החינוך

הנחיות אלו מחייבות את חברות אבטחת הטיולים המספקות את בעלי התפקידים.
 

 

רשמו את התאריך - תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2018"
טקס הסיום לתחרות
 "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2018"
ייערך ב- 2/9/18 בשעה 18:00
במרכז לימודי ישראל יפה, בגני יהושע תל-אביב.
 
הזמנות תשלחנה ישירות לרשויות. 

 

הכנס הלאומי ה-6 להתמודדות עם מצבי חירום- SAVE THE DATE‏

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מגזין האיגוד - קיץ 2018

 

 

 

 

 

הכנס השנתי 2018 תשע"ח - סיכום

 

 

 

 

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus