ניוזלטר מס' 34 - י"ג באב תשע"ח, 25 ביולי 2018
דבר יו"ר האיגוד, חיים נוגלבלט

 

חברים יקרים שלום רב,
לפניכם ניוזלטר מס' 34 של איגוד הקב"טים ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות, ובו חדשות ועדכונים מקצועיים.  
 
 
לקראת כנס הקב"טים הארצי ולאור ההצלחה בכנס האחרון, גם השנה נקיים מושב קב"טים "משלנו", שמטרתו התמקדות בעבודת הקב"טים וממוני הביטחון של הרשות.

המטרה: הצגת האתגרים העומדים בפני הקב"ט ומתן כלים להתמודדות בדרך של סיעור מוחות בקבוצות עבודה.

השיטה:
  • חלוקה לקבוצות עניין (בשלב הרישום)
  • הובלה ע"י מנחה, שייקבע מאש 
  • הצגת שאלה מרכזית
  • הרצאה והסבר הסיטואציה ע"י מקור בעל ידע ובעל ניסיון מהשטח 
  • סיעור מוחות בהשתתפות חברי הקבוצה
  • הכנת תוצרים בתוך כל קבוצה
  • הצגה במליאה ע"י נציג הקבוצה
קב"טים המעוניינים לקחת חלק פעיל ולהציג נושא מתוך הנעשה ברשות, מוזמנים להשיב במייל חוזר ולרשום את שם הרשות והנושא הרלוונטי. יש לשלוח למייל: [email protected].
 
 
גם השבוע אנו משלבים כתבה מתוך מגזין "בטחון קהילתי", קיץ 2018 ובה ראיון עם חבר ואיש יקר, דרור אלוני, ראש המועצה המקומית כפר שמריהו, שמסיים את תפקידו לאחר 13 שנים ברציפות.
 
 
לעדכונכם,
נצ"מ מוריס חן, המשמש כממ"ר חברון, ימונה לתפקיד ראש חטיבת האבטחה במשטרת ישראל ויקודם לדרגת תת ניצב. נצ"ב חן יחליף את תת ניצב עינת גיל צובארי, שתעלה לדרגת ניצב ותמונה לתפקיד ראש אגף תמיכה לוגיסטית (את"ל). נאחל לשניהם בהצלחה.
 
 
נשמח לקבל עדכונים ותמונות מאירועים, כנסים ויוזמות שמתקיימים אצלכם ברשות. 
 
 
בברכת קיץ נעים ובטוח. 
 
שלכם,
 
חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים 
ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות 

 

קבוצת "חמ"ל קב"טים H.K" משלבים ידיים עם איגוד הקב"טים ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות
חמ"ל קב"טים זאת קבוצת ווטסאפ של אנשי ביטחון שמטרתה קידום של שיתוף פעולה בין בעלי המקצוע בגופים השונים, עדכוני ביטחון בארץ ובחו"ל בזמן אמת, ניתוח מצב, עזרה בפתרונות אבטחה וגם עזרה בחיפוש עבודה.  

לאחרונה נפגשנו עם מייסד קבוצת חמ"ל קב"טים H.K., ליאור מרצ'נה וסיכמנו לשתף פעולה בינינו על מנת לקדם פרויקטים שיכולים לשרת את אנשי הביטחון במדינה ככלי עזר מקצועי בעבודתם.

 

 

 

 

מה קורה ברשויות

 

התכנית למאבק בפשיעה ובטרור החקלאי: סמכויות אכיפה חדשות, החמרת ענישה ופיצוי מהמדינה.
הודעת דוברות המשרד לביטחון פנים:
 
השר ארדן: "המאבק נגד הפשיעה והטרור החקלאי עולה היום מדרגה. אישרנו מספר דרכי פעולה שנועדו לחזק את האכיפה ולהחמיר את הענישה נגד אלו שמבקשים לפגוע באחת מאבני היסוד של המפעל הציוני. הפעלת יכולות השב"כ והענקת סמכויות נוספות למשטרה יסייעו לרשויות להיאבק בתופעה החמורה, כשבמקביל חובה
להעניק פיצוי ממשלתי לחקלאים. מדובר בנושא בעל חשיבות לאומית עליונה ויש צורך בפעילות ממשלתית רוחבית כדי להתמודד איתו".
 
השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, כינס לאחרונה לדיון דחוף את ועדת השרים למאבק באלימות בראשותו, במטרה לגבש תכנית ממשלתית כוללת למאבק בפשיעה החקלאית. בדיון נכחו שרת המשפטים איילת שקד, שר החקלאות אורי אריאל, סגן שר הביטחון אלי בן דהן, סגן שר האוצר יצחק כהן, נציגי משטרה, מג"ב ושב"כ ונציגי החקלאים.
בדיון נכחו גורמים מקצועיים רלוונטיים נוספים: נציגי המשטרה ושירות הביטחון הכללי אשר דיווחו , כי השב"כ וגורמי ביטחון כבר עושים שימוש ביכולותיהם במקרים שבהם יש חשד לפשיעה לאומנית בתחום החקלאי.
גם המשטרה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם השב"כ כדי להפעיל את כל היכולות הקיימות כדי להיאבק בטרור החקלאי.
אבל כל זה עדיין לא פותר את הבעיה לחלוטין והטרור החקלאי ממשיך לפעול.
כדי לייעל את האכיפה בתחום הפשיעה החקלאית, החליטו השר ארדן ושרת המשפטים שקד לתקן את החוק כך שיאפשר לשוטרים להטיל קנסות מנהליים גבוהים במקרים של פלישה לשטחים חקלאיים – צעד שנועד להעניק למשטרה כלים אפקטיביים שיופעלו באופן מיידי בשטח.
עוד הוסכם כי תיבחן האפשרות להפנות את כספי הקנסות לקרן לפיצוי החקלאים. בנוסף, נידון גם הצורך לפנות למערכת בתי המשפט במטרה להבהיר לשופטים כי יש לפעול להחמרת הענישה בתחום, וזאת על רקע גזרי דין מקלים שניתנו בנושא.

 

יום המאבטח בעיריית גבעתיים
מזה מספר שנים נהוג בעיריית גבעתיים לקיים את "יום המאבטח" כיום בו ניתנת תשומת לב מיוחדת ואישית לכל המאבטחים המועסקים בעירייה.
 
 
 
יום מיוחד זה מצטרף לכנס פתיחת שנת לימודים המתקיים בכל סוף חופשת הקיץ ובטרם פתיחת שנת לימודים, לריענון נהלים וכד' ולכנס נוסף המתקיים במהלך חופשת הפסח המנוצל גם הוא לריענון נהלים וחלוקת מענק מצוינות בגין השנ"ל החולפת (על פי חוק).
 
 
 
בשנה שעברה, יחד עם מינהל החינוך והנהלת העיר החלטנו לאחד את יום המאבטח עם יום המורה המתקיים מידי דצמבר וכך לתת תשומת לב אישית רבה אף יותר למאבטח (ביום זה מבקרת כל הנהלת העירייה בכל בתי הספר כך שגם מאבטח המוס"ח בבית הספר נהנה מתשומת לב הנהלת העירייה).
ביום המאבטח אנו, החל ממנהל האגף (הח"מ), מנהל מחלקת חירום ובטחון, קב"ט מוס"ח, מנכ"ל חברת האבטחה, מנהל הסניף ומפקח החברה, עוברים בין כל המאבטחים בעירייה, משוחחים עימם ומעניקים להם תשורה (מעבר למה שניתן ע"י הנהלת העיר).
ביום זה גם תלמידי המוס"ח מכינים כל מיני "פינוקים" (ציורים, בלונים, עוגה וכד') למאבטחי המוס"ח כך שתשומת הלב מופנית גם אליהם.
 
 
 
לדעתי יום המאבטח החל במועד בו חל יום המורה מקבל חשיבות ותשומת לב של הנהלת העירייה כך שהמאבטחים זוכים יחד עם צוות המורים לתשומת הלב הראויה להם.
 
רונן אלמוג
מנהל אגף בטחון ושירותי חירום
עיריית גבעתיים

 

כינוס ועדת מל"ח לקראת תרגיל שיערך בקרוב, עיריית בני ברק 19/07/2018
 
 
 
"עיריית בני ברק קוראת למשרדי הממשלה לא רק לשתף פעולה ולהשיא עצות לעירייה ולכלל העיריות והמועצות המקומיות בארץ לתפעול המערך המקומי בשעת חירום, אלא גם להגיש כלים ותקציבים מתאימים החסרים לרשויות המקומיות במצבים אלו". כך אמר הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק בכינוס ועדת המל"ח (משק לשעת חירום) העירונית, כהערכות לקראת תרגיל נרחב שיתקיים בקרוב בעיר.

בהתכנסות השתתפו נציגי רח"ל, פיקוד העורף ומשרדי ממשלה. 

 
 

 

כנס קב"טים לקראת שנת הלימודים תשע"ט של משרד החינוך - מחוז ירושלים, 24/7/18
אתמול, יום שלישי ה- 24/7/18 נערך כנס קב"טים לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ט.
 
הכנס נפתח על ידי מר יואב כהן קב"ט מחוז ירושלים שבימים האלו הוא מסיים את תפקידו לאחר עשרים שנה.  לאחר מכן הציגו ראש חולית מוס"ח רפ"ק ליליאן סגס, קציני אבטחה של משטרת ישראל של מחוז ירושלים ומחוז איו"ש, וכן קצין אוכלוסיה של פקע"ר מחוז ירושלים והמרכז, שדיבר על נושא רעידות אדמה.
 
 
 
 
 
תודה ליוני ברנפלד, קב"ט עיריית מודיעין עילית, על המידע והתמונות. 

 

 

הודעות ועדכונים

 

תשלומים חריגים באירועים המוניים - בקשה לשלוח דוגמאות
המשרד לביטחון פנים עורך בימים אלו עבודת מטה להסדרת נושא ״קריטריונים אחידים לסוגי אירועים בהם ניתן להעסיק שוטרים בשכר״.
 
יוחאי וג'ימה, ראש מינהל ביטחון במרכז שלטון מקומי, פונה אליכם בבקשה להעביר אליו למייל דוגמאות למקרים בהם נדרשתם ברשות לתשלומים שנויים במחלוקת בגין אירועים המוניים.
 
את הדברים יש לשלוח למייל של יוחאי -  [email protected]
 
תודה על שיתוף הפעולה.

 

הכשרת מנהלי מכלולי החינוך ברשויות המקומיות - מחזור 4
המחזור הרביעי להכשרת מנהלי מכלולי החינוך ברשויות המקומיות ייפתח באוקטובר 2018. ההכשרה נבנתה ע"י המרכז הלאומי לאיתנות ישראלית, מיזם לאומי משותף של פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית, שייעודו הכשרת בעלי תפקידים במגזר הציבורי לתפקידם בשעת חירום, יחד עם מפעם מעלה אדומים - המתמחה בחינוך, משרד החינוך, משרד הפנים, איגוד מנהלי מחלקות החינוך, מרכז השלטון המקומי והקואליציה הישראלית לטראומה.
 
הקורס יתקיים ברמת גן, שישה מפגשים משעה 09:00 עד 16:30.
הרשמה: עד תאריך 30 אוגוסט 2018.
 
 
לפרטים נוספים וקישור לטופס הרשמה - לחצו כאן

 

השתלמות בנושא ביטוח לאומי לשעת חירום - מחוז דן רח"ל
השתלמות בנושא ביטוח לאומי לשעת חירום של מחוז דן רח"ל, תיערך ב- 7 בנובמבר 2018 בשעה 08:00 בבית חיל האוויר בהרצליה.
 
לפרטים נוספים במכתבו של חג'בי משה - לחצו כאן

 

רשמו את התאריך - תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2018"
טקס הסיום לתחרות
 "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה 2018"
ייערך ב- 2/9/18 בשעה 18:00
במרכז לימודי ישראל יפה, בגני יהושע תל-אביב.
 
הזמנות תשלחנה ישירות לרשויות. 

 

 

 

הכנס הלאומי ה-6 להתמודדות עם מצבי חירום- SAVE THE DATE‏

 

 

 

 

 

 

 

מגזין האיגוד - קיץ 2018

 

 

 

 

 

הכנס השנתי 2018 תשע"ח - סיכום

 

 

 

 

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus