מידעון פרשת לך לך תשע"ט
בס"ד
 
תורה ועבודה חיים של שליחות לאור דמותו של אברהם:
 
 
בפרשת לך לך עולה היהודי הראשון על במת ההיסטוריה – אברהם אבינו.
הפרשה נפתחת בבחירתו של אברהם והציווי של "לך לך".

 

משום מה התורה מעלימה את אישיותו של אברהם ואת מעשיו לפני שנבחר למשימה.
רק לפני פרשה כאשר התורה רוצה להדגיש את סיבת בחירתו של נח מכל דור המבול היא מרעיפה עליו שבחים : "צדיק תמים".... "כי אותך ראיתי צדיק לפני".
המדרש רווי בסיפורים על מעללי אברהם עם נמרוד ואחרים לפני שנבחר. אברהם מצטייר כאביר האמונה וכצוק איתן אל מול הרוחות הנושבות בעולם. המדרש, מעצים את אישיותו התרומית של אברהם.
התורה שותקת! מדוע התורה לא מספרת על אברהם ועל מעשיו לפני שנבחר להקים את עם ישראל?
מתוך מגוון התשובות בחרתי את תשובתו של המהר"ל. 
גישתו של המהר"ל תובן על רקע המיונים שעורך הצבא לצעירים בכדי לבחון את כשירותם להיות טייסים או להתחיל מסלול של סיירת מובחרת. בגיבושים ובמבדקים האחרים, בודק הצבא לא את היכולת כי אם את הפוטנציאל הגלום בבחור או בבחורה.
בוגר שמינית אינו לוחם והוא אינו יודע להטיס מטוס קרב.
הצבא מחפש את הפוטנציאל והכישרון הבסיסי שאותו ניתן לקדם. אותו בחור או בחורה שנבחרו יש להם התאמה ופוטנציאל. אם ישקיעו בהם ותהיה להם את ההתמדה ואת המוטיבציה הם יגיעו רחוק ויהוו ברכה לכל עם ישראל.
על אותו משקל מסביר המהר"ל - נבחר אברהם. אברהם  אבינו היה ענק!אך הוא נבחר לא בגלל עצמו בהווה אלא בגלל הפוטנציאל שלו להצליח במשימה הגדולה  בעתיד להקמת עם ישראל בארץ. זהו הציווי של "לך לך". 
לאברהם היו כוחות. לכן, ניתן להעמיס עליו משימה הנוגעת לכלל האנושות.
לאור זאת מובן מדוע התורה מעדיפה להשאיר את אברהם אנונימי ולהתמקד במשימה אליה הוא נועד.
 
הלימודים בישיבה והחוויות הנלוות נועדו לבנות את הבנים ולתת להם את הכלים להעצמה לקראת העתיד. התברכנו בדור מדהים בעל כוחות מיוחדים. אנו מאמינים בבנים וביכולות שלהם. לכן, אנו מנסים ביחד אתם להתעצם ולבנות את זקיפות הקומה, כדי יוכלו לעמוד במשימות הכבדות שידרשו מהם בעתיד במדינת ישראל. כדי שמתוך העוצמה שלהם הם יוכלו לחיות חיים של שליחות. 

 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

גיבושון חוצה מדבר לשכבה יא'
 
מגב ההר עד עין גדי. מסע  נודד בן יומיים שכולו שטח. מתחילים ללכת מכרמל ולאט לאט גולשים אל המדבר. בלילה ישנים היכן שעוצרים. ברוך ה' היו נופים מדהימים, שכשוך במים ואווירה קסומה. יישר כוח לרב אורן מנהל השכבה ולכל המחנכים על הגיבושון המאתגר והמיוחד הזה.
 
לצפייה בחוויות נבחרות לחצו כאן 

 

שכבה יב' לקראת העתיד וזהירות בדרכים
 
תלמידי שכבה יב' עלתו ביום שלישי להדסה עין כרם כדי לשמוע מקרוב ולראות את התוצאות של נהיגה פזיזה. הם נפגשו עם רופאים ועם משתקמים.
אתמול זכו השמיניסטים לשיחה מעצימה של הרב מנוביץ ראש ישיבת הגולן בחיספין.   

 

 

גיבוש חטיבתי כיתתי
 
חט"ב בנים עורכת ערבי כיתה מיוחדים היום בערב.

 

נבחרת הכדור סל
 
נבחרת הכדור סל בהנהגת ג'וני סיימה את שלב הבתים במקום הראשון לאחר 3 ניצחונות רצופים. היום הם התמודדו ברבע הגמר מול תיכון ברוייר. נאחל להם בצלחה רבה!  

 

התנדבות שכבת י'
 
השבוע שמעה שכבת י' הרצאה מרתקת על נתינה. תמיכה ברץ עיוור עד האולימפיאדה. בע"ה שבוע הבא הם יתחילו להתנדב (כל כיתה במקום אחר) בימי שלישי בבוקר בבתי הספר השונים בעיר. יישר כוח לרב יהודה ולרב מורדוך על הובלת הפרויקט.

 

בחזרה אל בית המדרש:
 
ברוך ה' אנחנו זוכים השנה להרבה יותר לימוד בית מדרשי עצמאי. כמו כן סדרי ערב הפקדתי שומרים לוקחים חלק עשרות תלמידים ללמוד תורה לשמה. יישר כוח לרב איתיאל על ההובלה.

 

שבוע הבא:

 

  • גיבושון של"ח לשכבת ט' באזור הרי יהודה. הלינה בנס הרים, בהובלת צוות של"ח. משה כצמן וישראל ריבלין. שיהיה בהצלחה!
  • פתיחת חודש ארגון: בע"ה שבוע הבא נפתח חודש ארגון המקוצר.אנחנו נשתדל לשמור על שגרה למעט בשבוע האחרון שלפני שבת ארגון. הלימודים בשבוע זה יתקצרו מיום שני לאור ההצגות שיקיימו בימים שלישי עד חמישי. בע"ה נשתדל לצ'פר את המדריכים ואת כל העוסקים בתנועות הנוער. הם עושים מלאכת קודש.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני: office@ybalm.co.il
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus