8 בנובמבר 2018

תושבים יקרים שלום רב,

בסיומן של הבחירות לרשויות המקומיות, אני מבקש להודות לכל אחד ואחת מתושבי המועצה שלקחו חלק בתהליך הדמוקרטי. כל הנתונים והתוצאות בקישור  בחירות 2018 התוצאות

אני מודה על האמון הגדול שניתן בי, ובדרך שאני ועמיתיי במועצה מובילים בשנים האחרונות. תושבי הגליל העליון הצביעו בעד הקיבוץ, בעד הקהילתיות, בעד המאחד והמשלב. אמשיך לשרת את כל תושבי המועצה בנאמנות לקידום היישובים שלנו והאזור כולו. 


מכאן, לשורת עדכונים על פעילות המועצה בשבוע האחרון.  

 

 

בטיחות וביטחון

בתי הספר שבאחריות המועצה התחדשו השבוע במכשירי קשר לשימוש במצבי חירום, לתקשורת פנימית בין צוותי החירום של בית הספר. קב"ט מוסדות החינוך שלנו מוטי שגב חילק את המכשירים בבתי הספר, והם יוחזקו ביחד עם ציוד חירום ומרכיבי בטחון נוספים כגון שכפ"צים, קסדות, תיקי חובש ועזרה ראשונה, מכשיר החייאה ואחרים.

מוצר נוסף שנחלק בעוד שבועיים הם לחצני מצוקה לשימוש הגננות בגני הילדים 3 – 6 בכל יישובי המועצה. השימוש ייעשה במקרי חירום ומצוקה וצורך בסיוע מידי. ב"לחצן" יש כרטיס זיכרון והוא יכול לשמש כטלפון סלולרי המציין את מיקום הגננת. את הכספים לרכישת הציוד גייסנו ממשרד החינוך. 
מתחדשים במבוא הגליל

 

עדכון להורים


המועצה שלנו תשתתף בתכנית "בית הספר של החגים" בקיבוציה, קרי בגני הילדים 3 – 6 ובמועדוני הילדים של החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצים.


ענת לוי מנהלת אגף החינוך מסבירה כי בשונה מתכנית "בית הספר של הקיץ" שהמועצה מפעילה בבתי הספר ביולי, בחופשים הקצרים משרד החינוך מאפשר הפעלה ברמה יישובית. זה מאפשר לנו לתת תשובה טובה יותר ליותר תלמידים, ויחד עם זאת לחזק את החינוך הבלתי פורמאלי בישוב. בבית הספר של החגים, בהפעלה יישובית, צפויים להיות שותפים מעל 70% מכלל התלמידים (ומעל ל90% מתלמידי הקיבוצים). אנחנו בקשר עם המועצות השכנות, וכל מושב שיצליח להפעיל מסגרת שתעמוד בכללים של ה"קול קורא" ייכלל בתוכנית.


ההחלטה שלנו נשענת בעיקרה על החוסן, האיכות וההתאמה של מערכת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצים שלנו, ולראייה שלמעלה מ 95% מהמשפחות של ילדי כיתות א' עד ג' בוחרות להיות חלק ממנה לאורך כל השנה. כל ילדי הקיבוץ יוזמנו לקחת חלק בתכנית - 5 ימים קצרים בחופשת חנוכה ופסח. במקרים בהם הקיבוץ אינו ערוך לקלוט את כלל ילדי הישוב, מסיבות שונות, ננסה למצוא פתרון אחר. העלות היא של 130 ₪ לילד (לא כולל פעילויות מיוחדות) לחופשה אחת.
הילדים השותפים במערכת כל השנה יזוכו בסכום דומה מיד עם קבלת השתתפות המדינה.


מה עושים בחנוכה

 

זה נוער !

בראשית השבוע יצאו כמאה בני נוער מיישובי עוטף עזה למסע רגלי לירושלים, במחאה על המצב הביטחוני ומציאות החיים הבלתי נסבלת, וחוסר יכולת המדינה לשים סוף לטרור העפיפונים ובלוני התבערה מרצועת עזה. הם לקחו אחריות ואת ההובלה על מאבק תושבי הדרום.

לאורך הדרך והימים זכו לגילויי סולידריות ותמיכה מרגשים, וביניהם של חבריהם מהצפון - תלמידי בתי הספר שלנו, הר וגיא ועמק החולה, שהתאספו והצטלמו צילום המוני עם חולצות שחורות עליהן הכיתוב "דרום שחור", הזהות לאלה של הצועדים. היום (חמישי) יצאו לירושלים באוטובוסים שהעמדנו לרשותם יותר מ – 200 תלמידים, לעצרת סיום הצעדה.


תלמידי הר וגיא תומכים בחבריהם מהדרום.

 

נפתחה עונת התרבות: הטבות לתושבי המועצה

עונת התרבות נפתחה עם סדרות חדשות והטבות למנויים. כל האפשרויות לבילוי נמצאות בחוברת הססגונית שנשלחה השבוע למנויים. בתוכה: הצגות ממיטב התיאטראות הרפרטואריים בארץ, מפגשי התרבות "מה הסיפור?", סדרת המופעים הקאמריים, מנוי התאטרון לילדים,  "שעת סיפור נודדת" לילדים, ועוד אפשרויות רבות ומעניינות.

מוזמנים להציץ: https://galil-elion.smarticket.co.il/


 

תיקון טעות, והזמנה

במסגרת חודש העלאת המודעות הבינלאומי למחלת הסרטן יצרנו קשר עם המרכז הגנטי GGA בקצרין, והוא נרתם לבצע בדיקה מתקדמת לזיהוי סיכוני סרטן תורשתי (סוגי סרטן שונים) באמצעות ריצוף מלא של 25 גנים במחיר מופחת משמעותית. במקום 2100 ש"ח, במחיר מיוחד של 1300 ש"ח בלבד עד סוף חודש נובמבר. הבדיקה לא בחינם, כפי שנכתב בטעות בשבוע שעבר.
עוד מוצע שרות לקיחת דם מבית הנבדקת אשר בדרך כלל מחויב בתוספת של 150 ש"ח, כלול במחיר המבצע. לצורך המבצע הוקם דף אינטרנט מיוחד לבנות הגליל העליון עם מידע מלא ויכולת מילוי פרטים בכתובת https://www.gga.org.il/galil-elion
בדיקה פשוטה יותר הבודקת רק מספר מוטציות שכיחות הקשורות לסרטן השד וסרטן המעי הגס, הוצעה במסגרת המבצע במחיר 450 ש"ח במקום 800 ש"ח. גיליו מוקדם מציל חיים. זו הזדמנות אמיתית. תודה רבה למרכז הגנטי GGA.



 

מפגשי פינוק, להורים

מרכז צעירים הגליל העליון מזמין זוגות והורים וצעירים מיישובי המועצה לסדרת מפגשים בימי שישי בבוקר. הדיל המוצע הוא ארוחת בוקר מפנקת ב"קפה בלומה" בכפר בלום, ולאחריה הרצאה קלילה בנושאים שמעסיקים את כל הזוגות הצעירים.


המפגש הראשון ביום ו' 23.11 יתחיל בשעה 9:00 עם ארוחת בוקר, אחריה  הרצאתו של בני שחורי "תקציב לי, בחייך!" על התנהלות כלכלית למשפחות וזוגות צעירים. במפגש השני (14.12) "משמעת ללא עונשים", תסביר הפסיכותרפיסטית ד"ר אנאלה שקד מדוע עונש אינו יעיל ומה לעשות במקום להעניש, בהתמודדות עם התנהגות לא הולמת של ילדים. במפגש השלישי (28.12) "קריירה, זוגיות, משפחה ומה שביניהם", גוני ינאי יצחקי תציג כלים לבניית מערכת אישית, זוגית ומשפחתית. מחיר מפגש  50 ₪ בלבד למשתתף.

הזמנת כרטיסים מראש:  מפגשי פינוק בבלומה 


הרבה יותר מארוחה. דנה ועידן מזמינות

 

מרחב תעסוקה לצעירים

בתחילת השנה החלה לפעול במסגרת האגף לשירותים חברתיים תכנית י.ת.ד, בה אנחנו מתמקדים בעזרה לצעירים בגילאי 18 – 26, ובהתמודדויות ודילמות המאפיינות את טווח הגילים הזה. כעת נוסף שירות חדש במסגרת י.ת.ד והוא עזרה פרטנית, הכוונה וייעוץ תעסוקתי לצעירים בגילאי 18 – 26.

השירות נועד לעזור לצעירים הנמצאים על צומת דרכים של חיפוש עבודה, ונדרשים להכריע על מסלול לימודים או מקצוע מתאים, או למשל האם להישאר במקום העבודה, או לחפש מקום עבודה אחר, מתאים יותר.

השירות החדש ניתן ללא תשלום.

 
אתם מוזמנים לפנות אל הדר וייס 0523791945, לה ניסיון רב בתחום האבחון התעסוקתי, וכן בעולמות הגיוס, האימון והעבודה. או לרכזת התכנית ענבל גונן 052-4414470.
 
ענבל גונן, תכנית יתד. שירות לצעירים

 

תגידו לי, מישהו יכול עליהם ??

התגובה הראשונית של רבים מבני ה- 60+ להזמנה למסע במדבר היא: "עשיתי מספיק מסעות, עכשיו אני צריך את המיטה שלי" או "הברכיים כבר לא מה שהיו"..., ורק רגע אחד אחרי שמסבירים כי במסע הזה - הנוחות, הפינוק והכיף הם בראש סדר העדיפויות - נפקחות העיניים, האוזניים ולבסוף מתרחב לו גם הלב.

מדובר במסע טיול שונה ומיוחד, וכפי שמגדירות אותו המארגנות מבית ותיקי הגליל: מסע שהוא מתנת חיים אמיתית, משלב בין ידע מדעי ליידע עתיק, מעביר טכניקות לשמירה על התפקוד הפיזי והמנטלי לאורך שנים ארוכות יותר. כל הפרטים והרשמה באתר http://www.vatikim.org.il/ או אצל נוגה [email protected]
      
  
 

ותיקי הגליל בנגב. ארכיון. צילמה שפרה מלצר

 

עד כאן הפעם.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו באתר המועצה, בדף הפייסבוק וביישומון הגליל העליון.

אני מאחל לכולנו סוף שבוע נעים ושבת שלום.

שלכם,

גיורא זלץ
ראש מועצה אזורית הגליל העליון

  
 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus