"תלמידים מפצחים את ה-80"
תכנית אסטרטגית "מקום וזהות" בסימן 70 שנה לאור יהודה

 

האקטון יזמות וחדשנות - תלמידי כיתה ט' באור יהודה מתכננים את העשור השמיני בסימן 70 שנה להיווסדה
 
תכנית "מקום וזהות" מבססת את הזהות היהודית ישראלית, את השייכות והגאווה לעיר ושל שותפות לשיח ערכי חינוכי ופדגוגי. התכנית תיושם בכל רצף הגילאים, החל מגני הילדים, המשך בבתי הספר היסודיים וכלה בתיכונים ותאפשר יצירה של קהילת לומדים מתרחבת - תלמידים, מורים, הורים, מנהלים- נכבדי ומייסדי העיר. התכנית תביא לפיתוח שיח מקומי המבוסס על התרבות המקומית על כל גווניה ומכמניה כך שיהווה זרע לצמיחה במרחב הציבורי.
 
ביום ראשון, ה- 14.10.2018, התכנסו 120 תלמידי כיתות ט' בעיר מכל הזרמים וכל סוגי בתי הספר והמסגרות החינוכיות באור יהודה בבית הספר "אהוד מנור" להאקטון יזמות שהינו חלק מתכנית אב של בירור ה"מקום והזהות" של תלמידי העיר לקראת שנה ה70 להיווסדה.
 
  
בכנס השתתפו, ראש העיר הנהלת העיר, נציגי אגף החינוך, הפיקוח הכולל והמקצועי, מנהלי בתי הספר ומובילי התכנית, הפיקוח במנהל חברה ונוער, אגף נוער צעירים וקהילה, מרכז חדד, נציגות הורים, מרכז יזמות יוניסטרים בעיר ומכובדים רבים נוספים.
 
 

 

ברכות והרצאת פתיחה
את האירוע פתחו ראש העיר ודלילה אשכנזי מנהלת אגף החינוך שנתנו את ברכתן וחיברו את האירוע כולו לתהליך האסטרטגי של "מקום וזהות" שיוטמע בכל מערכת החינוך בעיר בשנה הקרובה ובשנים הבאות.
 
 
הרצאת פתיחה בנושא "זהות ומקום" הועברה ע"י מנהלת אגף החינוך דלילה אשכנזי במצגת אינטראקטיבית. 

 

הרצאת יזמות
 התלמידים חוו הרצאת השראה בנושא יזמות, תעוזה וחשיבה יצירתית שניתנה ע"י שאול מידן. וקיבלו "זריקת מוטיבציה" ליזום ולהמציא ובכך לפרוץ את הזמן והמקום בתוך בתי הספר.
 
 

 

מושבי TED
כל משתתפי האירוע עברו בין 5 מושבים שהועברו ע"י אנשי מקצוע, יואל לוי, יועץ ראש העיר, שדיבר על גיוס משאבים למיזם. חני אפריימוב ממנהל חברה ונוער שהקפיצה את כולם על הכסאות ולימדה רבות על עבודת צוות, שאול מידן, יזם ויועץ מיתוג, שהנחה את המשתתפים כיצד להציג רעיון בצורה הכי טובה שאפשר, חגית חכם, מנהלת מרכז ההדרכה הטכנולוגי במנהל חברה ונוער, שהסבירה איך ליזום ברשת בעידן שבו הכל ממוחשב ומקוון, ולבסוף חדר בריחה של חברת קאסטום קאסט שאיתגר את המשתתפים ועזר להם להבין דבר או שניים על דרכי ההתמודדות והפתרון שלהם למצבים מורכבים...
 
 
 

 

יוזמות בתי הספר

 

לסיכום האירוע
בסוף האירוע, התלמידים השתמשו בכל הכלים החשובים שנלמדו במהלך היום ויצרו סרטונים קצרצרים המסבירים את המיזמים היפים שעליהם עמלו... 
 

 

מה אומרים התלמידים?
  • "למדנו הרבה דברים והיה מאד כיף, הדברים שלמדנו יעזרו לנו בהמשך החיים" .
  • "העשירו אותנו בכל מיני מיומנויות שחשובות למיזם וגם לחיים בכלל ועשו את זה בדרך כיפית ולא בדרך של למידה מסורתית".
  • "נתנו לנו את הכלים מה לעשות אם יש לנו מיזם או רעיון ואיך לקדם אותו".
  • "היה נחמד לדעת איך לעמוד מול קהל ולדבר".
  • "הכלים שלמדנו יעזרו לנו גם באוניברסיטה וגם בחיים עצמם".

 

אור יהודה "אור לגויים..."
אנו שמחים כי האירוע תועד ופורסם ע"י מחוז תל אביב של משרד החינוך, ו"אונו ניוז" ומקווים שיהווה השראה לתלמידי אור יהודה ובקעת אונו.
 
 
 

 

 

 

 

 

בברכת הצלחה לכולם, דלילה אשכנזי מנהלת אגף חינוך

 

 


עיריית אור יהודה אגף החינוך
שדרות אליהו סעדון 122
טלפון: 03-5388111
פקס:  073-3388299
דוא”ל:  [email protected]
אתר אינטרנט: www.oryehuda.muni.il
 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus