מידעון פרשת וירא תשע"ט
בס"ד
 
עולם חסד יבנה:  
 
"עולם חסד יבנה"

הפרשה שלנו בחלקה הראשון נותנת משקל אך ורק לנושא אחד: לחסד.

אברהם, לוט וסדום נבחנים על נושא זה.

 

הראשון הוא אברהם: אברהם עבר ברית מילה בתנאי שדה ובגיל 99. אברהם יושב כחום היום ומחפש לגמול חסד. כאשר הוא רואה שלושה אנשים הוא רץ לקראתם ויוצא מגדרו. הוא מכניסם לביתו ועורך להם סעודת מלכים.
בגין מעשה זה זוכה אברהם לבשורת הזרע. אברהם יוצא מגדרו גם הקב"ה משנה את הטבע ושרה העקרה תלד בן לאברהם וממנו ימשיך עם ישראל.

השני הוא לוט: לוט נמצא בסדום ושני מלאכים בדמות אדם מגיעים אליו. הוא היחידי שפונה ומבקש להכניס אליו את האורחים לשנת לילה. הוא מפציר בהם ועורך להם משתה. כאשר אנשי העיר מקיפים את ביתו הוא אפילו מציע להם להתעלל בבנותיו העיקר שאורחיו לא יפגעו. בגין מעשה זה זוכה לוט לצאת בדרך ניסית מתוך ההפיכה ולהינצל ולבנות 2 אומות.
 
החבורה השלישית הם אנשי סדום: אנשי סדום עומדים מול  לוט המכניס אורחים. כולם מנער ועד זקן מבקשים לעשות שפטים באורחים שמצאו לנכון להיכנס לעיר. כולם צובאים על ביתו של לוט ואין פוצה פה ומצפצף. לאור זאת נגזר גזר דינם למוות וכליה. הקב"ה אינו רוצה שבני אדם יהיו חיות, הוא רוצה בני אדם. בני אדם שיש להם חמלה, המוכנים לתת מעצמם לאחרים.
 
השבוע ציינו את יום פטירת רחל אמנו ואת הרצח של ראש הממשלה יצחק רבין. רחל זכתה לגדולה משום החסד שגמלה עם אחותה באותו ליל כלולות, ואילו רוצחו של ראש הממשלה בחר בדרך הפוכה. אנחנו מצווים להיות אנשי חסד.  
 
יהי רצון שנזכה להקים דור ישרים העוסקים בתורה ובגמילות חסדים.
 
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

עולם החסד
 
השבוע התחילה שכבת י' את פעילות החסד הממוסדת שלהם. ביום שלישי יצאה רוב השכבה להתנדבות שכולה נתינה בבתי ספר שונים בעיר. יישר כוח לצוות המחנכים. במקביל- כל תלמידים הישיבה מנותבים לפעילות התנדבותית בשלוש השנים מי' עד יב'. מי שמרכזת במיומנות את כל המהלך היא המורה חיה אבלס. 

 

אשרינו

 

צבי לוסטיג זכה בפרס מנהל התיכון המצטיין מטעם יב"ע. צבי זכה בכך משום שביחד עם כלל הצוות הוא מוביל את הישיבה לחדשנות ולהצלחה, בשאיפה מתמדת למצוינות ומתן פתרון אישי לכל תלמיד לממש את כוחותיו. זו הזדמנות לומר תודה על כל העשייה. 

 

תורתך שעשועי
 
עשרות פקדו את בית המדרש בלימוד של סדר ערב ביום חמישי- הפקדתי שומרים. הרב איתיאל דואג שהלימוד יהיה עם כיבוד ועם אווירה מיוחדת. כולם מוזמנים.  

 

ישיבה של עם התנועה
 
השבת נפתח חודש ארגון רשמית. רצינו  לומר לבנים כמה חשוב להיות חלק מתנועות נוער. אנו מעריכים את אלו שלוקחים חלק בהובלת החינוך הלא פורמלי. המדריכים עושים עבודת קודש ומוסיפים רבות לבנים. לשם כך הזמנו את יאיר שחל מזכ"ל בני עקיבא שהעביר שיחה לשכבות י' ויא' על נושא חודש הארגון "אני והמשפחה". בסוף שרנו את המנון בנ"ע יד אחים. אחר כך צ'פרנו את המדריכים מכל תנועות הנוער. הודינו להם וברכנו אותם בברכת חזקו ואמצו להמשך הדרך. 

 

 

ערבי כיתה לחטיבת הביניים
 
בחמישי בשבוע שעבר תלמידי החטיבה ערכו ערבי כיתה עם המחנכים בליל חמישי. חלקם עשו את המפגש בבתים של המחנכים וחלקם הגדול בישיבה. האווירה טובה וגם תכנים היו שם. תמונות מהמפגש בבית של הרב אורי.

 

 
 

 

גיבושון מספר 2 של שכבת ט' עם צוות של"ח
 
לאחר ששכבת יא' חצתה את מדבר יהודה הגיע תורה של שכבת ט' לצאת לטיול משמעותי בהרי יהודה בימים שלישי ורביעי. ביום הראשון הלכו לאורך נחל שורק וביום השני לאורך שביל המעיינות. בערב הם גם בישלו לבד ובנו מחנה אוהלים עם מתקנים לתפארת. אווירה קסומה בהובלת הרב יהודה דומיניץ- מנהל השכבה וצוות המחנכים: הרב נעם, הרב אבנר, הרב חגי, הרב יחזקאל, הרב צביקה וצוות המורים המלווים: הרב משה, מרדכי, מוטי וצוות של"ח: משה וישראל. תודה מיוחדת למדריכי של"ח הצעירים משכבת י' ויא' שלמעשה הכינו והדריכו את המסע הזה, הם היו מדהימים.
 

 

אולימפיאדה בביולוגיה
 
השבוע עשרות תלמידים מכיתה יב' השתתפו באולימפיאדה בביולוגיה בהובלת המורה יפה. 

 

לקראת הבאות

 

כדור סל
נבחרת הכדור סל תתמודד, בע"ה, בחמישי הקרוב (המשחק נדחה מחמישי זה) בחצי גמר באצטדיון מלחה – שיהיה בהצלחה. ברבע הגמר החבורה הלוחמת הביסה את בית ספר ברוייר מירושלים ב 15 הפרש. העידוד והתמיכה של החברים היה מאוד משמעותי.
 

 

שכבת יב' בשבת של משמעות בשבי שומרון
 
בשבת הבאה (חיי שרה) תצא שכבת יב' לשבת מיוחדת של משמעות וחשיבה לקראת שנה הבאה. בדרך נעבור בשילה ונפגש עם תנועת השומר ועוד. 

 

יום הבוחר
 
יום שלישי יום שבתון בגין הבחירות. דיברנו את הבנים על החשיבות לקחת חלק במשחק הדמוקרטי. 

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני: office@ybalm.co.il
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus