מידעון פרשת ויגש תשע"ט
בס"ד
 
פרשת ויגש – כוחו של לימוד אבות ובנים:  
 
אין עוד דרמה כזו! יוסף ויהודה סוף סוף נפגשים באמת.
גם יעקב ויוסף נפגשים בסוף הפרשה.

יעקב נמצא בארץ כנען מלא בחששות. האחים חוזרים ממצריים לאחר שיוסף מתוודע אליהם. הם מספרים לו כי יוסף חי. והוא לא מאמין. אך כאשר הוא רואה את העגלות הוא מאמין ונאמר כי:

 

"וירא את העגלות אשר שלח יוסף לשאת אתו ותחי רוח יעקב אביהם". (בראשית מ"ה, כז).
 
רוחו של יעקב חוזרת אליו. התנ"ך מתאר זאת כך: עד כה במשך 22 שנה משנעלם יוסף, יעקב היה מת וכעת הוא קם ממש קם לתחייה. רוח הקודש, רוח של שמחה, רוח של התחדשות לובשת אותו.
מה גרם ליעקב לחוש כך? העגלות עם הסוסים?

רש"י במקום מסביר שיוסף שלח סימן ליעקב אביו:
 
"סימן מסר להם במה היה עוסק כשפירש ממנו- בפרשת עגלה ערופה".
 
כלומר יוסף מסר ליעקב אני עוד מחובר. אני זוכר את שלמדנו ביחד - זה חלק ממני.
כאשר יוסף זוכר את שלמד בבית אבא, והוא מחובר לכך גם מול אשת פוטיפר ויצר המין, תעמוד "דמות דיוקנו" של אביו ותסמן לו את הדרך. 
 
לפני שנים אמר הרב ליכטנשטיין כי מכאן ניתן לראות כמה חשוב הקשר בלימוד בין אב לבנו.
 
בישיבה אומנם לומדים שעות רבות. אולם מבחינה קיומית הלימוד בין אב לבן הוא זה שמחבר את הנשמות, והוא זה שיכול להבטיח את המשך החוליה בשרשרת. 
לכן קובעת הגמרא כי: "כל המלמד את בן בנו תורה מעלה עליו הכתוב כאילו קבלה מהר סיני". הסבא וכל שכן האבא צריכים ליצור קשר לימודי עם הבן, ואז התורה שנתנה מסיני ממשיכה להינתן בכל דור מחדש מאב לבן.
מומלץ ביותר למצוא את הזמן והמקום ללימוד קבוע עם הבנים. הלימוד מחבר ויוצר קשר קיומי שמלווה לאורך השנים, יותר מכל חוויה משפחתית אחרת. ממש לפני חנוכה זכינו לערב מיוחד אבות ובנים. ערב של לימוד והתרוממות רוח בישיבה. 

 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

ערב שיקוף והעצמה
 
ביום שלישי האחרון התקיים בישיבה ערב שיקוף והעצמה עם הבנים ואתכם בין 16:30 ל 22:30. המורים, המחנכים התארגנו ליום ארוך ומאומץ בישיבה. כל מי שנכנס לישיבה זכה לעוגה אישית ולמאמר חינוכי ממשנתה של הישיבה. תודה לצבי ולצוות המנהלה על הארגון המופתי של הערב, שכלל גם את תפעול האפליקציה. במהלך הערב זכינו כולנו לקבל מכם הרבה פ'רגון ומילות תודה. בשם כל הצוות תודה רבה מעומק הלב. המילים החמות שלכם נותנות לנו כוח להמשיך לעשות, ליצור ולהשתדרג כל הזמן. 

 

השביעית עם צה"ל
 
כדי לפשט תהליכים ולעזור לבנים להיקלט הכי טוב בצה"ל ערכנו הכנה מיוחדת לכל השכבה לקראת צו ראשון שיש לו משמעות רבה לגבי המשך הקליטה והמיון. שבוע שעבר, ביום שלישי, יצאה רוב השכבה במרוכז ליום שהוקדש בעקרו לישיבה ללשכת הגיוס בירושלים. המחנכים ומנהל השכבה ליוו את הבנים במקום. 

 

 
 

 

כדור סל
 
בחמישי נפתחת ליגת הישיבות עם 2 משחקים של הנבחרת. שיהיה בהצלחה! 

 

יום המורה
 
ביום ראשון, ממש לפני הדלקת נר ראשון של חנוכה, נציגי הנהגת ההורים  ארגנו לצוות הישיבה בוקר של הערכה והוקרה. תודה רבה על ההתארגנות, ההתגייסות ועל החשיבה. תודה לכל ההורים שטרחו והביאו מוצרים שביחד יצרו פסיפס מדהים. אחרי ששרנו, הדס מזרחי דיברה  בהתרגשות בשם הנהגת ההורים. האירוע היה מרומם ומחמם את הלב ונתן לכולנו כוחות, אנו מעריכים זאת מאוד. זו הזדמנות להודות להנהגת ההורים ולעומד בראשה מר שרגא אבני על כל העשייה והתמיכה. 

 

השמיניסטים עם הפנים לעתיד
 
ממש לפני חנוכה  יצאו הבנים ביום רביעי,  לרבעו"ש (רביעי עד ראשון)  במכינות ובישיבות שנות. כל זאת במסגרת החשיבה לקראת שנה הבאה. לאחר שיח אישי, כל תלמיד בחר מקום אליו יצא להכיר בפועל. יישר כוח לכל המחנכים המסורים על השיחות הרבות והארגון. יישר כוח למחנכי השכבה: הרב אביחי, הרב צביקה, הרב זלמן ומנהל השכבה - הרב שריד, שיצאו ביום חמישי למסע ברחבי הארץ משדרות ועד קריית שמונה כדי לפגוש את הבנים ולדבר אתם במקומות שאליהם יצאו. בע"ה עוד חודש וחצי הם יצאו לשבו"ש נוסף.

 

מסע נודד לאילת לשכבת י'
 
ממש לפני חנוכה שכבת י' יצאה לשלושה ימים למסע נודד ומאתגר בהרי אילת. מהגשרון להר שלמה ובחמישי הם גלשו מהר צפחות לים האדום.

 

מאמן נבחרת ישראל לנוער בכדור רגל
 
ביום רביעי לפני חנוכה הגיע מאמן נבחרת ישראל בכדור רגל, אימן את הבנים אימון מתקדם ומיוחד. תודה למורה איתי על הרעיון והביצוע.  

 

 
 

 

מצויינות לימודית
 
ברכות לגלעד קוצוויל ולדורון לוי (תלמידי יב') שנבחרו לצאת למשלחת פיסיקאלית מטעם מרכז ישיבות בני-עקיבא למאיץ החלקיקים בשוויץ. סיור מיוחד ומעשיר. במהלך החנוכה הישיבה ארחה את כל המשלחת לקראת היציאה שלהם עוד כשבועיים. 

 

מחפשים חונכים לתלמידים מצטיינים
 
אנו מחפשים 2 חונכים ל2 תלמידים שרוצים לכתוב עבודת גמר בביולוגיה בנושאים: 1. גוף האדם. 2.ביוכמיה. מי שיכול נא לפנות לרכזת יפה בלום בטלפון : 055-8838954 

 

ערב הורים ובנים לכיתות ז' וח' בנושא גבורה של התמודדות
 
ביום חמישי ערב חנוכה התקיים ערב לימוד וחוויה להורים ולבנים בנושא: השמים הם הגבול גם כשמתמודדים עם קשיים.   
 
הערב התחלק לשני חלקים:
 
החלק הראשון: ניגונים מהרכב כיתה ט', לימוד משותף הורים ובנים ושיעור מסכם.
 
בחלק השני: מנחם שמעון  - מתמודד בגמר "נינג'ה ישראל" העבירהרצאה מרתקת ומחכימה עם הרבה תובנות, על סיפור חייו: מתהומות הקושי והשכול אל ההגשמה והיצירה. בית המדרש היה מלא וכולנו יצאנו בהתרוממות רוח. יישר כוח לרב יהודה על ארגון הערב ולזאב על הובלת הלהקה  

 

 
 

 

 
 

 

חנוכה בהתלהבות ובהתנדבות
 
ביום שני נר ראשון של חנוכה ערכנו תפילה מוסיקאלית מיוחדת לכל הישיבה עם ריקודים והתלהבות. הרב יעקב רט ערך לכל הבנים חידון נושא פרסים בהלכות חנוכה. כיתה ט'1 עם הרב צביקה יצאה להתנדבות לאריזת מצרכים לכבוד חנוכה. 

 

שבת סמינריון של י"א
 
החורף הגיע ועמו נפתחת עונת שבתות הישיבה לכל השכבות. השבת השניה (לאחר יב') הייתה של יא', והיא התקיימה ממש לפני חנוכה. השבת הייתה בשלומי כאשר בשישי עברו הבנים סיור מיוחד במוזיאון לוחמי הגטאות לקראת המסע לפולין. (ברוך ה' קרוב ל 120 תלמידים מהשכבה כבר נרשמו למסע שלנו לפולין. נראה שזו תהיה המשלחת הגדולה של הישיבה). השבת בשלומי הייתה מלאה עוצמה, ועסקה במשפחה ובאחריות לעתיד. יישר כוח למחנכים ולמשפחותיהם ולמנהל השכבה - הרב אורן על שבת קסומה. בחודש וחצי הקרובים תצא כל הישיבה לשבתות שכבתיות.

 

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני: office@ybalm.co.il
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus