מידעון מס' 53 - כ"ה בטבת תשע"ט, 2 בינואר 2019
דבר יו"ר האיגוד, חיים נוגלבלט

 

חברים יקרים שלום רב,
לפניכם מידעון מס' 53 של איגוד הקב"טים ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות, ובו חדשות ועדכונים מקצועיים. 
 
 
שמחנו להתבשר שמר חיים ביבס נבחר לכהונה נוספת כיו"ר מרכז השלטון המקומי. שלחתי לחיים את ברכת הדרך בשמי ובשם כל הקב"טים וממוני הביטחון ברשויות המקומיות.
אנו נעמוד לצידו ונתמוך בכל מהלך שיחזק את הביטחון ברשויות המקומיות וישרת את המטרה שלשמה אנחנו כאן, היערכות ומוכנות טובות לשעת חירום. 
"..חזק ואמץ ועשה-אל תירא ואל תחת.."    
  
 
ברצוני להודיע שחברנו היקר והאהוב, מר שאול יגיל סיים בימים אלה את תפקידו. יחליף אותו מר שריף באדר, בעל רקע בטחוני עשיר מאוד.
נאחל לשאול יגיל הצלחה בהמשך דרכו. ולשריף באדר, שנכנס לנעליים גדולות, הצלחתו היא הצלחתנו...
במהלך כנס הקבטים ניפרד בחגיגיות ובכבוד הראוי משאול.
   
 
השבוע נערך כנס קב"טים במחוז ירושלים, שבו נערכה פרידה ממר יואב כהן, ששימש כקב"ט המחוז 22 שנים. יואב זכה לתשבוחות מגורמים רבים וקיבל הוקרות. יחליף את יואב מר עידו לוי.
אנו מודים ליואב כהן ומאחלים בהצלחה לעידו לוי.
סיקור האירוע בהמשך המידעון.
  
 
 
שלכם ובשבילכם,
חיים נוגלבלט
יו"ר איגוד הקב"טים 
ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות 

 

 

בכנס השנתי 2018

 

 

כנס קב"טים מחוז ירושלים ואירוע פרישה של קב"ט מחוז ירושלים מר יואב כהן
 
בתאריך כ"ב טבת תשע"ט 30.12.2018 התקיים כנס קב"טים למחוז ירושלים, שבמהלכו צוינה הפרישה של קב"ט המחוז מר יואב כהן אשר היה במשך 22 שנה קב"ט המחוז.
 
 
 
הכנס נפתח על ידי  הקב"ט היוצא מר יואב כהן שהציג לקב"טי המחוז את הקב"ט הנכנס למחוז ירושלים מר עידו לוי.
לאחר מכן ראש חולית מוסדות חינוך רפ"ק ליליאן סאגס דיברה בשבחו של מר יואב כהן ואמרה שכמה נעים היה לעבוד עם קב"ט כזה שידע כל דבר כמו ספר מהלך ובסיום דבריה העניקה תעודת הוקראה בשם חולית מוסדות חינוך של חטיבת האבטחה במשטרת ישראל.
 
 
 
בהמשך דיבר מר אריה מור, סמנכ"ל ומנהל אגף ביטחון ובטיחות במשרד החינוך וגילה לקב"טי המחוז כי מר יואב כהן אינו עוזב את גזרת המחוז וממשיך לעבוד כפקח טיולים באזור מחוז ירושלים.
 
 
 
לסיום הייתה הרצאה מאלפת על ידי קב"ט מוסדות חינוך וחבר הנהלת איגוד הקב"טים מר דורון כהן בנושא חילוץ מאוטובוסים ממוגני ירי והוקרן סרט מאד יפה בנושא שנערך על ידי אגף הביטחון של מועצה אזורית בנימין.
 
 
 
את האירוע הפרישה לקב"ט המחוז הנחה סגנו מר מוטי מועלם אשר דיבר על עבודתו במהלך 22 שנה עם קב"ט המחוז והעניק לי שי צנוע מאת כל קב"טי המחוז, כמו כן דיברו בשבחו של קב"ט המחוז מר יהודה בן הרוש, מנהל מחלקת ביטחון מוס"ח בעירית בית שמש, מנהל אגף החינוך בעיריית ביתר עילית מר יהודה, קב"ט מועצה מקומית קרית יערים (טלז סטון), מר עמיחי הלוי.
בשם קב"טי עירית ירושלים דיבר מר אנדרי ובשם קב"טי עירית מודיעין עילית דיבר יוני ברנפלד.
 
 
 
תודה ליוני ברנפלד על תיעוד האירוע והתמונות.

 

 

ביקור בעיריית קריית שמונה


 
במסגרת הסיורים הקבועים שלי עם יוחאי וגי'מה, ביקרנו בעיר קריית שמונה.
 
קיבל את פנינו מנהל אגף הביטחון מר אריה דקל, שנבחר לאחרונה לתפקיד קב"ט העירייה, החליף בתפקיד את הקב"ט המיתולוגי של עיריית קריית שמונה ידידיה פרוידנברג שפרש לגמלאות.
 
 
אריה סגן אלוף במילואים, סיים את שירותו הצבאי בחודש מרץ 2016 ותפקידו האחרון בצבא היה מפקד בסיס עמיעד. בין תפקידיו הרבים בצבא שימש אריה, בין השאר, כעוזר קצין לוגיסטיקה אוגדתי, קצין לוגיסטיקה חטיבתי ותפקידי פיקוד נוספים.
 
במהלך הפגישה הציג לנו אריה את תפיסת עולמו את המבנה העירוני ואת האתגרים שהם נאלצים להתמודד על מנת להכין את קריית שמונה מוכנה וערוכה בשגרה ובחירום!
 
לאחרונה התקיימה ישיבת עבודה בנושא היערכות למצבי חירום בין אנשי פיקוד העורף, בראשות מפקד מחוז הצפון בפיקוד העורף אל"מ איציק בר, לבין ראש העיר אביחי שטרן וצוותי החירום בעיריית קריית שמונה.
הנוכחים דנו בנעשה בצפון בימים אלו, בהיערכות הרשות לשעת חירום ובצפי תרגול לשנת העבודה 2019.
 
 
 
דברי מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אל"ם איציק בר:
"צה"ל נמצא כרגע במערכה להסרת איום הטווח התת קרקעי, ופיקוד העורף בתיאום עם הרשויות פועלים לשמר ככל שניתן את שגרת התושבים בצפון. כרגע מתנהלת שגרה מלאה ואין הנחיות מיוחדות לתושבי הגזרה הצפונית. נמשיך לפעול יחד עם הרשות לשיפור המוכנות ע"י בדיקת המערכות ותדרוך בעלי התפקידים".
 
דברי ראש העיר, מר אביחי שטרן:
"נמשיך את שיתוף הפעולה ההדוק בין עיריית קריית שמונה לצה"ל ולכל גורמי הביטחון. צוותי החירום שלנו מיומנים וערוכים לכל תרחיש. תושבי קריית שמונה יכולים להיות רגועים ולדעת שיש להם על מי לסמוך בשגרה ובחירום".

 

 

ההשתלמות השנתית 2019 בירושלים

 

 

 

מה קורה ברשויות

 

עיריית חולון - תרגיל נפילת טיל כימי
 
 
 
ביום חמישי ה- 27.12.18 נערך תרגיל מב"ט בקאנרטי חולון – תרגיל המדמה פתיחה של מרכז בדיקה וטיפול
בעת נפילת טיל כימי וטיפול באוכלוסייה נפגעת.

באימון השתפו חיילי פקע"ר, אגף הביטחון, מידע לציבור, מכלול אוכלוסיה, מתנדבי צוות ויחידת חילוץ עירונית ונציגי מתנ"ס קליין.
 
 
תודה לדרור שלו, מנהל אגף חירום וביטחון בעיריית חולון על הדיווח. 

 

עיריית פתח תקווה - היכרות עם ראש העיר הנכנס
 
 
ביום ראשון ה-30.12.18 נפגש ראש העיר רמי גרינברג לפגישת הכרות עם נציגי פיקוד העורף במחוז – אל"מ שלומי בן מוחה, מפקד מחוז ירושלים והמרכז, אל"מ רפי יוסף מפקד נפת ירקון וסגן מתן ניצן, קנ"ר ירקון.
 
בפגישה השתתפו גם מ"מ רה"ע אוריאל בוסו הממונה על החירום ויריב סנדלון מנהל אגף הביטחון.
 
 
 
במהלך הפגישה נתן אל"מ בן מוחה סקירה על המחוז בכלל ועל אזור פתח תקוה בפרט, וציין כי בעיר יש שיתוף פעולה מצוין עם אגף הביטחון ורמת הערכות בעיר גבוהה. אל"מ יוסף הוסיף וציין כי במחוז ירקון, עליו הוא ממונה, 9 רשויות ופתח תקוה היא הגדולה והמשמעותית מבניהן.
 
ראש העיר שאל שאלות לגבי רמת המוכנות של הרשות, הסיוע שיינתן בעת הצורך וביקש להשלים פערים ככל הנדרש. מנהל אגף הביטחון ציין כי במהלך השנה יתבצעו אימונים ותרגילים נוספים, כולל אימון מרכזי (אימון סימולטור) שיתבצע בבסיס פיקוד העורף.
 
 
קרדיט לשכת דובר העירייה, עיריית פתח תקווה.

 

עיריית חיפה - היערכות מוסדות חינוך לשעת חירום באוכלוסייה החרדית
 
 
השבוע קיימה עיריית חיפה כנס היערכות לחירום במגזר החרדי, ראשון מסוגו. בכנס השתתפו כל מנהלי בתי הספר וגני הילדים השייכים לזרם החינוך החרדי בעיר, הכולל 85 גני ילדים חרדיים בהם לומדים 2,377 ילדים, 14 בתי ספר יסודיים ו- 6 בתי ספר תיכון בהם לומדים 4,875 תלמידים.
 
הכנס, אותו מוביל "מרכז חוס"ן" במנהל החינוך יחד עם אגף הביטחון בעירייה, שם דגש על המוכנות וההיערכות לשעת חירום. מטרת התרגול היא שהמעבר משגרה לחירום יהיה מהיר, מקצועי ומיטבי, תוך שמירה על הרצף התפקודי.

בכנס נבחנו תרחישים שונים ובהם מצבי מלחמה, רעידת אדמה ושריפה. נסקרה עבודת קציני הביטחון בחיפה, והקשר שלהם מול מסגרות החינוך בשעת חירום- ברמת המוסד החינוכי, החבל והעיר כולה.
 
נושא נוסף שעלה הינו החוסן האישי והקהילתי של המעורבים בתרחישי האסון: כיצד מכינים את הצוותים החינוכיים והמטפלים ואיך שומרים על כשירותם שלהם ושל המתנדבים לשימור היכולת האישית, המשפחתית והמערכתית, תוך פיתוח תחושת מסוגלות ושליטה עצמית להתמודד באירועים מעין אלה.
כמו כן, הוצגה בכנס תפיסת הביטחון העירונית החדשה אשר פועלת לפי חלוקה לחבלים. 

 

 

הודעות ועדכונים

 

רצף העסקה בחגים - מסמך הבהרות
בהתאם לשאלות שעלו מן השטח מצ"ב מסמך הבהרות, כפי שקיבלנו מהחברה למשק וכלכלה מיום ה- 25/12/18 בנושא רצף העסקה בחגים.
 
להלן מס' דגשים:
  • רצף העסקה בחגים מתבצע בהתאם למועדי חופשות החגים כפי שהן מפורסמות ע"י משרד החינוך, בהתאם לסך הימים הארוכים והמקוצרים בשנה (19.8 ימים ארוכים) ולסך השעות ליום לפי סוג מוסד.

  • על הרשות להעביר לקבלן סידור עבודה לביצוע רצף העסקה בחופשות החגים בהתאם לטבלאות המופיעות במסמך.

  • יובהר כי ממוצע התקן המתוקצב בעשרת החודשים שקדמו לחודשי הקיץ (ספטמבר עד יוני), מתייחס לביצוע רצף העסקה בחודשי הקיץ בלבד (יולי ואוגוסט).
 

 

המרכז לאיתנות - קורס יסודות החירום
קורס יסודות הינו הכשרה בסיסית לחירום עבור בעלי תפקיד במשרדי הממשלה, רשויות ייעודיות וגופים אופרטיביים אשר תחום החירום אינו עולם התוכן המקצועי המרכזי שלהם בשגרה.
 
להלן קול קורא לרישום לקורס יסודות מחזור ג', מועד פתיחה- 10 למרץ 2019.
 
ועדת קבלה תתקיים במהלך חודש ינואר.
אנא הפיצו לגורמים המתאימים.
 

 

 

קורסים, ימי עיון, כנסים והשתלמויות

 

 

 
יעוד המרכז: הנחלת הידע ושיפור המקצועיות והמיומנויות של בעלי תפקידים וגופים אזרחיים בתחום המוכנות וההיערכות לחירום.
 
במרכז מתקיימים קורסים לרשויות מקומיות - למנכ"לים ולמנהלי מכלולים וכן הכשרות ייעודיות:
•ממונה חירום ובטחון (קב"ט) - הכשרה בסיסית.
•ממונה חירום ובטחון (קב"ט) - הכשרה מחייבת.
 
 
 

 

 

פרסומים

 

פטרולית - פתרונות מובייל
 
 
בין לקוחותינו: 
עיריית ירושלים, אשדוד, ראשל"צ, בני ברק, נס ציונה, אילת, חולון, שדרות, גופים ממשלתיים ועוד.
 
 
סרטון פרופיל חברה
 
הצטרף גם אתה, ותהנה מהמערכת המתקדמת ביותר לניהול מערך הביטחון

 

 

 

 

ברכות לימי הולדת

 

 

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus