מידעון פרשת וארא תשע"ט
בס"ד
 
"וכל העם רואים את הקולות...."
 
 
משה מנסה לשכנע את פרעה להאמין בקב"ה. לפרעה - החושב שהוא כל יכול, קשה לקבל את מרותו של הא-ל. גם כאשר מצריים חוטפת מכות, והחרטומים כבר נכנעים פרעה בשלו. הוא לא רוצה לראות. הוא לא רוצה לראות את יד ה', היות והוא לא רוצה להאמין. כולם רואים וכולם צועקים לו "הטרם תדע כי אבדה מצריים" והוא בשלו.

 

מה כל זה אומר לנו?  הכל למעשה תלוי ברצונך. אם תרצה תיראה, ואם לא תרצה - גם אם תראה את קריעת ים סוף, תישאר באותו מצב.
ובנימה אישית לכם ולבנים:
מה אני יכול לספר לכם על אמונה?
לא חזרתי בתשובה.
וגם לא זכור לי שהיו לי משברי אמונה גדולים.
תמיד הרגשתי שהחיים הדתיים הם חלק ממני ושאני מחפש את הקשר והנתיבים אליו.
לכאורה, סתם עוד אחד שחונך טוב, בדרך של תורה ועבודה. בדרך המשלבת קודש וחול, צבא וישיבה.
אולם, אם חודרים פנימה, אני חושב שאוכל לתת טיפ קטן שהוא אישי ואינטימי, אך אולי יהיה מישהו שימצא בו חפץ.
 
המסר הפשוט והתמים של אלוקים, קרוב, משגיח וזה שמנווט את המציאות נצרב בתודעתי מגיל קטן. אודה  ולא אבוש כי  אני עד היום אכן מחפש אותו. אני מחפש את העקבות שלו בחיי, את ההשגחה שלו ואת ה"מידה כנגד מידה" במציאות. אני מחפש את הקשר של הרואה ואינו נראה אלי ואל חיי.
אני מחפש אותו בסיפור ההיסטורי של עמנו ומוצא אותו. אני בוחר לארח אותו בחיי האישיים והוא קרוב.
זו הסתכלות של "אין מקרה בעולם" ו"שמישהו תמיד הולך איתי".
למרות שאין לו דמות הגוף, ניתן לראותו ולנהל איתו דיאלוג חי.
אני חי ומרגיש שהקשר הזה קיים ושריר, לעיתים הוא ברור ולעיתים צריך לחשוף אותו. אולם, חובה עלי לחפש אותו ולנסות ולראות אותו בתוך העולם הנסתר והטבעי. בחורים יקרים, בעולם כל כך רחוק ומנוכר אפשר "לראות את אלוקים" ואפשר לחוש את קרבתו.
 
אני זוכר כמה מקרים שמתוכם היה לי ברור שיש כאן יד מכוונת ושאיני צועד לבד בעולם. לא הייתי חייב לראות כך את המציאות, אולם משבחרתי במשקפיים של אמונה ראיתי עולם מלא ושלם.
דוגמא אחת: אני זוכר איך כחייל צעיר שנשאר עם פלוגתו בגולן, קיבלנו לערוך הגרלה של "מספרי חיים". עליתי בגורל הנכסף, לצאת בשבת חורף גשומה הביתה. היות ולא היה הרבה זמן עד שבת,  (היה פחות משעתיים וחצי) והבסיס היה ב"חור" בגולן. חשבתי להישאר בבסיס האהלים ואפילו הצעתי לחבר לצאת במקומי. חברי שכנעו אותי לצאת ולהיתקע בדרך. העיקר לא להישאר בבסיס הקפוא והלא מזמין. מרגע זה, מרגע שחשבתי באמת לוותר על היציאה קרו לי רצף של טרמפים לא הגיוניים שהביא אותי בסופו של דבר עם כניסת שבת עד פתח הבית של הורי ברמת גן. ראיתי בכך סיוע משמיים. סיוע מלא חיוך לחייל שהחליט שהוא מוכן להקריב את החופש שלו על מנת לשמור את השבת. כך בכל האירועים ברמה האישית וברמה הכללית, אני מחפש ובדרך
כלל מוצא את ההכוונה וההובלה שלו.
 
אם רצונכם לחיות חיי אמונה, חפשו אותו. אל תוותרו! הרכיבו משקפיים של אמונה ותראו עולם עם ממדים נוספים שלא תמיד ראיתם. כאשר תצליחו לראות, הספקות שלכם ייעלמו ותחושת התלישות תפנה את מקומה לתחושה של מלאות וחיבור. זו הקריאה הגדולה המהדהדת מהר סיני לכל עם ישראל "לראות את הקולות".
 
בברכת שבת שלום
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

נתינה בחיוך
 
בהובלת חיה אבלס - רכזת התנדבות בישיבה יצאה כיתה ט1 לשמח אנשים. לאחר שאפו עוגיות לזכרו של גלעד שער, יצאה הכיתה עם חיוך רחב ועם המחנך - הרב צביקה לשמח אנשים. הם זכו לתגובות נלהבות. יישר כוח!  

 

 
 

 

מגמת משפטים יצאה לשטח עם הרב הלל חבשוש
 
מגמת משפטים שהינה מגמת על בישיבה, יצאה לסיור מעצים בבית משפט עליון לפניכם כתבה משבוע שעבר.  

 

עונת הרובוטיקה נפתחה
 
מדהים לפגוש מנטורים מכיתה ט' וי' שעובדים עם תלמידים מכיתה ז' וח', לבד בשעות הערב המאוחרות וביחד בונים ויוצרים ומתכוננים לתחרות. אנחנו רק קפצנו לבקר. השבוע לאחר התארגנות, נפתחה עונת הרובוטיקה עם קדם תחרות, בו הנבחרת הרשימה וזכתה במקום ראשון בעיצוב הרובוט ובמקום חמישי כללי.

 

 
 

 

ביקור כיתות ו'
 
בשבוע שעבר בימים שלישי ושישי הגיעו כיתות ו' לביקור, כדי לחוות ולטעום מהנעשה בישיבה.  

 

 
 

 

שכבת י' מועצמת
 
שבוע שעבר זכתה שכבת י' לפגוש אנשים עם מוגבלויות, כדי להכיר את הקשיים ואת ההתמודדויות של אנשים עם מוגבלויות. השבוע הם עוברים סדנת חילוץ לרעידת אדמה, כדי שיוכלו לתפקד כמצילים וסייעים בעת חרום. שיהיה בהצלחה! 

 

 
 

 

בית מדרש לנוער בשבת על ידי הבוגרים
 
ברוך ה' לאחר שעברו בישיבה ודיברו עם הבנים, נפתח בית המדרש לנוער בשבתות על ידי בוגרים בסערה. הגיעו כ 80 לומדים בשבת בבוקר ופשוט למדו. המחזה היה מלבב ומרגש. יישר כוח ליהודה אנסבכר, לעמית שקדי וכמובן לרב דוד לאו שנרתם בשמחה. לפתוח את המיזם שיהיה בהצלחה גם בהמשך.  

 

החברותות בצוותא
 
כל יום חמישי שכבת ט' וחלק מי' זוכים ללימוד מעצים של שעה עם אברכים. ששה אברכים מחלקים את הכיתה לקבוצות קטנות ולומדים ביחד גמרא ומושגים. המטרה של הפרויקט לאהוב את התורה וללמוד בשמחה.  

 

לקראת צבא
 
תלמידי שכבת יב' קבלו שיחה מיוחדת על הסיירות של צה"ל, גיבושים ועוד. טיפים וגם מגמות לעתיד של צה"ל. 

 

שיעור שמש
 
הרב אורי ניצל את מזג האוויר הטוב ואת פינות אבן הטוען בכניסה לישיבה, המאפשרות לערוך שיעור שמש ולימוד בקבוצות יישר כוח.  

 

 

כדור סל
 
נבחרת הכדור סל מתמודדת בחמישי מול הימלפרם על הכרטיס לחצי גמר. המשחק אצלנו בישיבה. שכבות יא' ויב' יוצאות לעודד ואנחנו מקווים להמשיך במסע גם בהמשך. היופי בנבחרת זהו הפ'רגון של השחקנים ושל המעודדים שכבר טבעו שם לחבורת האולטרס. יש במשחקים אווירה מדהימה שמחברת את כל הישיבה. בהצלחה.

 

שבת שלום, הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני: office@ybalm.co.il
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus