מידעון פורים תשע"ט
בס"ד
 
הקב"ה מתחפש:
 
מגילת אסתר נראית כמו סיפור מהאגדות. תככים, פוליטיקה, עריפת ראשים והרבה משתאות. משעשע לקרוא את המגילה, המספרת בפירוט רב על תחרות מלכת היופי של אחשוורוש ועל המשתה של 187 ימים.

 

מה רוצה המגילה מאתנו? מדוע היא מפרטת כל כך את הדברים הכי שוליים?

נראה שזהו ספר תנ"כי ציני הצוחק על כל מי שמתיימר לנהל את העולם ולשים את הקב"ה בצד. המלך המוזכר עשרות פעמים במגילה הלא הוא אחשוורוש שמלך על 127 מדינות. את ההחלטות שלו הוא קיבל עם יועציו והאמין שהוא באמת מנהל את העולם. אולם מתברר ש"לב מלכים ושרים ביד ה'". מתברר בתוך הסיפור המוזר שבתוך הפוליטיקה, ואפילו בחדר המיטות של מלך העולם העתיק, מסתתר המלך האמתי המנהל את הדברים מאחורי הקלעים בדרכים פתלתלות. אותו אל שאינו נגלה, בניסים גלויים פועל ומשודד את המערכות, בדרכים ארציות למדי. הוא אינו נראה, אבל נוכח יותר מתמיד למי שרוצה לראות אותו שם. כן, הקב"ה יודע לפעול גם דרך נדידת שינה של מלך העולם וגם על ידי חרבונה שמגיע בזמן ובמקום הנכון.

בפורים אנחנו צועקים יש אלוקים!! גם במקום שהוא לא נראה ואפילו במגילה ששם ה' אינו נמצא. צריך להסיר את המסכות ופשוט לראות את יד ה' הפועלת בהיסטוריה בדרך טבעית, מורכבת ופתלתלה.
 
לכן בפורים אנו מתאמצים לצאת מעצמינו לראות ולחוש את האמונה.
 
בברכת שבת שלום והרבה שמחה!
הרב שמואל רוזנבלום 
ראש הישיבה

 

רובוטיקה
 
היום ואתמול מתמודדת נבחרת הרובוטיקה של התיכון בתחרות המחוזית בשלב ב'. נאחל להם בהצלחה.

 

 

שמחת ראש חודש אדר
 
השמיניסטים המקסימים פתחו את חודש אדר בתפילה שמחה. בית מדרש מקושט והרבה שמחה. ביום שלישי הייתה הפיכה. מתנפחים, דוכני אוכל והרבה שמחה. יישר כוח לשמיניסטים על ההשקעה.

 

 
 

 

חידון פורים
 
שלב ב' של חידון בהלכות פורים התקיים השבוע ביום רביעי. תלמידים רבים שלמדו והצליחו זכו בפרסים. יישר כוח לרב יעקב רט על ההובלה.

 

יום הבוחר
 
השבוע התקיים גם יום של דמוקרטיה ובחירות עם הופעה של נציגי מפלגות והצבעה של הבנים מכיתות י' עד יב'. בהתחלה היו דוכנים והתלמידים עברו ושמעו ג'ינגלים וקבלו חומרי הסברה. אל הישיבה הוזמנו: ח"כ אלעזר שטרן (כחול ולבן), מוטי יוגב
(הבית היהודי), מתן כהנא (הימין החדש) וציפי חוטבלי (הליכוד). ציפי נקראה לישיבת סיעה ברגע האחרון והפאנל נערך בלעדיה. במשך למעלה משעה וחצי היו שאלות ויכוחים וחידוד עמדות. בסוף נשלח לינק לתלמידים והם נתבקשו לבחור מבין כל הרשימות לכנסת הבאה.
 
התוצאות המעניינות לפניכם:

 

יום מגמות בשטח
 
ביום רביעי יצאו כיתות י' עד יב' ליום מגמות מיוחד. כל מגמה יצאה לחוות משהו מיוחד הקשור למגמה. ביולוגיה נסעו לשדה אליהו לחוות חקלאות אורגנית. פיסיקה (חלקם) נסעו ללונה פארק. אלקטרוניקה במכון צומת בגוש עציון, גיאוגרפיה בנמל אשדוד (אסור לצלם ברחבי הנמל), תקשורת רואים סרטים...
יישר כוח לצבי מנהל התיכון ולכל צוות מורי המגמות על התכנון וההובלה.

 

ערב בר מצווה
 
הרב ארז, הרב ארנון והמחנכים הפיקו ערב בר מצווה לתלמידי ז' וההורים. במוקד הערב חידון מושקע וטעימות מההרכב המוסיקאלי והמקהלה. הזוכים בחידון הם: ידידיה גודינגר מקום ראשון, מקום שני איתן שולמן ומקום שלישי אריאל גרנשטיין. תודה לצוות המחנכים על הלימוד בנושא התפילין במשך כל השנה.

 

 
 

 

שירת המונים בישיבה
 
ביום חמישי בין השעות 11:00 ל 14:00 נערוך בישיבה שירת המונים קולולם בהובלת זאב וינדיש. את התוצאות נשלח לכם בהמשך.

 

חולצות למצטיינים בספורט
 
המורה איתי חילק בשבועות האחרונים חולצות למצטיינים בחינוך גופני. יישר כוח.

 

 
 

 

לקראת ההמשך

 

אברהם פריד בישיבה
 
ביום שני יגיע אברהם פריד לישיבה בשעה 12:00. כל קהילת הישיבה מזמנת. יום זה יוקדש ליום של שמחה עם תוכנית מיוחדת בסגנון צמאה. חשוב לציין הזמר מגיע בחינם לישיבה ואנו משלמים רק על ההגברה.

 

יום של חסד
 
שכבת י' תצא בע"ה ביום ראשון ליום חסד כיתתי. כל זה מתווסף להתנדבות שבועית בבתי הספר היסודיים. מצורף תמונה של טורניר כדורגל עם ילדי נתיב זבולון.

 

גיבושון דרום
 
שכבת ט' תצא בע"ה בימים ראשון ושני לגיבושון בעקבות בן גוריון בדרום. בהצלחה!

 

ההכתרה של השמינית
 
ביום שלישי בערב בשעה 20:00 במגרש הכדור סל. כולם מוזמנים בשמחה. הורים ובנים.

 

שמחת פורים בישיבה
 
והכי חשוב בליל פורים בשעה 21:00  עד חצות (רביעי בלילה) שמחת פורים ישיבתית בבית המדרש של הישיבה. שמחה בהובלת השמינית. חשוב לנו מאוד שהבנים יגיעו ויטעמו שמחה פורים מתוך דיבוק חברים ביחד עם הצוות. כיבוד (ללא אלכוהול) יהיה לאורך כל הערב.
מוזמנים בשמחה!

 

שבת שלום והרבה שמחה! הרב שמואל וכל משפחת הישיבה

 

 

 
ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" מודיעין    
ראובן 4 מיקוד 71700 מודיעין  
טלפון: 089759282 , 089759216  פקס: 089707004  דואר אלקטרוני: office@ybalm.co.il
אתר אינטרנט : www.ybalm.co.il

 

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus