נשיא המכללה, פרופ' שאול קרקובר
בימים אלו, אומרת הגמרא במסכת מגילה (ו' ע"ב), אנחנו מסמיכים גאולה לגאולה. מצד אחד עברנו באדר ב' את גאולת הצורר משושן וכבר נושאים את עינינו לחג הפסח ולזיכרון גאולת מצרים. למרות חימום הגבול בגדר רצועת עזה על ידי צוררי ישראל ושמיעת הדי הפיצוצים, אנחנו ממשיכים במשימת הקודש של הכשרת מורים, מורות וגננות להנחלת מורשת ישראל לדורות הבאים, תוך שאיפה להפוך לאחת המכללות הטובות בארץ.
בע"ה המשימה צולחת בידינו. תוכלו לקרוא להלן על אישור המועצה להשכלה גבוהה לפתיחתה של תכנית לימודים חדשה לתואר שני - תכנית M.Teach - במסגרתה מכשירים בוגרי ובוגרות תואר ראשון לקבלת שתי תעודות בו זמנית, גם תואר שני וגם תעודת הוראה במשך שנתיים. תוכלו לקרוא גם על ביקורו של מנכ"ל משרד החינוך במכללה ועל הבטחותיו לסייע למכללה בהמשך התפתחותה. ותוכלו לקרוא גם על חגיגות הפורים, ועל הצלחת מבצע גיוס ההמונים. תודתנו נתונה ליותר מ-1,700 תורמים ותורמות נדיבים, שביחד עם התרומה המכפילה, הפקידו בידינו למעלה ממיליון שקלים להמשך פיתוח החדשנות, פיתוח המדרשה, והתכנית לקליטת עליה של בנות מצרפת. 
ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ מתנהלת עכשיו במרץ רב. הרישום בחודשיים הראשונים עולה ב"ה על הרישום בתקופה המקבילה אשתקד. נראה כי הרמה האקדמית הגבוהה אליה הגענו, בד בבד עם השמירה על הרמה הדתית הראויה, עושה לה כנפיים ועוף השמיים מוליך את הקול. גם שדרוג חוויית הלמידה באמצעים אחדים, כולל מרכז הסימולציות עליו דיווחנו בעבר, מסייע לקבץ אלינו סטודנטים מכל רחבי הארץ. ויהי רצון שיתקיימו בנו בקרוב דברי רבי יהושע במסכת ראש השנה (דף י"א ע"א): "בניסן נגאלו ובניסן עתידין ליגאל" במהרה בימינו, אמן.
מהנעשה במכללה
מכללה בתנופת התפתחות וצמיחה – זהו המסר המרכזי שאיתו יצאו מנכ"ל משרד החינוך ומלוויו הנכבדים מביקור היסטורי חשוב במכללה שלנו; מכללה שמתמודדת עם אתגר ענק וחשוב – הכשרת מורים לחמ"ד לכל מרחב הנגב ההולך ומתפתח. אתגר זה מחייב התמודדות עם קשיים ביטחוניים וכלכליים וכל זאת תוך כדי המעבר המורכב לאיחוד המכללות הדתיות.

 

לסיים בשתי שנות-לימודים גם תואר שני וגם לימודי הסמכה להוראה?
ב"חמדת הדרום" זה אפשרי! החל משנת תש"פ נפתח מסלול חדש באישור המל"ג, בו תוכלו ללמוד ולקבל את תואר ה- M.Teach היוקרתי. קראו בכתבה המלאה על החידוש המרענן והחשוב. התרשמו והירשמו!
 
 לכתבה המלאה >> 

 

מכללת חמדת הדרום מברכת את פרופ' יהודית הנשקה, חברת המועצה האקדמית במכללה, על זכייתה בפרס ראש הממשלה 'לעידוד והעצמת חקר קהילות ישראל בארצות ערב'.

 

מעל מיליון ש"ח גויסו לצורך חיזוק מפעלי מכללת חמדת הדרום - חינוך, תורה וציונות.
בקמפיין של 36 שעות בלבד הצטרפו יותר מ-1,700 (!!!) איש ואישה למשימה ופתחו את לבם מתוך הכרת הטוב למכללה שעוסקת שנים רבות בהכשרת מורים, הפצת התורה וקליטת עלייה. היה מרגש לראות את ההתלהבות והשמחה שמילאה את קמפוס המכללה למראה שותפות ההמונים שהביעו הזדהות ואמפתיה למפעל החינוך הענק והמיוחד שיש לנו פה בדרום.
 
 לכתבה המלאה בערוץ 7 >> 

 

מה עושים בליל פורים לאחר קריאת המגילה? זו שאלה שמסתבר שואלות את עצמן נערות ונשים רבות שמחפשות מקום להתחבר לאור המיוחד והשמח של פורים. פה במכללה נמצאה השנה תשובה מפתיעה ומרעננת לשאלה זו בדמות מסיבת פורים נשית עם היוצרת רוחמה בן יוסף ולהקתה בתוך אוהל ענק ומואר שהוקם במרחב הקמפוס הירוק של המכללה.
כיתת האולפן בביה"ס התורני 'נועם אורות' בנתיבות זוכה לחיבוק מבנות פרויקט 'עתיד חמדת' במכללה. הבנות שזה עתה הגיעו מצרפת, מאמצות את העולים החדשים והצעירים ובין השאר מזמינות אותם למסיבת פורים עליזה במכללה.

 

איך מגיעים מתוך סיפורי התורה לפיתוח מיומנויות בתחומים המתמטי, השפתי, היצירתי, המושגי והתנועתי? ביקור בגן "אור" של הגננת מרים שמסיאן, מד"פית במכללה - חשף שיטות חדשניות להוראה פורצת דרך ומוצלחת ביותר.
 
 לכתבה המלאה >> 

 

סטודנטית שלנו נבחרה לקבלת מלגת הצטיינות יוקרתית מטעם משפחת אוקס. דיקנית המכללה, שהמליצה על בחירתה של רני הונוולד, מתארת אותה כדמות המורה המנהיגה ובעלת תחושת שליחות הבוערת בה.

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus