נשיא המכללה, פרופ' שאול קרקובר
חודש ניסן הוא חודש מלא מצוות וחוויות. בעזר ה' יתברך, ליל הסדר על מצוותיו המיוחדות ועל סדריו הדידקטיים, כמו גם יתר ימי החג, עברו עלינו בשלווה ובנחת, בשבת אחים עם קרובי משפחה וידידים. ימי החירות הללו סייעו להכשיר את הלבבות להמשך ההוראה והלמידה לקראת חלקה האחרון של שנת הלימודים תשע"ט. יצאנו מחג הפסח בליווי הספירה לקראת חג מתן תורה, שמצפה לנו בתום שבעה שבועות. עוד טעם המצות בפינו, והגענו לימי הזיכרון לשואה ולגבורה מחד ויום הזיכרון לחללי צה"ל, מערכות ישראל ופעולות האיבה מאידך. המכללה ערכה טקס התייחדות מרשים לזכרם של הנספים והחללים, תהי נשמתם צרורה בצרור החיים. 
ב"ה ההרשמה למכללה לשנת הלימודים תש"פ מתנהלת בקצב משביע רצון. במידעון זה תמצאו פרטים על מיגוון תכניות הלימודים של המכללה, שבחלקן ההרשמה עשויה להיסגר השנה בשלב מוקדם יחסית. 
חודש ניסן טרם הגיע לקיצו, ואויבנו מרצועת עזה מתגרים בנו ומנסים להפר את שלוותנו ואת סדרי הלימודים התקינים של המכללה. אנחנו מצרפים את קולה של מכללת חמדת הדרום בקריאה לראש הממשלה להפעיל את כח ההרתעה של מדינת ישראל ללא חת וללא היסוס עד למיגור תאבונם של מנהיגי הרצועה להפריע את שגרת חיינו. אף כי יצאה כבר הודעה על ביטול לימודים בכל אזור צפון-מערב הנגב ביום ראשון א' דר"ח אייר, אנחנו מקווים לחזור ללימודים במהרה ומייחלים שמדינת ישראל תלמד את אויביה לקח שלא ישכח, לקח שישקיט את האזור "ותשקוט הארץ [לפחות] ארבעים שנה".
מהנעשה במכללה
מכללת חמדת הדרום זוכרת את הנופלים שבמותם ציוו לנו את החיים
מפגשי בימת חמדת עוסקים השנה באהבת העם והארץ. המפגש הרביעי בסדרת מפגשי בימת חמדת הוקדש לימי הזיכרון, והתקיים לקראת ימי הזיכרון לשואה ולגבורה ולחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.
את הבימה פתח נשיא המכללה בדברים על עניינם של ימי הזיכרון. הוא העלה את זכרם של קרובי משפחתו שנספו בשואה, והדליק נר לזכר ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה.
לאחר מכן דיברו מרצים, עובדים וסטודנטים מהמכללה שיש להם קרובי משפחה שהם חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. ד"ר צביה בר שלום, סגנית נשיא המכללה וראש בית הספר לתואר ראשון, ייחדה את דבריה לזכרו של אחיה, אלי אוסטרייכר ז"ל, שנהרג מפגיעת רימון בהיתקלות מול מחבלים בעזה. מעיין כהן, סטודנטית במכללה, סיפרה על דודה, מרדכי כהן ז"ל, חלל צה"ל שאותו לא זכתה לפגוש. ד"ר אושרית כהן-קדושאי שיתפה את השומעים בסיפורו של אחיינה, נריה כהן ז"ל, שנהרג בהיותו בן 15 בפיגוע בישיבת מרכז הרב. הסטודנטית נטף טטרו סיפרה על אביה, אפי איובי הי"ד, שנהרג בפיגוע כאשר הייתה בת שלוש וחצי. יוסי קצב, סטודנט בתוכנית הגברים, העלה את זכרם של שני בני דודיו, שניהם חללי צה"ל - שלומי אבלס ז"ל ויהונתן בן ישי ז"ל. יורם אלעזרי, סמנכ"ל תפעול במכללה, סיפר בכאב על גיסתו איילת השחר לוי ז"ל, שנהרגה בפיגוע בשוק מחנה יהודה בירושלים. כל אחד מהדוברים הדליק נר לזכרם של הנופלים.
חלק מהדוברים גם שיתפו את הקהל גם בסרטונים על חייהם ועל הכאב בהילקחם של קרוביהם - ד"ר צביה בר-שלום עם סרט לזכרו של אחיה, ד"ר אושרית כהן-קדושאי עם סרטון על חייו הקצרים של אחיינה, ויוסי קצב - עם שיר שנכתב ובוצע לזכרו של בן דודו יהונתן ז"ל.
הסיפורים האישיים היו נוגעים ללב. הן הדוברים והן היושבים בקהל התרגשו ומחו דמעות. הטקס הסתיים בשירת "אני מאמין" ו"התקווה".

 

 

קבוצת חקר צעירה מנתיבות זכתה במקום ראשון בתחרות המדע המחוזית.
קבוצת תלמידות מנתיבות מפרסמת את תוצאות המחקר שבוצע במעבדות המכללה בהדרכת ראש החוג למדעים ד"ר ישראל וייס וזוכה במקום ראשון בתחרות המדעים המחוזית. הקבוצה שלנו עלתה לתחרות ברמה הארצית. לא פחות מרתק הוא נושא המחקר – השפעת השרפות בשדות עוטף עזה (דרום שחור...) על גרעיני החיטה הטמונים באדמת הנגב.
 
 לכתבה המלאה >> 

 

חידת האפיקומן המורכבת שחוברה בידי צוות הספרייה שבמכללה אתגרה מוחות רבים עד שנפתרה בידי רותם אלבז ואילה אביטן, צמד סטודנטיות משנה א', וכן בידי הסטודנט מתן וקנין משנה ג'. מהי מתנת האפיקומן? התשובה בכתבה...

 

הנהלת קק''ל מתעניינת בתנופת ההתפתחות המשמעותית שחלה במכללה. ההנהלה הגיעה לביקור בחמדת הדרום כדי להתרשם ולבחון שיתופי פעולה עם מכללה שניצבת בקו הראשון עם חזון חינוכי מרשים ועדכני, תוך כדי חיבור לקהילה ולאתגרים לאומיים של קליטת עלייה ופיתוח מנהיגות חינוכית משמעותית למערכת החינוך.
 
 לכתבה המלאה בערוץ 7 >> 

 

עוד לא נרשמתם לחמדת הדרום? הירשמו עכשיו והרווח כולו שלכם!
חמדת היא אחת המכללות הטובות ביותר בארץ. למה לדחות? בררו את כל הפרטים עכשיו דרך 5280* או במייל rishum@hemdat.ac.il. להשלמת ההרשמה בואו ליום הפתוח שיתקיים ביום שלישי כ"ג באייר - 28/5 ותזכו להנחה של 50% על דמי הרישום.

 

האם סופר יכול לבקר את אובר? הכלכלה השיתופית, עבודה יצירתית ו"הפרש הפולני" של בן לרנר. תקציר מאמר מחכים ומרתק מאת ד''ר דוד הדר, חבר סגל בחוג לאנגלית של המכללה.
המאמר התפרסם לאחרונה באסופת מאמרים בשם: Fictions of Management: Efficiency and Control in American Literature and Culture
בהוצאת: Heidelberg: Universitätsverlag Winter
 
 לתקציר המאמר >> 

 

בקרוב:

 

נשלח באמצעות smoove פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus